Skocz do zawartości

Witam wszystkich! Jeszcze przed zakupem F25


Minio_78

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich gdyz jestem tu nowy i to moj pierwszy post.

 

Nosze sie z zamiarem zakupu F25 z motorem 28i. Na autko przekabacila mnie zona gdyz sercem jestem od dawna za E70... ale ze nadazyla sie okazja cenowa na koniec roku to mam okazje kupic ladny egzemplarz z tym motorem i calkiem fajnie wyposazone za dobre pieniadze no i co dobre to nojka.

 

Autko bardzo mi sie podoba a moje najwieksze obawy skierowane sa do wielkosci bagaznika i wnetrza w srodku - chyab za bardzo juz wpasowalem sie w E70. Do dzis jezdzilem Subaru Legacy Kombi H6 z calkiem fajnym motorkiem i jako ze to auto rodzinne to swietnie spelnial te funkcje, no ale czas na cos nowego.

 

W domku jest jeden dzieciak wiec jest nas 3-ka ale juz w moim subaru nieraz brakowalo mi miejsca na wojazach - w sensie auto bylo zaladowane na maxa - wczasy czyli rowerek malucha, samochodziki calkiem duze itp - wiadomo jak jest - rodzinka gdzies jedzie i oczywicie plus wozek.

 

Na plus popycha mnie fajna skrzynia i pewne wlasciwosci jezdne choc subaru zima, w koleinach i na deszczu byl poprostu doskonaly i bardzo przewidywalny. Jak wyczytalem rozne posty odnosnie motoru 28i z turbina to zrozumialem ze na specjalne oszczednosci w spalaniu porownujac poprzedni pojazd lepiej sie nie nastawiac... Zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce, choc nie jest to priorytetem - moze palic.

 

Fajne jest tez ze wedlug danych ten motor ma dobre osiagi - 6.7s do 100 z taka masa - szacun!

 

Nastawialem sie juz na dielsa w E70 - jezdzilem 35d i 40d i bylo poprostu rewelacyjnie choc fakt troche wielkie auto na miasto...

 

Jesli macie jakies ciekawe rady, sugestie bedzie milo.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku grudnia odbieram swoje X3 właśnie z motorem 28i więc postaram sie wtedy napisać coś wiecej co do eksploatacji samochodu :). Tez sie trochę obawiam spalania aczkolwiek przez 4 cylindry system start stop i moja lekka nogę nie będzie najgorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jeśli chodzi o wnętrze to, szczególnie jak na tą markę, nie jest najgorzej. Bagażnik też może być. Nam (a mamy dwójkę małych dzieci) na razie wystarcza. Skrzynia faktycznie jest niezła, podobnie zresztą jak cały samochód. Kawał dobrej maszyny z kilkoma niedoróbkami jakościowymi, ot takie bmw gorszego sortu pod tym względem :8)
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za info,

Już się zdecydowałem na zakup F25 i za tydzień będzie już w moich rękach - jestem zadowolony z decyzji mimo iż odpuściłem sobie E70, bo było by z drugiej ręki.

 

Mam pewne pytania - autko ma w standardzie ten system 4U2 Przełącznik właściwości jezdnych z trybem ECO PRO.

Z czym to się wiąże? Jak rozumiem zmieniona prócz reakcji silnika i skrzyni może być charakterystyka tłumienia amortyzatorów? Poprawnie?

 

Druga sprawa... samochód będe mial na kołąch 18 cali, wiem że seryjnie 28i wychodzi na 17 i opony mają indeks do 210km/h i jak wyczytałem istnieje ogranicznik prędkości maxymalnej. Czy na 18 też coś takiego będzie?

 

Sorki za takie może i oczywiste sprawy/pytania ale sprzedawca nie udzielił mi przekonywującej jakoś odpowiedzi a czytając manuale, recenzje mam parę sprzeczności..., a dodatkowo to będzie moje pierwsze BMW...

 

Jak odbiorę to na pewno zdam relację bo odrazu szykuje mi się większa trasa.

 

Pozdrawiam i dzięki

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelacznik wlasciwosci jezdnych ma 3 tryby:

- sport - punkt zmiany biegow jest przy wyzszych obrotach, auto zwawiej reaguje na pedal gazu (do tego na ekranie idrive pojawiaja sie zegary sportowe)

- comfort - domyslnie ustawiony tryb, jak sugeruje nazwa najwygodniejszy do codziennego uzytku

- eco pro- punkt zmiany biegow przy nizszych obrotach, ospala reakcja na wcisniecie gazu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kSqjhx1G2Ig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dzisiaj mi wyjasniono... bylem utwierdzony ze zawias ma regulowany przeplyw oleju w amortyzatorze ale sie okazalo... że nie w tej wersji...

autko jest demo wiec nie mialem wplywu na wyposazenie a cena mnie skusila... mysle ze reszta skompensuje mi braki

dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa... samochód będe mial na kołąch 18 cali, wiem że seryjnie 28i wychodzi na 17 i opony mają indeks do 210km/h i jak wyczytałem istnieje ogranicznik prędkości maxymalnej. Czy na 18 też coś takiego będzie?

 

Wszystko zależy od opon, u mnie 18" mają również index H w parze z ogranicznikiem

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę już gdybał, odbieram za parę dni to jak pogoda będzie dobra to może i sprawdzę...

zimówki zamówiłem 18 z indeksem H a letnie to nawet nie wiem jakie mają gumy...ale już zakładam zmianę na 19...nie mogłem z nich zrezygnować

 

jak odbiorę podzielę się wrażeniami

 

dzięki i pozdrawiam

Michał

p.s. aż dziwne że 30d blokują na 210... choć z drugiej strony dobrze pod względem bezpieczeństwa bo można się zagalopować. Podejrzewam że ten motor dalej ambitnie ciągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już zakładam zmianę na 19...nie mogłem z nich zrezygnować

 

wygladają pięknie i cały samochód z tymi felgami wygląda znacznie bardziej sportowo. Zresztą nic nie pasuje do Beemki lepiej niż dobra felga, zwłaszcza 20"

 

p.s. aż dziwne że 30d blokują na 210... choć z drugiej strony dobrze pod względem bezpieczeństwa bo można się zagalopować. Podejrzewam że ten motor dalej ambitnie ciągnie...

 

coś tam jeszcze by pojechał ale szału nie ma, za to spalanie leci pow 15l/100 przy takiej jeździe

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam. Dla wszystkich uzytkownikow f25 - bezpiecznego i bezawaryjnego uzytkowania panowie. F25 fajny samochodzik jak 2.0D i 2,8i no 3.0d to perelka:) moze nastepnm roku bede mial jedna sztuke dla rodziny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.