Skocz do zawartości

[E87] 120d LCI - nie działa funkcja Auto Start/Stop


kwitecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Auto to E87 120d LCI. Nie działa funkcja Auto Start/Stop, pozostałe funkcje działają bez problemów.

 

Po odczyci błędów INPA jest tylko jeden błąd jak na foto:

http://images35.fotosik.pl/1772/ecfe0ed98aef8776m.jpg

 

Poprosiłbym o wskazówkki gdzie możnaby szukać przyczyny tego problemu.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdziłeś, że masz usterkę?

 

Rozumiem, że silnik po prostu nie gaśnie?

Kolego, jeśli temperatura spada poniżej 3 st. C to system start&stop nie działa.

 

Inna sprawa to słaby akumulator. W tych autach jest inteligentne zarządzanie energią i o tym czy silnik gaśnie czy nie zależy wiele czynników.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdziłeś, że masz usterkę?
po odpaleniu auta wyświetla się komunikat Autoamtic Start/Stop Function Failure.

 

Rozumiem, że silnik po prostu nie gaśnie?

Kolego, jeśli temperatura spada poniżej 3 st. C to system start&stop nie działa.

tak, to wiem nawet zrobiłem reset czujnika na klemie aby na nowo przyuczył się do akumulatora i ładowania ale to nie pomogło. To że nie gaśnie to akurat jest dla mnie na + bo nikt mnie nie przekona że takie ciągłę gaszenie i odpalanie nie przeszkadza rozrusznikowi, akumulatorowi, turbinie itd...... jedynie troche denerwujące jest to wyskakiwanie tego komunikatu za każdym zapaleniem samochodu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
U mnie jak przestało działać Auto S/S z powodu już słabnącego akumulatora nie pojawiał mi się żaden błąd podczas odpalania auta. Także przyczyna musi być inna niż akumulator jeśli pojawia się komunikat o "failure"
http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym się do "czepić" do tematu "start/stop".

Mówicie koledzy ze wystarczy podładować aku? i problem powinien być rozwiązany?

 

Dzięki :)

Pozdrawiam!

 

Witam.

Jeśli aku było odłączone lub mocno rozładowane i wyświetla się teraz po odpaleniu błąd systemu Start/Stop to prawdopodobnie trzeba zrobić komputerem kalibrację czujnika położenia lewarka biegów w położeniu neutralnym (luz) by komp wiedział kiedy może zgasić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.