Skocz do zawartości

Kto wymieniał sam pompe wody w BMW 750 E32 ?


Marc750

Rekomendowane odpowiedzi

chce sie zabrac sam za te operacje, ale po wstepnych ogledzinach stwierdzilem ,ze chyba nie wyciagne pompy bez demontazu chlodnicy. Miedzy chlodnica a silnikiem jest moim zdaniem zbyt maly odstep.

 

Czy ktos juz to przerabial i z doswiadczenia moze mi powiedziec : czy wyciagnie sie pompe nie ruszajac chlodnicy. Chlodnica to ,,pikuś,, ale sa do niej przykrecone dwa przewody olejowe , ktorych beje sie odkrecac obawiajac sie ,ze moge naruszyc plastykowa czesc chlodnicy i sie zacznie....

Moze sa lekko przykrecone, ale jak nie....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sie zabrac sam za te operacje, ale po wstepnych ogledzinach stwierdzilem ,ze chyba nie wyciagne pompy bez demontazu chlodnicy. Miedzy chlodnica a silnikiem jest moim zdaniem zbyt maly odstep.

 

Czy ktos juz to przerabial i z doswiadczenia moze mi powiedziec : czy wyciagnie sie pompe nie ruszajac chlodnicy. Chlodnica to ,,pikuś,, ale sa do niej przykrecone dwa przewody olejowe , ktorych beje sie odkrecac obawiajac sie ,ze moge naruszyc plastykowa czesc chlodnicy i sie zacznie....

Moze sa lekko przykrecone, ale jak nie....?

 

A jednak... :lol:

Co do chłodnicy to te 2 przewody to "pikuś"... chodź po 3 (może 4) odkręceniu faktycznie popękał plastik... ale myślę, że to raczej przy dokręcaniu a nie przy odkręcaniu... :twisted: odkręca się dość lekko...

 

Po odkręceniu będziesz sie musiał jeszcze uporać z odłączeniem małej chłodnicy która jest podczepiona pod dużą... (chyba też olejowa ale olej od skrzyni). jest zamontowana na zaczep.. blokuje się z jednej strony dolną i pcha się z drugiej strony górną chłodnice... (u mnie z 30 min się panowie bawili...) aż zatrzask puszcza i dolna chłodnica spada...

A co z chłodnica klimy?? ona juz nie będzie przeszkadzała??

Wydaje mi sie, że pompa powinna wyjść bez tych wszystkich demontaży... ale w końcu to Ty masz przed oczami nową (dopiero co kupioną pompę) i sam możesz to lepiej ocenić...

Podeślesz foto??

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli , wychodzi na to ,ze chlodnice trzeba wymontowac. Co jest w tych przewodach bocznych do chlodnicy ( olej czy cos innego ? )

 

Ta chlodnice na dole sprobuje jakos odczepic. Moze sie uda.

Najsmieszniejsze jest to, ze facet u ktorego kupilem a wlasciwie zamowilem pompe , wyslal ja niby w czwartek ubieglego tygodnia i do tej pory nie doszla. Po telefonie okazalo sie , ze wrocila niby spowrotem bo napisal zle adres ;)

 

No nic , czekam dalej :cry:

 

Postaram sie zrobic jakies zdjecia przy tym balaganie. Oczywiscie jak sie nie wsciekne przy czyms...

 

Przy okazji

 

Marcin, zrobilem przyrząd do odkrecania Visco i okazalo sie ,ze dziecinna robota - czyli ,,pikuś,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych tematem załączam Link : http://www.7er.com/links/link.php?do=out&id=173&cat=3&lang=de

 

Nie znajdziecie tam zdjec z wymiany pompy , ale sa zdjecia z demontażu chlodnicy.

 

Ten link dotyczy napinaczy paskow : http://www.clube31.com/main.php?t=50

 

Ten dotyczy odkrecania Visco : http://www.clube31.com/main.php?t=561

 

wszedzie jest troche zdjec , wiec cierpliwosci. Zasady dzialania sa takie same choc w 850i troszke inaczej wygladaja niektore rzeczy. Jest tam tez V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli , wychodzi na to ,ze chlodnice trzeba wymontowac. Co jest w tych przewodach bocznych do chlodnicy ( olej czy cos innego ? )

 

Olej... po odkręceniu wsadzasz szmatkę i już nie leci... :)

Nie powiem Ci na 100% czy to olej skrzyni czy silnika bo nie oglądałem dokąd przewody idą... Chyba to olej silnikowy a ta chłodnica na dole jest od skrzyni... :?

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,ze chlodnica dolna sluzy do chlodzenia oleju silnikowego, a boczna do skrzyni biegow.

Zalaczam zdjecie ,ktore znalazlem w internecie

 

 

 

http://free.of.pl/d/dax/17_1_thumb.jpg

 

ponizej jeszcze zdjecie tego prostego urzadzenia do odkrecania VISCO

 

http://free.of.pl/d/dax/album_picc.jpg

Edytowane przez Marc750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a tak przy okazji. Czy tak wyglada u Ciebie przelacznik Klimy ?

Jezeli tak to powinienes miec microfiltr powietrza.

 

http://free.of.pl/d/dax/bmw2.jpg

 

Mam dokładnie takie przełączniki klimy... nawet kolor wnętrza.. jakby identyczny...

Szukałem tego "badziewia".. mam nawet kupiony oryginał na wymianę...

ale albo u mnie nie ma go, bo nie może być albo nie ma bo go nie włożyli (w fabryce), albo nie znalazłem... :)

Jak przyjdzie ciepełko to zaczne rozbierać ponownie autko.. :)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiego koloru drewienka jak masz u siebie. Czuje jednak ze musze poswiecic kilka godzin i zabejcowac te moje jasne badziewia... :(

Mam drewno ciemne do sprzedania ale nie na wysoki połysk tylko decha

Grzesiek jeszcze 750 (do sprzedania)

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i ja wymieniałem pompę wody w 750 ale nie pamiętam czy wyciągaliśmy chłodnicę. Jutro zapytam. Ale było trochę zabawy z tą pompą. Trochę się ją wyciąga nia siłę (oringi trzymają) i nie wiadomo czy coś przy tej okazji się nie urwie. Trzeba nawet koło pasowe silnika zdejmować bo są śruby pochowane.

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

dzis wyciagalem pompe i moge pare slow napisac.

Wyciagniecie pompy jest faktycznie klopotliwe. Wszystkie sruby sa odkrecone a ta siedzi jak mur. Troche ja trzeba podwazyc czyms s dwuch stron i oringi gumowe puszczaja. Nie jest to latwe ale sobie poradzilem.

Kolo zamachowe sie zdejmuje ,ale wystarczy odkrecic te 8 srub M8 na kole i wychodzi.

 

Wszystko robilem nie wchodzac do kanalu. Nie ma takiej potrzeby. Z kanalu jest gorsze dojscie. Chlodnice trzeba wymontowac.

 

Ciekawostka ! Nie mialem fabrycznie zalozonej pod chlodnica drugiej chlodnicy olejowej. Nawet nie ma tam miejsca. Ciekawe...? Moze jest gdzies z przodu przed chlodnica klimy.

 

 

Ci ktorzy mysla ,ze spuszcza z tego potwora plyn chodniczy to sa w pledzie.

Mnie sie udalo spuscic 5 litrow a jak odkrecilem pompe to poszlo 5 na ziemie. Trudno, nie udalo sie tego zlapac ;)

 

Moze zrobie zdjecia jakies , ale nie dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczolgalem sie wlasnie z garazu ;)

 

Pompa wymieniona, juz nie cieknie a silnik blyszczy.

 

Narobilem sobie jednak bigosu z czyms innym. Nawet nie wiem jak to sie moglo stac.... ale chyba sam uszkodzilem czujnik obrotow. Sa takie dwa przy kole zamachowym ( mowie o V12 )

Jeden z nich zalatwilem(zgniotlem ) Nawet nie wiem kiedy. Trudno. Juz zamowilem. Ale auto stoi :(

 

Mial ktos problem z czujnikiem kiedys ?

Moj chodzi teraz jak 525i czyli jedna strona.

 

Przy okazji. Pompe wyciagnac to problem, ale wsadzic .... to tez nie lada problem.

 

Marcin - jak to czytasz to kliknij jak skutecznie odpowietrzales POTWORA. Wydaje mi sie ze jest OK ale zawsze lepiej wiecej wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.