Skocz do zawartości

F25 - pakiety serwisowe i dodatkowa gwarancja


drpop3

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekście tematu, ktoś ma i podzieli się wiedzą na temat możliwości utrzymania właściwości techniczno-ruchowych naszych X3 po ustaniu podstawowej gwarancji, w tym żeby uchronić się od przedwczesnego zawału serca na skutek cen napraw pogwarancyjnych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Własnie skończyla się podstawowa gwarancja 2 letnia mam F25 2010r manual 2.0,,przespaliśmy przedłużenie gwarancji i juz pojawił sie problem tylna lampa led nie świeci. Czy bmw powinno nam naprawić lampę led , czy nie ma szans jak nie mamy gwarancji !!!Pragnę nadmienić że led powinien swiecić długo a nie 2 lata ,czy nie jest to wada konstrukcyjna etc. prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję można przedłużyć. Link powyżej pokaże Ci wszystkie opcje przedłużonej gwarancji i tzw. BSI. Jedyny kłopot, jest taki, że przedłużenie gwarancji po upływie tej standardowej następuje z 3-miesięcznym (?) okresem karencji. Inna opcja, to zakup lampy np. na allegro. Widziałem po 300 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie ma gwarancji ,nie można reklamować lampy? Przecież ona powinna świecić długo, nie moża udowodnić Bmw dealerom że to np wada fabryczna lampy i powinni ją wymienić za free, ile ona mogła świecić po 2 latach przy 60tys km przebiegu 200godzin?

 

Trwałość - moduły oświetleniowe LED charakteryzują się przeciętnym czasem pracy wynoszącym ok. 50000 godzin. To dziesięciokrotnie dłużej, jak czas pracy żarówki halogenowej i 25 razy więcej od zwyczajnej żarówki. Przeciętny czas eksploatacji modułu LED wynosi 5-7 lat.

mój led zgasł a nie powinien czy li nie ma gdzieś styku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny przypadek, o jakim słyszałem to wymiana wtrysków w 5-letnim Touranie za free. Gość miał szczęście, bo akurat jego model był objęty jakąś akcją serwisową. W Twoim przypadku raczej kiepsko to wygląda. Możesz liczyć na przychylność dealera lub napisać do BMW Polska i do centrali BMW. Słyszałem, że czasami szli na rękę i naprawiali w ramach "gestu handlowego". Może jakiś prawnik zdołałby udowodnić wadę fabryczną związaną z żywotnością LEDów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W kontekście tematu, ktoś ma i podzieli się wiedzą na temat możliwości utrzymania właściwości techniczno-ruchowych naszych X3 po ustaniu podstawowej gwarancji, w tym żeby uchronić się od przedwczesnego zawału serca na skutek cen napraw pogwarancyjnych?

 

Ja się skusiłem na program Inclusive ULTIMATE 5 lat /100 tys. km. - na razie śpię spokojnie. Można kupić samo wydłużenie gwarancji to się nazywa Ulitmate repair - kosztuje jakieś 60% Inclusive Ultimate.

 

Generalnie sama gwarancja pokrywa całość samochodu (od zderzaka do zderzaka), wg. tego co słyszałem (dwukrotnie) od dealera, poza rzeczami eksploatacyjnymi typu wycieraczki, tarcze, sprzęgło itp. (chyba, że masz Inclusive Plus lub Ultimate). Nie uwzględniają natomiast trzasków, skrzypienia itp.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozszerzenie pakietu standardowego (Service Inclusive 5 lat / 100 tys. km) do Ultimate (wraz z gwarancją) kosztuje 14 280 brutto. Jakbyś chciał tylko samą gwarancję w tym samym okresie i przebiegu to zapłacisz 8368 brutto a jak się potem zdecydujesz na Inclusive plus to dopłacisz 6904 brutto - jak widać lepiej od razu porwać się na Ultimate.

 

Ciekawostką jest że do lipca br. Ultimate kosztował "tylko" 11582 brutto (2682 pln mniej niż obecnie!) - aż strach pomyśleć, ile będzie kosztował w przyszłym roku. Widać BMW się psują... i chłopaki z centrali mało zarabiają na servisie.

Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co po przedłużeniu gwarancji jak robię 45 kkm rocznie nawet najdłuższa skończy mi się za 2,5 roku

Możesz przedłużyć max. do 200 tys. km i 6 lat. Ale taki pakiet kosztuje już astronomicznie dużo.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wodzik2

Ja jeżdżę rocznie ok.15tys.km ile może wynieść w moim przypadku przedłużenie gwarancji,został mi jeszcze rok,ale ciekawi mnie to bo swego czasu miałem problemy z Xem :cry2:

 

PS.Pozdrowienia noworoczne dla Ciebie i wszystkich BMW klubowiczów,ja oczywiście na służbie jak zwykle :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czołem,

 

dzięki za życzenia, Tobie i forumowiczom również wszystkiego najlepszego.

 

@walt: a na jak długo (lata) i na jaki przebieg interesuje Cię gwarancja? Chcesz tylko gwarancję (Repair) czy materiały eksploatacyjne (pakiet Ultimate)?

 

Zakładam, że masz podstawowy pakiet serwisowy, tak?

 

P.S. Co Ci się psuło do tej pory?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czy sprawdziles "akcje serwisowe" na ta czesc? w F25 bylo duzo akcji serwisowych, wiec moze i na tylne lampy (pamietam o problemach z lampami przednimi, ale nie interesowalem sie za bardzo F25); sprawdz akcje serwisowne na wlasna reke, nie pytaj o to dilera, bo oni klamia; jesli cos znadziesz, masz duzo wieksze szanse na wymiane lampy za darmo

 

Własnie skończyla się podstawowa gwarancja 2 letnia mam F25 2010r manual 2.0,,przespaliśmy przedłużenie gwarancji i juz pojawił sie problem tylna lampa led nie świeci. Czy bmw powinno nam naprawić lampę led , czy nie ma szans jak nie mamy gwarancji !!!Pragnę nadmienić że led powinien swiecić długo a nie 2 lata ,czy nie jest to wada konstrukcyjna etc. prosze o pomoc

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się, że szukanie na własną rękę to jak puścić "ślepego przez las".

 

Jak nie man informacji na stronie UOiKu to marne szanse na znalezienie czegokolwiek bez pomocy (i łaski) dealera.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w pelni sie nie zgadzam

 

proponuje wpisac w google "bmw x3 led tail lights service campaign" albo "bmw x3 led tail lights recall"

 

na stronie UOiKu nie ma informacji o wszystkich akcjach serwisowych, moze byc wewnetrzny biuletyn bmw dotyczacy czesci, ktora psuje sie czesciej niz trzeba i moga wymienic w ramach dobrej woli ("goodwill")

 

nie chce mi sie czytac o tych lampach, ale 20 sekund jakie na to poswiecilem wskazuje, ze byl jakis problem i cos tam zmienili w nich

 

Wydaje mi się, że szukanie na własną rękę to jak puścić "ślepego przez las".

 

Jak nie man informacji na stronie UOiKu to marne szanse na znalezienie czegokolwiek bez pomocy (i łaski) dealera.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na stronie UOKiK są rzeczy, które BMW musi wymienić, a wzmianki z netu, nie zobligują (chyba) żadnego dealera w PL. Zapewne powiedzą, że to był "jednostkowy problem".

 

Niemniej jednak trzeba próbować, każde możliwe (nieodpłatne) rozwiązanie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie chodzi o zadne wzmianki z internetu tylko o konkretna informacje o biuletynie serwisowym BMW. jesli ma sie o tym wiedze, chyba troche inaczej moze wygladac rozmowa z dilerem

 

ale mozna tez isc po najmniejszej linii oporu, pojsc do dilera i zapytac: wymienicie mi lampe po uplywie gwarancji?

 

jestem pewien, ze wszyscy u tego dilera rzuca sie do komputerow i beda szukali informacji na temat biuletynow serwisowych i czy wypadaloby wymienic lampe, ktora fabrycznie jest (potencjalnie) wadliwa

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.