Skocz do zawartości

e91 Problem z zawieszeniem - straszne zgrzyty


friday69

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co nie panikuje ale u mnie odgłos potrafił być taki, ze aż wstyd kogoś autem przewieźć bo myślełem że mi zaraz dół odleci. Też mam inne auta honde, audi, renault i nic takiego nie słyszałem nigdy, jednak od marki premium wymaga sie troszke więcej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do tej pory nie doszedłem do tego co może być przyczyną tych pisków/zgrzytów :/

Głównie objawy pojawiają się jesienią i zimą. Dzisiaj wykonałem mycie podwozia mając nadzieję, że przyczyną zgrzytów są "nieczystości" na wahaczach, gumach itp. Po myciu to samo:/

Obaj najbardziej słyszalny po zjechaniu z krawężnika, progu zwalniającego jak auto opada całym ciężarem:/

Nie chce wymienić połowy zawieszenia aby dojść do tego co było przyczyną, bo nie o to chodzi.

Byłem w zeszły weekend w górach, w nocy temp. zeszłą to -22. Jadą rano na narty praktycznie przy każdej nierówności było słychać zgrzyty:/ Może to w jakiś sposób pomoże w diagnozie...:/

 

 

Wiem w czym problem. Na pewno nie są to tuleje z tyłu, tylko z przodu. Te od wahacza dolnego. Widać je po otwarciu maski. Psiknij tam WD40 i zobacz co będzie. Ja miałem taki problem, jak wymieniałem termostat i full płynu poszło na tą tuleję. Później strasznie trzeszczała. Psiknąłem trochę czymś typu WD40 i przeszło od razu. Po prostu tam jest woda i na dlatego Ci tak halasuje podczas mrozów

Nie mogę namierzyć tych tulei:/ Silnik N47 - może ktoś podpowie gdzie dokładnie szukać?

 

Podobny temat założony przez inną osobę:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=123117&p=1558923&hilit=piszczenie#p1558923

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejechałem sie samochodem po wczorajszym myciu podwozia. Na zewnątrz -6, sle w nocy bylo nawet -15. Teraz na progach zgrzyty tak głośne, ze ludzie się aż rozglądają. Prawdopodobnie gdzies woda zamarzla. Podobny przypadek juz miałem i na poczatku watku byl opisywany.jak bede wracał postaram sie nagrac video z dźwiękiem jak to dokładnie "wygląda"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.