Skocz do zawartości

e46 320D problem z zamkiem - nie działają piloty


Zalewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zamkiem centralnym. Przestało działać otwieranie i zamykanie samochodu z pilota (oba kluczyki nie działają) Samochód można zamknąć/otworzyć jedynie przez drzwi kierowcy, ale nie uzbraja się fabryczny alarm. Nie udało mi się również na nowo zaprogramować kluczyków mimo wielu prób. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie przekaźników, dość częsty problem w e46. 50zł za przekaźniki + robocizna.

Jeden z przekaźników już wymieniłem 1,5 roku temu, bo pojawił się problem otwierania samochodu na słońcu w wysokiej temp. Nie wiesz może który przekaźnik za co odpowiada w module ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, który co za co, roboty trochę jest koszt nie wielki więc polecam polecieć kompletem i wymienić wszystkie. Jeszcze można spróbować zaprogramować do Twojego auta inny kluczyk, pożycz od kolegi zaprogramuj i sprawdź, jeżeli błąd nie ustąpi trzeba wyciągać moduł komfortu i wymienić w nim te przekaźniki idą 2 lub 3 już nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina przekaznikow jak Ci centralny dziala.

 

1) To jest tak - jak jeden kluczyk pada, to wina akumulatorka w pilocie.

2) Jak nie dziala albo otwieranie samo albo zamykanie samo, to przekaznik raczej

3) Jak w ogole nic nie dziala ale centralny z kluczyka chodzi i przyciska, to znaczy, ze modul anteny!

 

viewtopic.php?f=15&t=145398

 

Zobacz ten topic. Modul w sedanie jest w lewym slupku. Musisz rozebrac oswietlenie wnetrza i oslone. Sprawdzasz numer modulu wzmacniacza antenowego i kupujesz uzywke na allegro. Klopot z glowy. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabo szukasz ;).

Ludzie nie nazywaja tego FZV tylko anetna albo modul albo komputer i stad problem ;).

 

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=antena+e46&category=3&sg=0

 

Mozesz podzwonic tez po tych, co rozbieraja auta. Na forum popatrz w gieldzie tam tez sa rozbierajacy autka. Cos znajdziesz, ten wzmak to groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.