Skocz do zawartości

bmw e36 coupe problem z lampami tylnymi m3


matiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zakupiłem do swojego auta nowe lampy od m pakietu już się cieszę że będzie ładnie wyglądać i działać:)

No i wygląda super gorzej z działaniem

 

tak wygląda:

http://imageshack.us/a/img217/8048/imag1158f.th.jpg

 

A tera przejdźmy do problemów (od razu zakładając że strona lewa jest to strona kierowcy, prawa pasażer):

Nie działa:

- lewy stop

- prawa pozycja

Natomiast kierunki , prawy stop, lewa pozycja i światła cofania działają normalnie.

Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie niby ok , żarówki też ok, oprawki też teoretycznie ok . W czym tkwi problem ?

Zauważyłem że w prawej lampie jest trochę inny rozkład pinów niż w kostce tzn tam gdzie w lampie jest puste miejsce to w kostce jest miejsce na pin i odwrotnie tam gdzie w kostce jest wolne tam w lampie jest pin czy to w tym tkwi problem ? Dodam że w lewej lampie jest ok tam gdzie puste to puste

Dla ułatwienia dodam zdjęcie prawej lampy i kostki

 

http://imageshack.us/a/img16/1268/imag1165m.th.jpg

http://imageshack.us/a/img542/4697/imag1161m.th.jpg

 

 

 

Jeszcze mam pytanie jak powinny się świecić lampy przy włączonych światłach mijania ? tak jak na zdjęciu niżej czy jeszcze coś powinno się świecić? (pytam bo gdzieś wyczytałem że powinny się świecić nr 1 i 2 ) a u mnie jak widać świeci tylko nr 1

 

http://imageshack.us/a/img585/7796/tylnoc2.th.jpg

 

 

 

Ps. Światła przeciwmgielne też niby nie działają ale nie wiem czy to winna lamp czy czegoś innego bo na poprzednich lampach nie sprawdzałem

 

 

Macie może jakieś pomysły co z tym fantem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do ostatniego pytania, powinny się świecić 1 i 2.

Co do reszty z chęcią poczytam wypowiedź kogoś kompetentnego w tym temacie, bo przeszukałem cały internet i jest dużo na ten temat, ale nie za bardzo to rozumiem... Mój przypadek to E36 Sedan i nie świeci ta sama sekcja co u kolegi, zakładam lampę z pomarańczowym i świeci wszystko normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nadal nie mam rozwiązania problemu :/ co gorsza w prawej lampie zniknęło światło wsteczne i stop jednym słowem działa tylko kierunek :/ czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

 

 

 

stop i światło wsteczne wróciło xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przekładałeś piny we wtyczce?

Podobno to najrozsądniejsze rozwiązanie, porównać który pin w gnieździe odpowiada za które światło i odpowiednio dopasować wtyczkę.

Ja miałem drugi komplet lamp, wsadziłem prawą i działa, mają inny rozkład pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wtyczki to w ogóle są rozbieralne ?( bo ostatnio patrzyłem tak na szybko co prawda ale jakoś nie mogłem ich rozłożyć) żeby piny przełożyć czy trzeba ciąć kable i jakąś straszną" rzeźbę" robić -.-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki w aucie tak, normalnie możesz wyjąć każdy pin i włożyć w odpowiednie miejsce.

Gniazda w lampie są zgrzewane, zawsze możesz stopić plastik i zdemontujesz :)

Ja znalazłem u siebie drugą lampę bez check'a i już mi wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lewej lampie na kostce po dłuższych oględzinach okazało się że w ogóle nie ma napięcia jeśli chodzi o stop więc pociągnąłem od prawej lampy , a w jednej pozycji była przepalona żarówka :duh:

Co do prawej lampy to tam gdzie powinien być pin nie było go ale połączyłem z dobrym i teraz już działa

 

 

 

Jak się przejechałem przed chwilą zauważyłem że raz mi działa prawy kierunek raz nie do tego jak włączam kierunek i działa to w trakcie zapalania się żarówki od kierunku przygasa delikatnie światło pozycyjne w tej lampie :cry2: od czego to zależy ?

Co dziwniejszego jeszcze zauważyłem to że jak wrzucam wsteczny to zaczyna się żarzyć delikatnie prawy kierunek po chwili gaśnie

zupełnie nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.