Skocz do zawartości

Kolory bmw.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko ile czarnych kolorów dostępnych było w palecie BMW dla e46. Mam połamany zderzak i chciałbym kupić w kolorze, ale wielu ze sprzedających na allegro nie jest w stanie stwierdzić, który czarny kolor posiadają. Czy jest jakaś znacząca różnica między schwarz II a Black Sapphire Metallic? Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szukać w takim kolorze jaki masz na aucie. Na pierwszy rzut oka może się nie różnic, a pod słońce czy w jakiś innych warunkach atmosferycznych może być masakra.

 

Też kupowałem zderzak do swojego auta. Moje auto jest koloru orient blau. Ciężki do zdobycia i nawet bym nie śmiał dopasowywać do niego jakiś inny odcień granatowego. W różnych warunkach atmosferycznych mieni się różnymi odcieniami granatowego.

 

Lepiej chyba, jak kupisz jakiś zderzak odrapany, czy ze zniszczonym lakierem i go pomalujesz jak Bóg przykazał. Zderzaki "igiełki" są dużo droższe od takiego odrapanego więc cena po malowaniu wyjdzie na to samo. Chyba, że bardzo zależy Ci na fabryczności lakieru to szukaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie aby udało ci sie znaleźć tak ładny zderzak używany aby nie wymagał malowania, p za tym nic ci to nie da że kupisz zderzak z jednym numerem koloru skoro pod jednym numerem koloru czesto jest tak że występują od 3 do nawet 7 odcieni(również zależy to od systemu producenta lakierów) przykład lakier 354 ma 6 wariantów w systemie Lechlera

 

kupując zderzak kieruj sie przed wszystkim tym czy nie był wcześniej klejony, czy zaczepy są w porządku itd

 

malowanie to już pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że BMW do każdego numeru ma przypisany jakiś jeden odcień. Jakby narobili jeszcze różne odcienie to niezła bania by była przy wyborze koloru nawet przez serwis :P

 

Tak jak kolega mówił, głównie zwracać uwagę na wszystkie zaczepy. Wiadomo w firmie gdzie kleją zderzaki pewnie by dorobili bez problemu ale po co sobie robić problem z kolejnym punktem do doprowadzenia zderzaka do ładu.

 

Co do lakieru to jak podasz lakiernikowi numer, ma on doświadczenie i nie jest paprokiem to dobrze pomaluje :) Podobno najciężej jest dobrać kolor srebrny, szary. Kolory ciemne typu granat i czerń nie są problemem dla lakiernika. Druga sprawa, że to zderzak (osobny element) i dostrzeżenie różnic w kolorach w dobrze pomalowanym elemencie od pozostałości - niewykonalne dla zwykłego śmiertelnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że BMW do każdego numeru ma przypisany jakiś jeden odcień. Jakby narobili jeszcze różne odcienie to niezła bania by była przy wyborze koloru nawet przez serwis :P

 

No w tej kwestii to sie z lakiernikiem nie kłuć, owszem wybierasz jeden kolor auta przy kupnie ale do danego koloru auta jest klika odcieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.