Skocz do zawartości

BMW 320d e46 - wyciek płynu chłodzącego / brak mocy


weetq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie informuję, że czytałem wiele postów na temat spadku mocy w tym modelu, ale potrzebuję pomocy.

Otóż jadąc autostradą z Wrocławia do Zgorzelca po jakiś 30km auto zaczęło zwalniać a następnie zapaliła się kontrolka płynu chłodzącego (w październiku wymieniłem w warsztacie płyn chłodzący, olej, filtr powietrza, filtr oleju, filtr kabinowy, filtru odmy nie wymienili mówiąc, że jest w z włókna węglowego więc nie trzeba i tylko przeczyścili). Zatrzymałem się na orlenie i kupiłem płyn, dolałem i wszystko wyglądało ok. Po jakiś 50km od orlenu znowu to samo lecz bez kontrolki. Okazało się, że płyn gdzieś wycieka i leje się pod auto. Do Zgorzelca dojechałem na lawecie. Oddałem auto do serwisu - powiedzieli, że to pompa wody, zamówili. Podczas wymiany (ściągnęli pompę) okazało się, że to nie ona tylko pęknięta obudował termostatu - pokleili i nie cieknie. Teraz jak się silnik zagrzeje to paruje (mam taką nadzieję, że to odparowuje płyn chłodzący, który im się rozlał po silniku) oraz bunia nie ma mocy. Gaz do podłogi i nic, zero reakcji, jakoś się toczy, ale nie ma przyśpieszenia w ogóle.

 

Czy w warsztacie coś źle zrobili czy mam jakąś dodatkową usterkę?

Szukam dobrego warsztatu we Wrocławiu, w którym mogą mi przejrzeć wszystko łącznie z podłączeniem do kompa i nie skasują jak w ASO.

Może jest jakiś forumowicz, który jest w stanie mi pomóc (oczywiście za opłatą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie odpieli przez przypadek wężyk podciśnieNIA OD ZAWORKA TURBO ALBO NIE PODŁĄczyli wtyczki do niego , sprawdź jeszcze czujnik ciśnienia z tyłu kolektora czy jest podłączony ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w serwisie coś źle złożyli i powietrze omijało jakiś czujnik, więc nie dozował odpowiednio dawki paliwa. W innym warsztacie poprawili to i jest ok jednak nadal cieknie. Zmówiłem termostat, ale powiedzieli mi, że może być również uszkodzona rurka od przepływu wody (nr7 na rysunku). Gdzie mogę dostać taką rurkę i pod jaką nazwą tego szukać? Mam tylko taki rysunek bez opisów

 

http://sellanet.pl/obieg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.