Skocz do zawartości

E60 LCI doposażenie w Bixenon


gv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem na etapie zbierania informacji o doposażeniu mojej E60 LCI z halogenami w Bixenony.

Kupiłem już lampy Bixenon (nieskrętne). Moduł obsługuje Xenon

 

Znalazłem na necie DIY (jak to zrobić).

 

I mam pytanie odnośnie wtyczki która nie ma masy dla Xenonów.

Należy dołożyć PIN (konektor) drugą masę (PIN2).

(Konektor źeński, który należy wsunąć we wtyczkę i zrobić mostek.

 

Nie wiecie może skąd wziąć taki konektor, aby włożyć/dołożyć go do wtyczki?

 

Dalej pozostanie tylko zamiana PINów 6->5. I wyjęcie pinów 12 i 50 i podłączenie ich do pinu 48 razem (ten konektor dostałem w BMW Inchape Wroc.).

 

 

Opis tutaj: http://forums.5series.net/diy-do-yourself-14/diy-lci-halogen-lci-xenon-non-ahl-euro-spec-123236/

 

Później tylko kodowanie.

 

Ma ktoś może taką wtyczkę lub konektor? Gdzie to znaleźć? W BMW nie mają (zakup tylko 10 sztuk, co jest bez sensu).

 

Z góry dzięki za radę

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to spoko :)

 

Rozumiem że po odpowiednim zakodowaniu ($522) i wyłączenia autopoziomowania (na chwilę obecną robię bez) powinno hulać?:)

 

Sorry za głupie pytanie, ale skąd wziąć ten konektorek? Da się łatwym kosztem go jakoś dopasować?:) To jest dla mnie największy problem :))))

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to spoko :)

 

Rozumiem że po odpowiednim zakodowaniu ($522) i wyłączenia autopoziomowania (na chwilę obecną robię bez) powinno hulać?:)

Na wiosnę planuję zrobić autopoziomowanie (widziałem czujnik na wahacz na allegro). Orientujecie się, czy trzeba zmieniać wiązkę lub coś dokupować do tego?

 

Sorry za głupie pytanie, ale skąd wziąć ten konektorek? Da się łatwym kosztem go jakoś dopasować?:) To jest dla mnie największy problem :))))

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Będzie śmigać, konektorek jak to nazywasz można dostać lub dosztukować w sklepach elektronicznych i zapłacisz może z 15-20zł :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziqsq :)

 

Dzieki. Zastanawiajace bylo dla mnie ze nie trzeba nic mieszac przy module swiatel :)

W tygodniu poszukam lokalnie i w niedaleki weekend dzialam. I wreszcie bedzie opcja na dzienne na h8 lub na h8 hidach :) jupi! :D

 

Pozdrawiam

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł świateł powinieneś przekodować w innym przypadku na xenon będzie podawane mniej stabilne napięcie i ksenon może zacząć mrugać/mrużyć. No ale jak kto woli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Nie no kolega chyba to zakoduje w koncu wyzwj napisal o dodawaniu dolarkow do VO wiec zakladajmy ze wie co robi. HID w dziennych to super pomysl pamietajtylko zeby ustawic ich wylaczanie jak wlaczasz xenon bo bedziesz ludkom w nocy oczka przepalal :twisted:

 

Jak zrobisz dzienne wpadaj na sesje foto :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiajace bylo dla mnie ze nie trzeba nic mieszac przy module swiatel :)

Jedyne co musisz zrobić to dołożyć masę, przepiąć piny, dodajesz $522, w LM zmieniasz

 

Z

PWM_FL_BEI_BIXENON

wert_02

wert_03

 

NA

PWM_FL_BEI_BIXENON

wert_01

 

I masz długie bez grzebania przy module. Jak będziesz miał z czymś problem daj znać pomogę Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej,

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

W styczniu/lutym robiłem to i wszystko udało się pięknie.

Kabelki, dodałem opcję do VO do LMA i CAS.

 

Moduł LMA musiałem przekodować pustym plikiem .man, aby wszystko zaczęło działać poprawnie. I tak jest do dzisiaj.

 

Jednakże kiedy robię diagnostykę DIS-em pojawia mi się błąd w module CANSYS communication fault i błędy - FFFF, E2C7 i A3B1.

W momencie, kiedy kodowałem auto nie przekodowałem modułu CAS pustym .man. Czy to może być przyczyną? Czy ewentualnie muszę coś jeszcze dodać lub zmienić?

 

Przejrzałem w tej chwili ten plik fsw_psw.trc i jest tam kilka ustawień, które później zakoduję tym samym co było. Mógłbym prosić o info?:)

 

Pozdrawiam

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przekoduje jeszcze raz.

 

Cały czas się uczę :) :mad2:

 

Mam Code control unit, allow ZCS reading

Expertmode

Revtors NCS Expert profile

 

(i dodałem profil expertenmodus - nie miałem go wcześniej).

 

będę próbował dalej :) :cool2:

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jak sie nie ogarniesz to wpadaj w koncu bliziutko masz :norty: przy pkazji zpbaczysz na moim aucie jak wala hidy w ringach :twisted:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chociaż to mój drugi post, to jeszcze się nie witałem, więc... SIEMA! :)

 

Jestem w trakcie zamiany moich seryjnych halogenów w E61 LCI na xenony bazując na instrukcji z innego forum

 

http://forums.5series.net/diy-do-yourself-14/diy-lci-halogen-lci-xenon-non-ahl-euro-spec-123236/

 

 

Mam już części w postaci:

 

- reflektorów kompletnych

- dwóch czujników poziomowania

- przełącznika świateł

 

O ile powyższa instrukcja wydaje się całkiem jasna, o tyle nie wiem gdzie podłączyć czujniki? Umie ktoś mi pomóc w tym temacie i wskazać jakiś kierunek?

 

 

PS. Jaki kabel powinienem kupić na allegro, żeby zaprogramować te światła (oraz lusterka składane w przyszłości)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

O ile powyższa instrukcja wydaje się całkiem jasna, o tyle nie wiem gdzie podłączyć czujniki? Umie ktoś mi pomóc w tym temacie i wskazać jakiś kierunek?

 

 

PS. Jaki kabel powinienem kupić na allegro, żeby zaprogramować te światła (oraz lusterka składane w przyszłości)?

 

Schematu szukaj tutaj http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/index.htm

 

Odnośnie kabli jest już wystarczająco dużo na forum proponuję poszukać, albo komuś kodowanie zlecić, majątek to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, światła założone, póki co bez podłączenia czujników poziomowania, które już mam. Pozostaje tylko podłączyć wg schematów które podesłałeś.

 

ps. kabel kupiony od viakena i nawet z sukcesem zaprogramowane i odpalone xenony.

ps2. zrobiłem wszystko sam więc smak sukcesu jest genialny :), a to pierwsza taka robota.

 

 

edit: pomoze ktos ze wskazowka gdzie moge znalezc info ktoredy ida oryginalne przewody od czujnikow poziomowania swiatel xenon? ze schematu wynika ze tylny czujnik oprocz doprowadzenia do modulu swiatel trzeba podlaczyc pod modul EHR w bagazniku (ten od pneumatycznego zawieszenia z tylu w E61).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.kupiłem niedawno bmw e60 520d 163km z 2006r. auto ma wstawione z przodu i z tyłu lampy po liftowe.o ile z tylnymi jest wszystko ok, o tyle z przednimi ktoś się nie postarał bo nie świecą brewki i nie działa regulacja góra dół.czy jest ktoś w Szczecinie lub okolicach kto by mi to profesjonalnie ogarnął???

 

rogerinho

 

 

 

Posty: 60

Dołączenie: 16 Lis 2010 20:14

Miejscowość: szczecin

Moje BMW: bmw e39 523i 2000,e60 520d 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

według mnie kolego regulacja nie będzie działać, o ile masz zainstalowaną fizycznie lub zaprogramowaną opcje samopoziomowania (nawet bez czujnikow) w lampach.

 

z ciekawostek, w E61 LCI w z tyłu na prawym kole jest już zainstalowany czujnik poziomu, który jest podłączony do sterownika EHR (nivo), więc wystarczyło poprowadzić przewody do modułu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam wszystkim mam pytanie chcę zmienic lampy z zwykłych na bixenon dynamic w e60 przed liftem kupiłem juz lampy i modul z bmw w którym wczesnie działało założyłem lampy z modulem w moim i nie swieca xenony a reszta swiatel działa miga zielona dioda przy wlaczniku. Tylko zastanawia mnie to ze w bi xenon byl jeden pin wiecej którego w mojej instalacji niema co tam trzeba dołożyć czytalem cos na temat dodatkowej masy i jak je zakodowac prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.