Skocz do zawartości

BMW E39 530i, Łuków (woj. Lubelskie) WBADT610X0CJ53894


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy i wszystkich z następującym Nowym Rokiem.

 

Zaciekawiła mnie ta oto propozycja: http://otomoto.pl/bmw-530-i-m-pakiet-szwajcar-C27328523.html

Jes to BMW E39 530i z 2002 roku M-Pakiet, sprowadzony ze Szwajcarii. Proszę uprzejmie o uwagi i obserwacje o tym pojeździe, gdyż zaczynam myśleć poważnie o zmianie mojego E39 523i z końca 1999 roku na coś świeższego i bardziej potężniejszego. Z tego co widzę to ten egzemlparz z oferty jest godny uwagi. Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za uwagi i jeszcze raz wszystkim conajlepszego w Nowym 2013 Roku.

 

Nie znalazłem polskiej wersji rozkodowania VIN-u. Tu jest wersja po-angielsku.

 

VIN: WBADT610X0CJ53894

Type code DT61

Type 530I (EUR)

E series E39 ()

Series 5

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine M54

Displacement 3.00

Power 170

Drive HECK

Transmission AUT

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Upholstery STANDARDLEDER/GRAU (N6TT)

Prod.date 2002-03-14

 

Code Description (interface) Description (EPC)

S167A ABGASNORM EU4 EU4 exhaust emissions standard

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamic stability control

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel

S302A ALARMANLAGE Alarm system

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model lettering

P337A M SPORTPAKET M Sports package

S339A SHADOW LINE Shadow-Line

S416A SONNENSCHUTZROLLOS Roller sun vizor, rear lateral

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats, velours

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Interior mirror with automatic-dip

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Fine wood trim

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S465A DURCHLADESYSTEM Through-loading system

S473A ARMAUFLAGE VORN Armrest front

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

Code Description (interface) Description (EPC)

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Seat heating driver/passenger

S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Headlight wipe/wash/Intensive cleaning

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Xenon Light

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S650A CD-LAUFWERK CD player

S705A M SPORTFAHRWERK II M sports suspension II

S710A M LEDERLENKRAD M sports steering wheel, multifunction

S715A M AERODYNAMIKPAKET M Aerodynamics package

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Headlining anthracite

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN White direction indicator lights

S788A M LEICHTMETALLRAEDER BMW LA wheel, Individual

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Language version French

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature French

Code Description (interface) Description (EPC)

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Delete clear coat

 

Code Description (interface) Description (EPC)

S202A STEPTRONIC Steptronic

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

 

Code Description (interface) Description (EPC)

S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Sun-blind, rear

S464A SKISACK Ski bag

Edytowane przez miketcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBADT610X0CJ53894

Kod typu DT61

Typ 530I (EUR)

Typoszereg E E39 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M54

Pojemność skokowa 3.00

Moc 170

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STANDARDLEDER/GRAU (N6TT)

Data prod. 2002-03-14

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S167A ABGASNORM EU4 Norma spalinowa EU 4

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

P337A M SPORTPAKET M Pakiet sportowy

S339A SHADOW LINE Shadow-Line

S416A SONNENSCHUTZROLLOS Roleta przeciwsłoneczna tylna /boczna

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD

S705A M SPORTFAHRWERK II M Podwozie sportowe II

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

S715A M AERODYNAMIKPAKET Pakiet areodynamiczny M

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

S788A M LEICHTMETALLRAEDER Obr. BMW, st. le. indywid.

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Wersja językowa, francuski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S202A STEPTRONIC Steptronic

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

 

Składanie Information

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna

S464A SKISACK Worek na narty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Loona Thic, za rozkodowanie VIN-u po Polsku. Niech się szczęści w tym Nowym Roku! Z niecierpliwością czekam na odzewy o tym samochodzie, za które będę wdzięczny. Mieszkam koło Torunia, więc zanim miał bym się wybrać w trasę na oględziny, wolał bym usłyszeć Wasze Koledzy opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poproś o skany książki serwisowej, skromny ten przebieg, dość mało te 11k km w półtorej roku..ładna :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Maniek. Pózniej telefon lub mail do serwisanta i wiesz wszystko przed oględzinami. Ale za taka cenę kupisz samochód bardziej lub mniej uszkodzony. albo z kosmicznym przebiegiem. Nie ma na aucie blach wyjazdowych szwajcarskich, więc auto mogło przyjechać na lawecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za sugestie. Będę jutro starał się dzwonić do Sprzedającego i zobaczę, co z tej naszej pogawędki wyjdzie. Zaciekawiło mnie to, co napisał adalbert, że mógł ten samochód przyjechać do kraju na lawecie. Czy ktoś z Was, Koledzy, miał już do doczynienia z samochodami sprowadzonymi ze Szwajcarii? Jak wyglądają opłaty celne i czy to możliwe, że ten samochód - jak stwierdza Sprzedawca - już jest po opłatach cła? Jak to się ma do tego numer rejestracyjny i o czym to może świadczyć, że jest jeszcze na blachach narodowych szwajcarskich? Czy muszą zawsze być "blachy wyjazdowe"? A tak po za tym, to mógł by ktoś się podzielić ogólnie opinią o samochodach sprowadzonych ze Szwajcarii. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blachy sa wydrukowane w polsce - w szwajcarii z przodu tablica jest dużo mniejsza,

 

cena jak za bezwypadkowe 530i z oryginalnym przebiegiem 150 tys km jest smiesznie niska - a raczej - za niska jak na szwajcarie, tam takie zaczynaja się od 10 tyś franków (dolicz do tego VAT i AKCYZE sobie jeszcze) - więc jeśli przebieg się zgadza to coś z samochodem musiało być nie tak - ale na Boga, te samochody maja po 10-12 lat !! więc nie spodzewajmy się że będą całe w oryginalnym lakierze

 

ode mnie :

 

- sprawdzić przebieg w ASO (jak będzie miała zamiasty tych 150 tyś jakieś 250 tyś - to też auta nie dyskwalifikuje)

- sprawdzić mechanicznie

- sprawdzić czy nie ma wstawianych ćwiartek

 

jak wszystko będzie ok to nie przejmować się malowaniem tylko brać - z własnego doświadczenia - samochody ze szwajcarii są w dużo lepszym stanie niż z niemiec (oczywiście nie wszystkie) ;)

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest tak, że handlarze przywożą auta ze Szwajcarii na lawecie i nie dlatego że jest trochę taniej, ale posiadają, a własciwie posiadały uszkodzenia, które nie przeszłyby badań technicznych, pozwalających na wydanie blach wyjazdowych. Kolega powyżej słusznie zauważył, że cena jest za niska. W Szwajcarii możesz spotkać auta 5-7 letnie, które cenowo są zbliżone nawet do 10 letnich, a sytuacja wynika z bezwypadkowości i niskiego przebiegu tych starszych. Już kiedyś opisywałem co za ile i w jakim stanie są sprowadzane auta ze Szwajcarii. Jestem przekonany, że ten egzemplarz może kryć wiele niespodzianek, ale żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, zrób jak ci poradziłem w poprzednim moim poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adalbert za sugestie. Postaram się wydobyć więcej informacji o tym pojeździe, jeśli chodzi o przebieg i ewentualne uszkodzenia, chociaż sprzedający zazwyczaj będzie wychwalać wszystko.

Chciał bym jednak wysunąć kilka kwestii:

- po pierwsze, z zasady też nie wierzę do końca w te "oryginalne" przebiegi. Ale z tego co się widzi na allegro/otomoto to ceny E39 w tym wieku są właśnie w tych granicach 25-28 tys. PLN. Podejrzewam w omawianym przypadku tę lepszą wersję, czyli, że sprzedający mógł cofnąć licznik, no ale jak się uda wyciągnąć skany KS-wej - to się wyjaśni. Tu tylko dla przykładu podobne ogłoszenie: http://moto.allegro.pl/bmw-e39-530i-oryginalny-m-pakiet-idealna-hit-i2892556043.html Tak nawiasem, to sprawdziłem też ceny E39 we Szwajcarii na autoscout24.ch, no i rzeczywiście są dosyć drogie. Tu w tym przypadku 530i z oferty, to naprawdę trudno wyczaić...

- co do tych możliwych ukrytych niespodzianek, to w zasadzie to mogą być rzeczy, które się powszechnie spotykają w E39: padnięty sterownik ABS, różne czujniki itd. Mam nadzieję że nic ze silnikiem czy skrzynią. Z tego co się udało zaobserwować ze zdjęć, to jest to, że samochód (chyba) jeździ: ma pod błotnikami nabity śnieg, no i też sprzedający zaprasza na próbę jezdną. Jak by coś było nie halo, to sądzę, że nie był by taki odważny tego pisać.

- w stosunku do tego czy auto jest po wypadku, no to po zdjęciach trudno coś wyczaić. Jak na mnie, to wygląda świetnie... Nie wiem czy to się odnosi do wypadków, ale co to znaczy, jak pisze kiloff, te "wstawiane ćwiartki"?

Dzięki jeszcze raz za sugestie i obserwacje.

Edytowane przez miketcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak sugerowałem. Zadzwoń lub wyślij maila pod podane dane serwisu z KS. Wierz mi, dostaniesz odpowiedz na wszystkie pytania które im zadasz. I to z podziękowaniem za zainteresowanie. Oszczędzisz sobie w ten sposób, być może , beznadziejnej rozmowy z włascicielem, a tym bardziej odległej podróży na oględziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szwajcarii to napewno uszkodzone albo duzy przebieg albo to i to ;) lub uszkodzenie mechaniczne... ale i tak duzo bardziej zadbane znajduje sie we szwajcarii niz niemczech.

 

wątek o sprzedającym:

http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/1123-BMW-318i-2007r.-%C5%81uk%C3%B3w-WBAVF51050VF75536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szwajcarii to napewno uszkodzone albo duzy przebieg albo to i to ;) lub uszkodzenie mechaniczne... ale i tak duzo bardziej zadbane znajduje sie we szwajcarii niz niemczech.

 

wątek o sprzedającym:

http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/1123-BMW-318i-2007r.-%C5%81uk%C3%B3w-WBAVF51050VF75536

 

Na jakiej podstawie można wnioskować że to rozwalone E90 jest tym samym z ogłoszenia?

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń lub wyślij maila pod podane dane serwisu z KS. Wierz mi, dostaniesz odpowiedz na wszystkie pytania które im zadasz. I to z podziękowaniem za zainteresowanie.

 

Witajcie, no właśnie, na fakturze z ostatniego zdjęcia jest nazwa garażu we Fryburgu: "Garage de Copet" Vevey i jest też nr telefonu. Sprawdzałem w internecie jest taki zakład, ale nie mają podanego email-a. Czy jak bym zadzwonił bezpośrednio (znam jęz. francuzki :8) ) to sądzicię, że mieli by dane tego samochodu i podali by mi informacje? Zapytam też o emaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To chyba pozamiatane. I tak jest w każdym, naprawdę w każdym przypadku okazji ze Szwajcarii.

wiadomo przecież jakie sa ceny całych aut w Szwajcari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń lub wyślij maila pod podane dane serwisu z KS. Wierz mi, dostaniesz odpowiedz na wszystkie pytania które im zadasz. I to z podziękowaniem za zainteresowanie.

 

Witajcie, no właśnie, na fakturze z ostatniego zdjęcia jest nazwa garażu we Fryburgu: "Garage de Copet" Vevey i jest też nr telefonu. Sprawdzałem w internecie jest taki zakład, ale nie mają podanego email-a. Czy jak bym zadzwonił bezpośrednio (znam jęz. francuzki :8) ) to sądzicię, że mieli by dane tego samochodu i podali by mi informacje? Zapytam też o emaila.

Dzwoń śmiało, akurat tam nie ma problemu z jez. francuskim. Przygotuj sobie na spokojnie pytania, a zwłaszcza przebieg i wypadkowość lub inne uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,

 

E39 z tematu na pewno było uderzone i to z przodu, zauważ, że przednie lampy się różnią [zdjęcie nr 5] - prawe ma biały kierunkowskaz, lewe pomarańczowy. Auto było poważnie uderzone, ale ma M-Pakiet, skórę, czarny kolor, itp. i prędzej czy później się sprzeda - jakiś leszcz się podpali i kupi. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te auto ma pomarańczowy kierunkowskaz? Szukam od pół roku lampy po lifcie zniszczonej tak, aby sam klosz był dobry, a tu ktoś po wypadku zrobiłby tak durną kombinacje? Nie żartuj, to tak światło padło, że lampa prawa ma ciemniejszy kolor na kierunkowskazie, oprócz tego kolory na blendach po bokach sie zgadzają (są białe)

 

Aczkolwiek co do kloszy to są na allegro zamienniki ale tylko z białą blendą. W każdym razie w tym aucie sie zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy, jak na razie to jestem w trakcie poszukiwania więcej info o tym pojeździe. Jestem na dobrym tropie... Z moich źródeł wiem, że samochód jest na chodzie i jest używany na co dzień. Sądzę, że to dobry znak. Co do tzw. poważnego "dzwonu" z przodu, jak zauważa bart1323, to nie wykluczam, że mogło to mieć miejsce. Ale wywnioskowywać to tylko z koloru kierunkowskazu, to chyba nie warto, gdyż rzeczywiście, jak mówi MateuszCHUDY, jest to kąt światła, który odbił żółtą żarówkę. Podobne jest i na innym zdjęciu z przodu, trochę bardziej pod kątem, gdzie to samo widać w prawej lampie. Kto może dostrzeć jeszcze coś ze zdjęć.

Co do tego oto zdania:

To chyba pozamiatane. I tak jest w każdym, naprawdę w każdym przypadku okazji ze Szwajcarii.

może i tak, ja aż się tak strasznie nie palę na ten samochód, ale naprawdę jestem ciekaw co tam nie gra. Jak coś wyjdzie, to wtedy będzie to dobra informacja dla może którego "leszcza", jak pisze bart1323.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zadzwoń do sprzedającego i niech poda vin (ciekawe czy bezproblemowo :P ), załóż nowy temat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.