Skocz do zawartości

320d - egr


grzechu_t

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przed chwilą wróciłem od kumpla, który podłączył komputer pod auto. Wyskoczył błąd związany z egr. Znajomy powiedział, że jest albo do wymiany albo do czyszczenia. Z powodu braku garażu oraz z tego, że mam dwie lewe ręce do majsterkowania, mam pytanie. Jaka może być cena naprawy/czyszczenia egr? Tematów odnośnie napraw jest sporo, ale chodzi mi o cenę jaką może wziąć mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanik jak zobaczy znaczek to za czyszczenie pewnie weźmie 100..to jest tak banalna sprawa, że aż żal płacić za to..youtube, pierwszy lepszy filmik i po sprawie. Jakieś negatywne objawy tego błędu? Może jest zaślepiony i dlatego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie egr to jest odkrecnie 4 srubek i 2 opasek zaciskowych i zdjęcie jednego węzyka gumowego.

 

potem to wszystko do wiadra i co masz pod reką, aceton, chemia do silników czy do felg, wszystko co czysci brud, plus jakis wycior, jakas skrobaczka tez sie przyda i czyścisz sobie to. Zakładasz i już. Cała polityka. Zajmie ci to koło godziny.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami poleci dymek podczas przegazowania, ale głównie zainteresowało mnie to w momencie wyprzedzania. Jechałem około 120km, chciałem wyprzedzić...a naciskam pedał gazu, a tu wskazówka ani drgnie...pojawił się ten problem kilkukrotnie, a nie mając żadnych informacji jak auto było wcześniej eksploatowane, szukam odpowiedzi i staram się wymienić. Mam go nie cały rok, a chciałbym pojeździć kilka :)

Kumpel zrobił mi wydruk na swoim kompie (paragon jak w kasie fiskalnej): kod błędu 06 exhaust gas recirculation.

Sam spróbowałbym naprawić, ale nie mam miejsca i narzędzi, a nie chcę czegoś uszkodzić. Jestem jeszcze na dorobku i kiedy narzeczona pozwoli mi wynająć garaż, wtedy drobne naprawy sam będę robił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.