Skocz do zawartości

WASZE OPINIE NA TEMAT E36 318 / 320


proXman

Rekomendowane odpowiedzi

witam @LL posiadaczy tego pięknego wozu :D

 

wlasnie przymierzam sie do zakupu jakiegos auta :)

marzy mi sie BMW

 

tylko jest jedno ale :evil:

 

są tysiące opinii o tych autach :) dobrych i zlych ( wiekszosc złych niesttey :(

 

chcialbym sie dowiedziec jak to jest naprawde :D od Was uzytkowników tych aut :D

 

wiec przejde do rzeczy :P

 

mysle o zakupie E36 318 albo 320

 

nie wiem ktore jesze :/ napewno wersje 4 drzwiową :P

głównym czynnikiem decydującym o zakupie bedzie zuzycie paliwa

jaka jest roznica w spalaniu ???? ile pali 318 a ile 320 w trasie / miescie i tak srednio ????

PROSZĘ O SZCZERE ODPOWIEDZI !!!!!

 

kolejna sprawa to jak jest z gazem w tym aucie ????

slyszalem ze na gazie kiepsko chodzi :( muli ją i traci barxdzo osiągi :/

jaki silnik jest lepszy do gazu ????

 

co sie najczesciej psuje ?????

z czym sa najczestsze kłopoty ????

i jak jest z częściami ???? czy sa bardzo drogie i jak z dostępnością ????

 

koeljna sprwaa to na co zwracac trzeba głównie uwage przy zakupie ????

 

hmmm :roll: czy to prawda za BMKI z lat 1991 do 1994 byly bardziej awaryjne niz te nowsze po 94 roQ ????

 

i to by narazie bylo tyle pytan :P

 

BARDZO PROSZĘ O SZCZERE I KONKRETNE ODPOWIEDZI / OPINIE !!!

 

z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich :D

 

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e36 320 z 93 roku i musze powiedziec ze nie ma z nia jakich kolwiek problemow :D .

Mam zalozony gaz do swojej i dziala bez zarzutu, a pali w miescie tak ok 15 litrow gazu, w trasie przy stalej predkosci 90 km/h (bo wiozlem delikatny ladunek- pijanego brata :twisted: ) spalila mi ok 8 litrow.

Jedyny wydatek na jaki bylem narazony to byla wymiana uszczelki pod deklem i kosz orginalnej byl niemal identyczny jak zamiennika (wiec wybralem orginalna :D )

Osiagi na gazie sa dobre (tzn. jestem zadowolony) aczkolwiek na benzynie sa lepsze, ale jak na skrzynie automatyczna ja nie narzekam.

Nie mam zadnych problemow z tym autkiem.

I slyszalem taka opinnie ze lepiej kupic 6 cylindrowy silnik (zaczyna sie od 2 litrow) bo pali podobne ilosci paliwa jak 4 cylindry a przyspieszenie jest lepsze i ten dzwiek (a raczej POMRUK) R6 w jest piekny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 318i z 91r. i zaluje ze nie mam 320 zawsze to 6 garow tak jak pisal marcinkosky :modlitwa: ten dzwiek. Moja pali ok 11l gazu na trasie przy predkosciach przewaznie ok 110km\h po miescie nie sprawdzalem (nie chce wiedziec) Co do roznicy w mocy na gazie a na benzynce to jest oduwalna ale cos za cos, kaszty w utrzymaniu takie sobie ale wiesz Bedziesz Mial Wydatki :)i jeszcze jedno 1.6 to bardzo maly silniczek 1.8 jeszce troszke slaby chociaz nie az tak zle - 2.0 jest OK POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i jeszcze jedno 1.6 to bardzo maly silniczek 1.8 jeszce troszke slaby chociaz nie az tak zle - 2.0 jest OK

 

Później to i te "dwa litry" jest mało. Kwestia czasu. :D

 

hewhhe, dokładnie!

mam 320 M50 i jestem bardzo z egzemplarza zadowolony, jednak szkoda że nie jest to 328 :cry2:

spalanie benzyny: 11 po mieście, 8 na trasie (przy normalnej jezdzie!!!! - bo na upartego i 14 weźmie)

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie przywiozłem wczoraj z essen 323i M-pakiet 97r i po przejechaniu tysiąca kilometrów zastanawiałem się gdzie mi będzie lepiej w garażu w jej objęciach czy w łózku z moja dziewczyną. co do gazu to nie wiem ale mam plan na tak i słyszałem ze sekwencja nie obniza mocy i nie niszczy silnika więc czas pokaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hewhhe, dokładnie!

mam 320 M50 i jestem bardzo z egzemplarza zadowolony, jednak szkoda że nie jest to 328 :cry2:

spalanie benzyny: 11 po mieście, 8 na trasie (przy normalnej jezdzie!!!! - bo na upartego i 14 weźmie)

a ja ma 328 i juz mi mało chociaz wystarcza ,moj spal srednio(czyli trasa/miasto) 9 litrow i chodzi bez problemu ,ale ma plstikowy kolektor wiec zapomnij o gazie 2 ,3 generacji.Ale ja osobiscie nie kupil bym 2.0 bo to spalnie roznica moze poł litra a osiagi 2.5s lepsze do sety .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 325i, pali 9,2 na setke po trasie i okolo 12 w mieście. 6 garczków robi swoje (to piękna muzyka). Mam założony gaz i niestety spadek mocy jest odczuwalny, ale i tak lepiej niż 1,8 na benzynie :D.

Oczywiście do kosztów eksploatacji dożuć mandaty :twisted2:.

Może części nie są najtańsze (przynajmniej nie najdroższe, do Renaulta są droższe :norty:) to niewiele się psuje (Moja Bunia ma już 13 i pół roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja golebica 318i/98 palila 8-9 l w miescie i 10 l na trasie... oczywiscie jak sie przylozylam do niej to i 12 l tez potrafila lyknac. W tym samym czasie moj malz mial 528i/98 i palila srednio 10 l nie zaleznie od tego jak ciezko noga lezala na trasie.

I tez uwazam ze co 6-cio cylindrowy silnik to 6-cio, bo tu nawet nie chodzi o te koniki co siedza pod maska a wlasnie o wiekszy moment obrotowy ktory daje ten ciag ktory potrzebny jest autu w pokonywaniu wzniesien itp poprostu nie trzeba go tak dusic :wink: Jezdzilam pare razy 320i i jest odczuwalna roznica, auto tak sie nie meczy.... nie zauwazylam naprzyklad spadku mocy silnika przy wlaczaniu sie klimy, co w mojej bylo wyczuwalne. Nieraz szlag czlowieka trafial jak przy wyprzedzaniu klima sie wlaczyla, wiem ze to jest strata tylko paru koni ale bylo to odczuwalne.

 

A co do awaryjnosci pierwszych E36, to jest jak z kazdym nowym modelem :wink: moze miec tz dziecinne choroby ktore dopiero z czasem zostaja zmieniane i z biegiem lat eliminuje sie prawie wszystkie, ale tak jak mowia starzy gorale chcesz miec dobre auto kup go po czterech latach :8) a najlepiej ostatnie z danego modelu kiedy wszystko jest juz sprawdzone, a jeszcze na koniec wloza ci wszystko co tylko mozliwe zeby sprzedac :lol: Ale musze wziasc trojeczke w obrone, bo wiekszych awarii nie przezywala, co bylo zauwazalne na poczatku to przestawaly stykac niektore wlaczniki, ktore po 93r zostaly zmienione. W limuzynach trzeszczala deska tylnia z prawej strony.... co jeszcze aha, specyficzne skrzypienie pedalow moze wysapic i czesto skrzypi fotel kierowcy, ale tego jakos nie udalo im sie wyeliminowac i w niektorych autach to wystepowalo nie zaleznie od rocznika. Wiecej grzechow nie pamietam, bo moja golebica miala 180 tys km jak poszla do dobrych ludzi i nigdy nie mialam z nia klopotow.

 

bosh ale sie rozpisalam... wyrzuccie mnie stad :twisted:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 318 z '92 i jestem zadowolony :8) . Kupiłem ją w maju '05 i od tego czasu wymieniłem tylko sforznie no i oczywiście "płyny". Do dnia dzisiejszego zrobiłem nią 20tys. i wszystko gra, żadnych awarii (przebieg 188 tys.). Pali ok.11 w mieście i 8-10 na trasie, w zależności od tego jak się jeździ, co do osiągów...na początek wystarczyło, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :lol:. Tak że zastanawiaj się i nic tylko kupuj :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.