Skocz do zawartości

Zamarzające klamki


Adamek99999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż jest problem przy -3 stopniach nie mogę juz otworzyć drzwi poniewarz zamarza klamka a jak uda mi się otworzyć to za groma nie mogę ich zamnąć i tak aż do odtajenia auta ;/ problem jak cholera. Czy ma ktoś jakieś rady co z tym zrobić bo najprawdopodobniej pewnie w zamku jest woda tak?? proszę o jakąś porade pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku ,nawet i CPN-ach sa specjalne preparaty do zamkow ,jaka marka najlepsza to ci nie powiem ,ja z pol mieciaca temu o to zadbalem bo pamietam jak kilka zim wstecz tez z tym walczylem i to nie tylko w bmkach ,zamek podgrzewalem zapalniczka by sie drzwi zamknely :lol: :lol: :lol:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tu odmrażacz nie pomoże. Jedyna rada to zaaplikować np. wd40 lub inny smar przez każdą możliwą szczelinę w klamce i zamku. Dobrze jest oczywiście auto wcześniej osuszyć. A doraźnie jak nie będziesz mógł zamknąć kilka razy mocno uderz ręką od wewnętrznej strony drzwi na wysokości zamka i powinno "odbić"

Jak to wszystko nie pomoże to zostanie tylko zdjąć bok i przesmarować dokładnie mechanizm choć i to jest trudne bo akurat ta część która zamarza jest obudowana dość szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o ktorekolwiek drzwi oprocz kierowcy - otwierasz i nie chca sie zamknac - trzeba wcisnac blokade (cypelek) i zamknac. Po max 10 minutach jazdy drzwi sie nagrzeja i zamek pusci. Jesli zamarzaja ci kierowcy no to problem jest o tyle, ze ciezko zamknac, bo tam cypelek nie zadziala. Krotkie uderzenia w okolice klamki i zamek sie powinien przestawic.

Co do smarowania - niekoniecznie zadziala, gdyz nie bardzo jest dostep do elementu z ciegnem. Podobno po jakims czasie cos sie urwie i tak klamka bedzie do wymiany. Kupe egzemplarzy ma taki problem.

Wazne - przed spodziewwanym mrozem nie myc auta. Gorzej jak leje a na drugi dzien zamarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

trochę śniegu,mrozu, i się zaczyna :( jak drzwi od pasażera się otworzyły tak się zamknąć nie dały przez ok. 10min . Wpadłem na pomysł aby zamki zapsikać silikonem w spray-u testowałem na uszczelkach w zeszłym roku i nie przymarzały może zamkom też pomoże hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez dzis sie dzialo. Otworzyc sie da ale zamknac juz nie bardzo:( Niestety ,ale nie ma innej mozliwosci jak odpalic samochod na 2-3 minuty,wlaczyc podgrzewanie szyby przedniej(najbardziej efektywne) i czekac az sie wkoncu uda zamknac nasze drzwi.

Najgorzej ze jak jest snieg na samochodzie i pod wplywen ciepla podczas jazdy znowu splywa w okolice drzwi , po wyjsciu z auta na 10 minut problem z ponownym zamknieciem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosz w pale się nie mieści że Beemka na taki shit sobie pozwoliła,robią testy na 'Syberii" przy -30, jak nie więcej i klamki im nie zamarzały??!! chyba nie mieli czasu na poprawki hihihi. Cóż,może z biegiem czasu ktoś wymyśli coś mądrego.U mnie dziś -10 wczoraj zapryskałem silikonem w sprayu ,zmykam zaraz zobaczyć czy pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kolego jak wygląda ten mechanizm klamki??? Ja miałem to w ręce i powiem tylko tyle że to cięgno które daje takie objawy jest w pancerzu do którego zaaplikować smar jest ciężko nawet po rozmontowaniu klamki!! Naprawdę patent do du.. Ten kto to wymyślił powinien ogłosić w BMW Akcje i wszystkim to powymieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej znany w BMW. Aż dziwne że tego nie poprawili

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dołączam do grona uszkodzonych klamek, wystarczyło trochę mrozu i już drzwi pasażera tylko od środka otwieram.

Klamka odchyla się prawidłowo, ale nie otwiera zamka :/ Rok temu robiłem drzwi kierowcy, teraz czas na drugie. Wydawało się, że nasze x5 są dość solidne i takie przypadłości nie występują, ale jednak zawsze coś :)

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekałem kilka dni,rezultat jak na razie SUPER :lol: Dziś tz. w nowy rok autko całe zamarznięte było bo padało w nocy,temp. -7 Bezproblemowo zamki działały :D Chciałem wkleić fotki ale jakoś nie potrafię :duh: Pierwsze kłopoty jak już wcześniej pisałem miałem przy -3 tak więc chyba pomogło.

 

Ps. Nie szczędziłem silikonu psikając w zamki,radzę wypróbować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabialem ten problem 3 razy ... 3 nowe mechanizmy klamki po 500zl... najwazniejsze to naladowac tam jak najwiecej silikonu... po ostatniej wymianie mechanik wcisnal mi ile sie dalo w linke od klamki silikon oczywiscie nie taki do fugi :mrgreen: a caly mechanizm spryskal mi sylikonem w sprayu i nie zamarza wogóle odpukac jak narazie jest swietnie juz druga zima bez wymiany klamki..najlepiej silikon i chodzi jak talala.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że może być to złoty środek,oby tak było. Ja się do drzwi przed zimą nie dobierałem,jednak do wszystkich zamków nawaliłem silikonu ile się tylko dało,jak na razie nie mam kłopotu choć auto było bryłą lodu. Samochód garażu nie widzi więc tym bardziej się cieszę :D Przed kolejną zimą na 100% dobiorę się do wszystkich zamków i linek,wcisnę silikon tyle ile się tylko da.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "marcinekk" owszem,masz rację ale zobacz jakie masz prawdopodobieństwo zamarznięcia zamków bez psikania a jak je za psikasz. "Potrzeba matką wynalazku" zastosowałem,okazało się że pomogło i zobacz ilu użytkowników uszczęśliwiłem. Jeśli będą problemy nawet jak za psikam wszystkie linki pod tapicerką to się wymyśli coś innego. Przecież my Polacy nie jedno potrafimy. Już przy -4 miałem problem,a jakie oczy zrobiłem jak miałem na termometrze -10 a autko było skute lodem w nowy rok,pierwsza myśl,czy silikon pomógł??,jakie było moje zdziwienie gdy drzwi otworzyłem i o dziwo się zamknęły. Pojęcia nie masz jaki byłem szczęśliwy :)

Ps. nie ważne na ile,ważne że pomaga. Beemka nic nie zrobiła w tym temacie to my musimy sobie radzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to pewnie lepiej pojechać do mechanika lub samemu rozbierać .....wyjąc zamek ,przeczyścić osuszyć przesmarować...... To by na 100 % pomogło...ale komu się chce w zimie grzebać ,plastiki kołki twarde sztywne ..... w lecie można spokojnie to zrobić.

Ja użyłem sprayu przez zaślepkę z boku drzwi (taka jajowata) pomogło . Było 15 mrozu i nie zamarzła klamka czy zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie smar z silikonem tylko zwykły silikon w spray-u,w każdym jednym sklepie motoryzacyjnym kupisz. Posiadam jeszcze silikon płynny (wygląda jak woda) i tym właśnie silikonem zapuszczę wszystkie linki w drzwiach,ale to z początkiem lata jak się linki wilgoci pozbędą :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.