Skocz do zawartości

wyciek oleju 2,5i


Kasprzyk19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do wymiany pompy wody, zaglądałem sobie wczoraj jak to tam wszystko wygląda i zaniepokoiło mnie iż moja pompa jest w oleju co prawda nie kapało tylko spocona i kropelka oleju wisiała na śrubie od miski olejowej przy pompie. A parę dni wcześniej wymieniali mi termostat i mówili ze jest sucho pod silnikiem, orientujecie się może zkąd może być wyciek??

Podejrzewam ze jak wyciągnę pompe to będę widział ale wdzięczny bym był za info na co głównie zwrócić uwagę.

 

ogólnie silnik jest od przodu delikatnie upocony najprawdopodobniej od uszczelki podstawy filtru oleju, ale wyciek w okolicy pompy wody raczej nie pasuje do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dzisiaj pompe i patrzałem za tym wyciekiem i to chyba jednak z przodu zacieka na to coś co jest nad pompą wody.

 

Musze na spokoje wymyć silnik z przodu zobaczyć czy to coś cieknie czy poprostu jest to jakiś stary brud.

 

Z tego co jeszcze wypatrzyłem to mam mocno upoconego węża który idzie z podstawy filtra oleju gdzieś do przodu. To jest odma??

 

Sorki za tak słabo sprecyzowane rzeczy ale nigdy z BMW nie miałem doczynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego świerzak jesteś ale widzę, że forum chyba nie przeglądałeś. Napisz który rok i jaki masz tam silnik to że 2.5L to trochę mało. U podstawy filtra oleju nie ma węża chyba że ten od płynu chłodzącego, który idzie do chłodnicy oleju. Zrób zdjęcie i je wrzuć bo Twoje opisy są mało precyzyjne.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.