Skocz do zawartości

problem z elektryką szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.

mam problem w mojej e 87 120d. nie działa podnoszenie/opuszczanie szyby lewej przedniej i obu tylnych, prawa przednia jest ok. spawdzałem bezpieczniki i tam jest ok. na konsoli świeci kontrolka blokady szyb i nie da się jej wyłączyć. otwieranie/zamykanie z pilota działa, wszystkie cztery szyby się otwierają. nie działa również sterowanie lewym lusterkiem, prawe jest ok. gdybym był w polsce to oczywiście udał bym się do serwisu ale jestem teraz w holandi i wolałbym uniknąć kożystania z ASO tutaj ze względu na cenę, niedługo wybieram się do polski i będę miał problem z opłatami na autostradzie.

czy ktoś miał podobny problem? gdzie szukać przyczyny? czy konieczne jest podłączenie do komputera?

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Ja bym obstawiał na rozłączenie się wtyczki od sterowania szybami i lusterkami kierowcy. Wprawdzie nie mam elektrycznie sterowanych szyb z tyłu... ale zakładam, że masz tam także wyłącznik opuszczania tylnych szyb (czyli możesz wyłączyć opuszczanie tylnych szyb tylnymi guzikami - tak zabezpieczenie dla dzieci). Jeśli tak, to by tłumaczyło dlaczego działa tylko opuszczanie prawej przedniej szyby (domyślam się, że kierowca także nie może jej opuścić). A czy ten panel od opuszczania szyb jest podświetlany? Pewnie także nie. Spróbuj rozebrać boczek drzwi i sprawdzić, czy wtyczka dobrze jest podłączona.
Opublikowano
  • Autor
panel jest podświetlany i podświetlanie działa, jak już mówiłem, działa również sterowanie prawym lusterkiem na tym panelu, boczek już rozkręcałem i wtyczki są dobrze powpinane, a kontrolka blokady tylnych szyb świeci się, czyli szyby zablokowane, ale nie da się wyłączyć tym guzikiem.
Opublikowano
  • Członkowie klubu
Kolego bez podpiecia do komputera to jak wrozenie z fusow . Jest podejrzenie ze modul swiatel ( tak odpowiada tez za szyby) lub dwa inne moduly mogly ci sie zawiesic czesciowo lub po prostu cos sie zwyczajbie popsuli. Podswietlenie guzikow nie ma tutaj nic do rzeczy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Mam E81 (bez ramek), czasem nie domyka mi się prawa szyba przy zamykaniu drzwi. Zapala się kontrolka z szybą na wyświetlaczu. Nie mogę też otworzyć i zamknąć tej szyby z kluczyka. Po odtwarciu, zamknięcu dzrzwi, uruchomieniu silnika ( nie obczaiłem dokładnie kiedy ) problem znika. Ktoś może miał podobny problem?
Opublikowano
U mnie wystepowal ten problem chwilowo z ta kontrolka na wyswietlaczu,lecz byly inne przyczyny, poniewaz u mnie szyby sie otwieraly wszystkie ,a tylne choc trzymalem guzik to otwieraly sie po kawalku. Chyba odlaczenie aku pomoglo ale glowy nie dam sobie sciac. Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Próbowałem z akumulatorem, na razie usterka się nie pojawia...
Opublikowano
  • Autor
problem rozwiązany, okazało się że przy rozłączaniu wtyczki przy drzwiach wyrwał się jeden pin.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.