Skocz do zawartości

Problem z nawigacją do E87, 2006r.


SirCamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i szukam sposobu na jakieś tanie zaktualizowanie swojej nawigacji lub wgranie innych map do mojej jedynki (E87. 2006r.).

Posiadam komputer PC 5600 pro - z systemem CCI (o ile dobrze zauważyłem) i mapy do tego: Tele Atlas 2005/2006. Problem w tym, że jeśli wybieram się za granicę, ciągle muszę przekładać krążki, co jest okrutnie ciężkie, bo zmieniarka jest w bagażniku i najczęściej zawalona bagażami. Czy istnieje takie oprogramowanie na jednej CD/DVD by można było wgrać oryginalne mapy BMW? Nie wiem czy dobrze wszystko opisałem, jestem kompletnym laikiem dlatego proszę o wyrozumiałość :oops: i jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Ściągnę i spróbuję zainstalować, ale czy nie jest to tylko aktualizacja map? Nie potrzebuję nic w rodzaju nowego oprogramowania? I jeszcze jedno małe pytanko laika: wystarczy wsunąć do czytnika czy trzeba wybrać jakieś opcje na komputerze potrzebne do instalacji? Aha i jeśli będą działać, to czy tak samo trzeba zmieniać płytki po przekroczeniu granicy? Trochę mi wstyd za te pytania, ale chyba każdy kiedyś zaczynał... :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mój napęd w beemce nie widzi płyt DVD+, tzn. momentalnie je wypluwa, a map na CD nie widzi. Czyta jedynie oryginały. Próbowałem takie płyty:

TDK DVD+, EMTEC DVD+, PHILIPS CD+. Nic z tego za każdym razem (niezależnie od zgranego rodzaju map) komunikaty, że nie ma płyty lub krążek nieoryginalny. Rady czy próbować na DVD- może coś to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem wszystkie pliki, rozpakowałem. Wyszły 2 pliki na każdą DVD do nagrania obrazu + okładki płyt. Stworzyłem obraz płyty programem ImgBurn i tyle tak? Czy jeszcze coś? Jakiś soft? Teraz mam tylko DVD1 i DVD2 ... Edytowane przez SirCamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypakowaniu jednego ściągniętego DVD mam pliki:

 

KN114EUX14T01DVD1.mds

 

oraz

 

KN114EUX14T01DVD1 (image file)

 

Nagrać to jako zwykłe dane czy w inny sposób? Aha i czy potrzebuję coś dodatkowo jakieś oprogramowanie, soft, itp?

Sorry jeśli kogoś irytuję... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewam temat!

 

Uruchomiłes navi ? Na DVD - ? Czy tylko Oem Bmw Ci chodzą ?

Mam podobny problem, nie działają żadne nie Oem bmw płyty ktore np. W e61 polift śmigają aż miło (na DVD +)

Moja podobno działa tylko z Oem Bmw ale nie sprawdziłem tego do tej pory i boje sie ze mowze wcale nie ruszyc

Mam e87 z navi prof

 

Pozdr grzechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze masz racje, nie dawno kupilem e87 z navi pro.

Sprzedajacy nie mial do niej mapy, nie moglem sprawdzic działania urzadzenia.

sprawdzalem jedynie nagrywanymi DVD+ z e61 którą przyjechałem po e87 i nie ruszyały a w e61 smiagają az miło (tez navi jest pro)

Sprzedający zapewniał mnie ze mieli oryginalna płyte BMW road maps i wszystko chodziło ...

Myślałem moze ze + czy - dvd moze mieć wpływ na działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.