Skocz do zawartości

Problem z skretną lampą


RUBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z prawą lampą w (BMW e60 530d 2003r). Po zapaleniu smaochodu światła się poziomuja a nastepnie prawa lampa kieruje się w prawo. Natomista Lewa świeci dobrze na wprost. Usterkę zauważyłem po wymianie żarówki. Jest to przypadłość która występuje nie systematycznie. Raz jest dobrze raz nie. Proszę o info gdzie szukać przyczyny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer i skasowanie błędów, jeśli problem będzie się powtarzać po skasowaniu błędu do wymiany będzie sterownik od lampy. Taki sterownik znajduje się pod lampą koszt na allegro około 500 pln w serwisie 1200 pln.

Może to być tez problem z czujnikiem kąta skrętu jednakże wtedy miałbyś tez inne błędy i problemy z kontrolą trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo tylko z lampą lewą. Raz siweci na wprost, raz sobie skreci i tak zostaje, nigdy nie działa podczas jazdy tylko zawsze zmiany sie pojawiaja przy zapalaniu zapłonu i poziomowaniu swiateł. Mechanizmy sprawdzone, moduły pod lampami tez, brak błędów przy podłączaniu pod kompa, natomiast zielona dioda przy przełączniku od swiateł miga co podobno sygnalizuje nieprawidłowe funkcjonowanie systemu. Rozmawiałem z dwiema niezaleznymi osobami i najprawdopodobniejszym rozwiązaniem jest ponowne przekodowanie sterownika od swiateł, w wiekszości przypadków pomaga. Ja osobiscie umawiam się po nowym roku na taką usługe bo tez mnie już drazni jazda w nocy poza miastem z soczewką walącą po drzewach i rowach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy takie zachowanie jest OK??

 

Jak światła są w automacie to działa skręcanie lamp i boczne dopalacze na biegach N i D. Natomiast na R się wyłącza.

 

Jak przełącze światła na manual ON to ani lampy nie skręcają anie boczne dopalacze nie odpalają.

 

Jak jest u Was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.