Skocz do zawartości

co do seryjnych glosników w E-36?


ESOX

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu mysle nad podlaczeniem jakiegos audio (tak by gralo zadne audiofil. nie). Mam seryjne glosniczki (2nogi+2drzwi+2tył). Pewnie te glosniki to jakies super nie sa ale jak czytalem najgorsze tez nie.

 

Radio BMW reverse wyjalem, mam jeszcze starego blaupunkta na CD. Mysle o jakims co czytalbym MP3 (tamte 2 pewnie sprzedam) i mam w zwiazku z tym pytanie do Was. co polecacie (nei chodzi moze tak abrdzo o firme...he bede szukal podswietlenie czerw. ;-) ) chodiz bardziej

na jakie parametry zwraca uwage pod te glosniczki?

na moc? 4x40W 4x50? czy moze kupic uwyzane MP3 i zainwestowac wzmwacniacz?

 

to nie musi byc super dyskoteka, ma grac, nie ,,prykac" szumiec itp.

 

bede wdzieczny jza wypowiedzi się na co zwracac uwage (biorac pod uwage te glosniki)

(na razie patrze na wyswietlacze ;-) haha by bylo podobnie.) ale z tech punktu na co jeszcze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmawal mi elektryk przy okazji instalacji zabezpieczen.... niepowtorze/nieopisze tego jak on to robil.... ;-) (wyjal jakims uchwytem swoim..i mu wyszlo ;-) - mial takie dwa, kotre weszlyu w takie dwa otwory... wyciagnal.... wygladalo nieskompliwkowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, co glosniczkow poczytalem. ja je raczej zostawie, chce tylko radio i zastanawiam sie na co zwrocic uwage (oprocz kolor wyswietlacza ;-) ) na moc 4x40, 4x50

 

na co zwraca uwage przy tych glosnikach?

 

jak moc ma sie do tych glosnikow (mam szukac mniejszej czy wiekszej?) czy mniejszej ale dokupic wzmacniacz? chodzi nie o dyskoteke a dobre granie i koszty niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 400 zł to nie jest jakas powalająca kwota i napewno w tej cenie nie zmieścisz się z kupnem używanego mp3 i wzmacniacza. Kup sobie same nowe radio do kwoty 400 zł. Poszukaj jakiegoś pioneer`a lub kenwwoda z czerwonym podświetleniem przycisków. Moc będą miały podobną 4x50W Napewno maja jakieś wyjście na wzmacniacz (tak na przyszłość jak zmieniłbyś zdanie o rozbudowę sprzętu) RDS i taki tam standard nowych odtwarzaczy. Jak nie planujesz zmieniać fabrycznych głośników to wzmak Ci nie jest potrzebny.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84516314

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86255302

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85509406

Niestety nowego nic lepszego nie znajdziesz, a jak nie jesteś wymagający to lepsze Ci chyba nie potrzebne.

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

Pozdrawiam

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem montować tego Pionka w aucie znajomego. :D Muszę się przyznać, że jak na taki tani model to zrobił na mnie miłe wrażenie :jawdrop: W tej cenie to dobry wybór. Nowy model, trochę ulepszony, cześciowo zubożały, ale gra naprawde przyzwoicie. Podobne modele Sonego w tej cenie w porównaniu z tym Pionkiem wypadają naprawde blado :D (no może poza basami bo w tym Sony był zawsze bardzo dobry :8) )
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Pionka przemawiają następujące czynniki:

1. Całkowicie nowe radio

2. Gwarancja roczna lub 2 letnia (nie jakaś tam rozruchowa)

3. Napewno nienaprawiany (nie można tego wykluczyć w Panasonicu)

4. Podbicie luodnes 2 stopniowe (niewiadomo czy jest w Panasonicu)

5. Regulacja wysokich, niskich i średnich tonów (w Panasonicu nie ma regulacji średnich)

6. Nie mówiąc już o jakości dźwięku jaka jest w Pionku i Panasonicu.

Jakiego wyboru dokonasz to będzie zależało tylko od Ciebie, ale czy warto zapłacić 50 zł mniej i kupić używke niewiadomego pochodzenia na podobnym lub gorszym poziomie?....... Ty wybierasz! Ty decydujesz!

Pozdrawiam

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przepraszam że tak sie wetnę tu w temat, ale najbardziej mi pasuje, ze by zapytać. Mam e-36 coupe. Dwa głosniki z przodu w podłodze nie powiem jak graja bo sie nie bedę wyrażać. dwie dziury na drzwiach po 8mm głosnikach. Basu wogóle brak.Radio mam i chciałabym zeby grało rozsądnie. nie chcę sie bawić we wzmacniacz, ani nie chce robić dziur w tylnej półce. Ktoś ma jakieś rozsądny pomysł na rozwiazanie? Podobno tak to sie nie da!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnosnie wyciągania orginalnego radia. Najprosciej wyciagnac orginalne radio nie mając "wyjmaków" wkładajac w otworki w korpusie 4 odpowiedniej grubosci gwożdzie 2 po jednej stronie i dwa po drugiej stronie. Po włozeniu je w otwory dośc głeboko nalezy rezeprzec je do zewnątrz dwa z levej strony radia do lewych drzwi i dwa po prawej stronie w kierunku prawych drzwi jednoczesnie próbujac ciagnąc całosc w góre. Otwory na wyjmaki znajdują sie pod plastykowymi zslepkami które trzeba najpierw sciąągnac one maskują otwory. A co do nagłosnienia to Nokia bo najczesciej takie jest w BMW jest bardzo dobre ja uważam ze bez wzmacniacza nie uzyska sie zadowalającego efektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Sony CDX R 3300 mam taki w mojej E 36 i musze powiedzieć, że na oryginalnych głośniczkach gra super. Radyjko obsługuje mp3 i ma zajebisty panel, a co do opinii, że lepiej kupic radio bez mp3 - pozostawiam to bez komentarza- ja osobiście sobie nie wyobrażam innej opcji tymbardziej, ze nie jestem audiofilem - ma dobrze grać, bez pierdzenia i jak trzeba to głośno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebos76 bez urazy ale troche chyba przesadzasz ze jestes audiofilem. Żaden audiofil nie powiedział by ze Sony gra dobrze. Troche smiac mi sie chce, bo firma Sony wśród markowych odtwarzaczy wypada jako jedno z najgorszych. Jezeli mówimy o radjach samochodowych które dają czysty ładny dzwięk to są to sztandarowe modele takich firm jak: Alpina, Clarion, Pioneer, i ewentualnie JVC a pozostałe radia typu Kenwood, albo Sony wypadają znacznie gożej ta ostatnia firma najgożej z tych co wymieniłem. Moze zapomniałem jakiej marki, ale jezeli chodzi o Sony miałem kiedys pare modeli dziwęk z Soniaka to pożal sie boże syczenie, bo o czystym basie nie ma tutaj mowy. Oboecnie posiadam najwyzszy model Alpine CDA-9855R i z czystrym sumieniem moge powiedziec ze takiego dzwieku pod kazdym względem nie słyszałem nigdzie indziej do tej pory. Szereg funkcji w tym radiu spotkałem piewszy raz w zyciu zadowoli to radio każdego maniaka. Posiada elektryczny zdejmoweanym niklowanym panelem rególowanym w 4 płaszczyznach posiada animacje na duzym wysokiej jakosci wyswietlaczu, 512 kolorów podswietlenia guzików aby mozna było sobie dobrac kolor do podświetlenia deski rozdzielczej. Osobne sterowanie subem, 2 korektory, sterowania ipodem, wzmacniaczami, opóznienia czasowe aby mozna było ustawic centrum dzwieku na fotel kierowcy, oraz podsiada aktywne wbudowane zwrotnice w radju aby mozna było sobie ustawic na każde głosniki odpowiednie brzmienie i odciecia częstotliwosci. Dzwiek wyrażnie nawet dla kogos otepiałego słuchowo wyróznia sie od takich marek jak kenwood czy sony i innych tanich modeli konkurencje moga dopiero stanowic dla tego radia towary z najwyzszej półki takich marek jak Clarion czy Pioneer. Radio oczywiscie posiada odtwarzacz MP3 i WMA z wbudowaną funkcją poprawy dzwieku dla tych fotmatów i radio ze wzmacniaczem sygnału. Przód został orgnialny na Noki i podłączony pod radio (50W RMS na kanał) w mojej E34 i gra całkiem zadowalająco oczywiscie tył uległ wymianie na dwu drożne Alpiny i został podpiety pod wzmacniacz (90W RMS na kanał). Drugie dwa wolne kanały wzmacniacza obsługuja suba o sredniczy tylko 25 cm i głosniku subwooferowym firmy Hertz dwu cewkowym (90W RMS na cewke co dało łacznie 180W RMS) o mocy RMS 250 W a muzycznej 500 W. Dziek jest bardzo dobry a bas soczysty i w tak niskich czestotliwosci ze szyb drżą Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mówimy o radjach samochodowych które dają czysty ładny dzwięk to są to sztandarowe modele takich firm jak: Alpina, Clarion, Pioneer, i ewentualnie JVC a pozostałe radia typu Kenwood, albo Sony wypadają znacznie gożej ta ostatnia firma najgożej z tych co wymieniłem.

 

Co do Kenwooda to sie z toba nie zgodze :nienie: Ostatnio bardzo sie poprawili i nowa seria ich radyjek gra naprawde rewelacyjnie :dance:

Ja wybieral bym tylko pomiedzy Alpine a Kenwoodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tak nie czepiam sie Kenwooda ale Sony to nie jest radio godne polecenia no chyba ze dla kogos kto ma 60 lat i ubytki w słuchu. Co do innych marek bo powiedziałes ze wybrał bys pomiedzy Alpine i Kenwoodem musze ci powiedziec ze Clarion i Pioneer wygrywają z Kenwoodem bezapelacyjnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu ktos mnie poparł. Ja rozumie ze chłopcy sie upierają bo nie słyszeli dzwieku dobrego a to co mają jest dla nich zadowalajace. Wczesniej też bym sie kłócił ze mój Kenwood gra fajnie albo Sony ale róznice słyszałem zawsze po zmianie. Jak kupiłem Sony wydawało mi sie ze gra super potem kupiłem Kenwooda i stwierdziłem ze Sony sie chowa i ze Kenwood gra fajnie a teraz mając Alpine twierdze ze i jedno i drugie grało tandetnie a najgożej Sony. Zastanwiałem sie jeszcze nad Pioneerem bo tez grał super ale wygrały ze wstydem powiem funkcje chionki w Alpine :) za co zresztą zapłaciłem podwójnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko PIONEER albo ALPINE...cala reszta to badziew...

 

Tak! Tylko E30, E36 to badziew taki, że płakać się chce! Poza tym to jeszcze te... Nakamichi, JVC, Clariony to są do dupy! Na śmietnik z nimi!

 

Bardzo mnie bawi Twoja odpowiedź.

 

A tak, żeby nie było za bardzo off-topic to ja polecam z całym sercem jakiś starszy model JVC (KD-SH55 lub SH77). Używane można kupić w bardzo dobrej cenie (oczywiście allegro odpada) i stanowią bardzo dobrą bazę do dalszej rozbudowy. A nawet bez wzmacniacza radio zagra bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.