Skocz do zawartości

obc 7 ciągle -37


damiss

Rekomendowane odpowiedzi

witam , zmieniłem zegarek analogowy na obc 7 , tylko że ciągle pokazuję mi -37 C , 2 kable od czujnika podłączyłem pod pin nr 12 , oraz pod pin 17 czyli mase , próbowałem odwrotnie podłączyć kable z czujnika ale nadal pokazuje -37 C . schemat na którym to robiłem wygląda następująco :

PINY:

 

12 - czujnik temperatury(1 kabel, drugi podłączamy do masy czyli pin nr 17)

 

13 - tutaj podłączamy zasilanie od stacyjki, żeby komputer mógł włączać sie po przekręceniu kluczyka w pozycję I)

 

15 - jest to zasilanie(prawdopodobnie pamięć kompa) podłączyłem pod kabel + od zegarka analogowego

 

16 - podświetlenie przycisków kompa(również kabel od zegarka - szaro-czerwony o ile dobrze pamiętam)

 

17 - kabel minusowy, czyli masa(również wykorzystałem masę od podłączenia zegarka) DO TEGO KABLA PODŁĄCZAMY RÓWNIEŻ DRUGI Z KABLI CZUJNIKA TEMPERATURY!

 

18 - jest to główne zasilanie komputera(i tutaj dałem + który wcześniej był przy zegarku analogowym - czyli mamy 2 kable na 1 plusie pin nr 15 i 18 ).

 

 

na pewno będą odp że mam czujnik uszkodzony , więc od razu wyjaśniam , kupiłem cały zestaw od osoby u której to działało , bynajmniej mi tak zapewniał , więc nie chce robić jakiś scen dopóki nie sprawdzę tego czujnika czy jest sprawny , o ile jest taka możliwość , chyba że ktoś ma inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli tak wszystko podpiąłeś jw.to musi działać.Jeśli masz -37 to obc nie widzi czujnika czyli uszkodzony lub przerwa na kablach.Innej możliwości nie ma.Spróbuj odpiąć czujnik i połącz te dwa piny od wtyczki czujnika razem ze sobą-zmostkuj je i zobacz czy coś się zmieniło.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam:)

Mam pytanie:

Podlanczylem sobie małe OBC i wszystko działa lecz mam problem z TEMP. Raz pokazuje - a raz + 37.... :O

Wiec kupiłem NOWY czujnik (ale nie ORG. gość na allegro sprzedaje i ma mnóstwo pozytywnych komentarzy)

i po zamontowaniu temp. pokazywała dobrze co do otoczenia ale po chwili spadła w dol na -11 a gdzie przed sek pokazywało +5 :wstydnis:

i tak sie zastanawiam co może być nie tak :(

Było e36 318 z 92r. M-technic . Piekna maszyna i bez awaryjna z 340tys.km:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.