Skocz do zawartości

E60 530d automat rzeżenie przy zmianie biegow


grzes386

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z moja bunią problem polega na dziwnym odglosie przy zmianie biegow na wyzsze na duzych obrotach taki metaliczny dzwiek jak by jakies lozysko prz skrzyni biegow,'wal napędowy lub cos innego obcieralo jak przerzuci jest ok jezdze po mechaniorach i lipa zaznacze ze to dzieje sie przy duzych obrotach moze ktos z was mial taki problem prosze o podpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już sprzęgło hydrauliczne się skończyło i przez to źle zmienia biegi. Nie dostaniesz o tym błędu. Sprawdź czy na którymś z biegów na pewnym zakresie obrotów, obroty Ci nie falują, głównie 3 lub 4 bieg. Za poprawną zmianę biegów odpowiedzialny jest też przepływomierz, jeśli fizycznie działa a źle odczytuje wartośći, też może mieć wpływ na zmianę biegów i w skrajnym przypadku może być rzężenie. Kolejna sprawa to poziom oleju w skrzyni być może jest za niski i dlatego rzęzi. Dodatkowo zrobiłbym też aktualizację oprogramowania skrzyni, po nowym programie skrzynia chodzi dużo lżej. Na samym końcu brałbym pod uwagę uszkodzenie samej skrzyni, bo raz że mimo wszystko biegi są zmieniane, a dwa te skrzynie są dość trwałe, nie wliczająć newralgicznego miejsca jakim niewątpliwie jest sprzęgło hydrauliczne - koszt ok 2k poza ASO.

 

Jednak w tym przypadku zacząłbym od sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni. Przy okazji zerknij na miskę czy nie jest uszkodzona (nie ma wycieków), i kostkę, która lubi przepuszczać olej... Mam jakieś duże przeczucie, że to poziom oleju ma tutaj kluczową rolę...

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam koledzy jestem tu nowy i niedawno nabylem wlasnie bmw e60 530d automat 2005r i mam wlasnie taki problem z tym rzezeniem podczas zmiany biegow na wyzszych obrotach i nie mam pojecia co robic.W kazdy samochod pakowalem duzo kasy i sobie obiecalem ze bede robil tylko to co konieczne.Bardzo prosze jezeli ktos mial podobny problem i udalo mu sie to naprawic to pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.