Skocz do zawartości

E 46 PROBLEM Z OTWIERANIEM SZYBY OD STRONY KIEROWCY


sloiveg

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mam BMW e46 kombi z 2000 r i mam problem ,chcial bym sie dowiedziec czy moge go rozwiazac sposobem domowym / garazowym - sam jeślin nie to inny . lew szyba przednia od strony kierowcy od momentu opuszczenia jej w dół sama nie domknie sie musze jej pomagac palcami i podnosic do gory , natomiast , jak opuszcze szybe do polowy to z trudem ale sama sie domyka , prosze serdecznie o pomoc . pozdrawiam p.s jestem tu nowy BMW kupilem miesiac temu i to moje pierwsze BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Podczas ruchu mechanizmu szyby trzeszczy czy wszystko w miarę normalnie pracuje ?

 

Jak kupowaleś maszyne sprawdzales szybę ?

 

Mialem zabieg rozebrania boczku z lewej strony bo silniczek nie mial sily podnosic szyby, okazalo sie ze do wymiany caly mechanizm gdyz byl naprawiany po jakims uszkodzeniu.

 

Rozbieralem cale drzwi i widzialem co moze byc przyczyna niewlasciwej pracy szyby wiec sluchaj.

 

Sa dwa ślizgacze po jednym na prowadnicy. Linki przymocowane sa w gniazgach slizgaczy aby podnosily szybe, pierwszą moja diagnozą będzie urwane gnizdo slizgacza i linka nie podnosi prawidlowo szyby (to tez mialem u siebie) (slizgacze sa PLASTIKOWE dlatego ich gniazda się lamia)

 

Silniczek podnosnika tez trzeba wziac pod uwage.

 

Jezeli wystepuja trzaski podczas pracy szyby obstawiam polamane ząbki na "kolowrotku" prowadnic gdzie siedzi silniczek.

 

Podam Ci wszystko na tacy abys mial latwiej do porownania. Masz tu filmik jakbys mial sam sie brac za naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku chcialem bardzo podziekowac za wyczedrpujaca odpowiedz i porady - SUPER , po drugie nie slysze aby przy opuszczaniu szyby ani domykaniu było slychac jakies trzasi etc , po prostu ni ema sily podniesc i koniec nic nie slychac, dla tego obejmuja ja dwoma palcami i pomagam podniesc , auto kupilem od kuzyna i nie bylo bite ani wymieniane za jego czasu gdy mial samochod . no nic bede w takim razie sugerowal sie twoimi domyslami i zobaczymy co z tego wyjdzie , myslalem o popsikaniu wD40 ale najpierw zdejme bnoczek i sprawdze , pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.