Skocz do zawartości

[e34 m50b25, aut.] WYSOKIE SPALANIE, CZUĆ BENZYNE W OLEJU,


lukka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi wiec postanowiłem założyć temat, auto zaczęło palić dwa razy więcej PB i czuć benzynę w oleju, wiem że to może być sonda ale była wymieniona 3 miesiące temu na oryginalny bosch, przepływomierz też ok, auto jeździło wcześniej na LPG, ale ja nie mogłem znieść tego jadu kapuścianego, więc śmigam na benzynie, dodam że auto nie straciło na mocy, cały czas dobrze ciągnie, zmieniłem ostatnio olej na motul 10w40 i do paliwa dolałem środka STP do czyszczenia wtrysków (nadal jeżdżę na tym bo całego baku jeszcze nie wypaliłem) po tym zabiegu właśnie zaczął palić więcej i czuć benzynę w oleju jak również z wydechu też mocno śmierdzi, może to być powodem??Niektórzy mnie straszą że to już koniec silnika bo mogą to być pierścienie albo uszczelka, płynu chłodniczego nie ubywa i masła pod korkiem nie ma, również auto tak jak pisałem ciągnie bardzo dobrze, czasami po zatrzymaniu na światłach obroty zafalują kilka razy, taki jeszcze ma mankament i też nie wiem czym to spowodowane może być, silnik krokowy, dolot, przepustnica, to wszystko było czyszczone, nieszczelności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi u dobrego mechanika od bmw, ma je na kompa wziąć i może wyjdzie co jest nie tak, tak myślałem że to może sonda, ale po 3 miesiącach od wymiany, chyba że to rzeczywiście wina tego specyfiku stp, nie wiedziałem że takie coś może mieć wpływ na sonde, auto na gazie nie jeździ natomiast instalacje mam, tylko mikser wywaliłem bo to zwykła lpg autronic al-700, jeśli chodzi o samą instalacje to jest ok, tylko wiadomo że to tego silnika to sekwencja, mam jeden pomysł jeszcze, co myślice o blosie?? bo sekwencje za 1700 dokładać to zupełnie sie nie opłaca a jednak na gazie taniej, więc blos da rade???? czy po prostu znaleźć przyczynę wyższego spalanie i jeździć na PB??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i zapomniałem, wtryski nie leją, sprawdziłem wszystkie świece i wszystkie były suche, cewki tak samo były sprawdzone. w dwóch gniazdach na świece było trochę starego oleju, ale to później wymienię uszczelkę pod pokrywą i te okrągłe uszczelniacze bo przez nie chyba sie olej dostaje w gniazda świec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.