Skocz do zawartości

Tylna szyba, wycieraczka i klapa touring


maniu155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z otworzeniem tylnej szyby mowa o e39 kobmi klapy , oraz nie dziala wycieraczka , klapa otwiera sie tylko z pilota i z guziczka w srodku autka inaczej nie da sie nic zrobic. Bezpieczniki sa cale kable tez wygladaja na cale . dodam iz lampka na tylnej klapie swieci . Gdzie mozna szukac przyczyny ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mimo że z wierzchu kable wyglądają na całe, zapewne popękały zaraz za zawiasami.

To bardzo częsty problem, zaleca się wymianę przewodów na nowe.

Ew możesz sprawdzić sam bezpiecznik tylnej wycieraczki - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - na nim jest spryskiwacz i wycieraczka, szukaj go w bagażniku.

Wszystkie Światła w klapie ci działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:search: - to zawsze pomoże!

W skrócie - masz przebicie na wiązce kabli w klapie i stąd problemy. Wycieraczka może też nie działać, bo jest zatarty trzpień - opis znajdziesz na forum. Robota to operacje WD40 i trochę siły i wyczucia (żeby ruszyć trzpień, a szyby nie połamać) lub wymiana badziewia - jakieś 350 PLN.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli po otwarciu szyby wycieraczka chodzi lekko, to nie jest zatarta.

W bmw jest góra 6 przekaźników, w tym 2 do pompek paliwa, jeden do świec, jeden wiadomo do rozrusznika, i do czegoś tam jeszcze.

Cała reszta na tranzystorach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam chciałbym odświeżyć temat

Ja mam problem z wycieraczka i podgrzewaniem tulniej szyby!

Mianowicie nie chodzi wycieraczka silnik pracuje wycieraczka chodzi lekko jak kręcę ręką a jak zamknę klapę to słychać tylko jak silnik chodzi co to może być??? :shock: dodam że spryskiwacz działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zatarta wycieraczka.

Po otwarciu szyby wycieraczką powinieneś mój lekko poruszać, jak stoi w miejscu, to zatarta/zapieczona.

Albo rozkręcasz i czyścisz, smarujesz albo wymieniasz od razy całą jej ośkę.

Ok 400pln jak kiedyś patrzyłem taki zestaw naprawczy kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm, trochę to dziwne, a słuchaj, jak otworzysz szybę, to na silniku masz takie kółko, z dziurką na obrzeżu, i na szybie jak wystaje ośka wycieraczki, powinieneś mieć taki dzyndzel co z tej ośki wystaje, jego można naciskać, jest na sprężynce, po zamknięciu szyby, ten dzyndzel ma trafić w tą dziurkę w kółku na silniczku, i przez niego ma iść siła na wycieraczkę.

Masz takie coś?

Jeśli jest, to może być jeszcze opcja, że nie trafia w tą dziurkę, i nie zaskoczy, trzeba podregulować żeby się oba mechanizmy zgrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarta wycieraczka.

Po otwarciu szyby wycieraczką powinieneś mój lekko poruszać, jak stoi w miejscu, to zatarta/zapieczona.

Albo rozkręcasz i czyścisz, smarujesz albo wymieniasz od razy całą jej ośkę.

Ok 400pln jak kiedyś patrzyłem taki zestaw naprawczy kosztował.

 

 

Shadow dużo roboty przy rozbieraniu tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim touringu jak otwieram szybę wycieraczka nic, a nic nie drgnie... chyba jest zatarta. Teraz po przeczytaniu tematu poszedłem sprawdzić i [BAD] siedzi nie idzie jej ruszyć prędzej połamie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się za to zabrać :) Ciekawe czy będzie do wymiany czy jakoś idzie uratować. W ogóle w tym aucie wiele rzeczy zapieczonych lusterka wycieraczki... Lusterka już rozebrane i nasmarowane działają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten problem silnik chodził ale wywalało jak był opór. Po paru godzinach czyszczenia psikania wd 40 trzpienia z jednej i drugiej strony poszło :D wyczyściłem sam trzpień jak i miejsce w ktorym się znajduję, z tego co pamiętam cały ten element rozebrałem na części pierwsze. A wycieraczka też nie chodziła bo nie dochodził sygnał że szyba zamknięta po usunięciu tej usterki wszystko git :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak otworzysz klape tam gdzie są zawiasy zaglądałeś z tego co pamiętam stojąc za autem po lewej stronie jest wiązka kabli od szyby zresztą zobacz i lewą strone i prawą ,może być tak że trzeba będzie na nowo kabel puścić cienki ładnie wkleić pod maskownicami tam w tych zawiasach najczęściej padają kable zresztą jak i w ramie szyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki dzisiaj zobaczę ten trzpień

Tylko nie rozumiem dlaczego wszyscy piszą o wd40 ze psikaja jak umni całe ramię wycieraczki chodzi bez jakiś oporów

Może jest tak jak napisałeś ze nie Dochodzi sygnał.ze szyba jest zamknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki dzisiaj zobaczę ten trzpień

Tylko nie rozumiem dlaczego wszyscy piszą o wd40 ze psikaja jak umni całe ramię wycieraczki chodzi bez jakiś oporów

Może jest tak jak napisałeś ze nie Dochodzi sygnał.ze szyba jest zamknięta

skoro wycieraczka jest ok to nie rozbieraj u mnie był problem z elektroguzikiem który jest na wycieraczce i nie chciała chodzić i komunikat wyskakiwał że szyba otwarta odłączyłem ten kabelek i przeniosłem od tego zawiasu gdzie indziej do środka i szyba się otwiera koło kierowcy bo sobie tam przeniosłem otwieranie, u ciebie będzie prolem z kablami na 100 % szukaj w tych zawiasach z klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odświeżę trochę temat. Przestała mi się otwierać szyba w klapie. Cała reszta działa wycieraczka spryskiwacz światła. Czy to wina kabli ? Jak tak to polecicie od razu wymienić wszystkie? Aby potem nie siadła wycieraczka itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zobacz co się uszkodziło, jak masz czas i chęci to zmień wszystkie, zapomnisz o tym miejscu przez dłuższy czas.

A może być uszkodzony też sam przycisk.

Sprawdzisz to zwierając kostkę we wiązce łączącą przycisk z instalacją auta.

Jak otworzy, to wina przycisku, jak nie, to szukasz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.