Skocz do zawartości

E46 XENON PROBLEM


strat69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam

Co może powodować problem z ustawieniem konta świecenia fabrycznych biXenonow w moim e 46.

Wygląda to tak że mechanizm w kloszach (góra dół po odpaleniu) działa, natomiast ostatnio często ustawia mi światła mocno w górę. Po kilku "przeładowaniach" lampy odpalają na prawidłowym poziomie, ale juz za chwile jest to samo. Kierowcy na ulicy mrugają myśląc że jadę na długich. Pomożecie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem twego pytania ,ale powiem tak : czujniki regulacji swiatel masz przy przednim i tylnym prawym kole ,sciagnij kola i zobacz czy sa cale--wspolpracoja one z wachaczem.

Jesli swiatla ida w gore to znaczy ze przod auta jest nisko ,tak by to wyczytal czujnik---jak sie nie myle to przedni podnosi reflektor :wink:

Gdyby tyl byl obciazony to swiatla powinny ustawic sie w dol i tez by to wyczytal czujnik ----jak sie nie myle to tylni opuszcza reflektor :wink:

Zagadka :wink:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odczyty na żywo z czujników i będzie wszystko jasne. Mam podobny problem, jeśli ktoś byłby taki uprzejmy i podesłał mi screene lub poprostu sprawdził czy przy nacisku na prawe nadkole wartość z przedniego czujnika rośnie czy maleje. Najprawdopodobniej rozpracowałem elektronikę w tym czujniku i potrzebuje potwierdzenia że wszystko gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na żywo sprawdź ? Nie wiem o czym myślisz

Tak na chłopski rozum to pewnie czujniki coś zaczęły szwankować bo po piątym szóstym odpaleniu Xs raz za razem lampy ustawiają się normalnie. Później w trakcie jazdy znowu biją w górę :mad2: Trzeba podjechać do fachowca bo ludzie mrugają długimi wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak to na żywo sprawdź ? Nie wiem o czym myślisz

Tak na chłopski rozum to pewnie czujniki coś zaczęły szwankować bo po piątym szóstym odpaleniu Xs raz za razem lampy ustawiają się normalnie. Później w trakcie jazdy znowu biją w górę :mad2: Trzeba podjechać do fachowca bo ludzie mrugają długimi wieczorem

 

W inpie jest opcja podglądu jakie wartości przychodzą z czujników poziomowania, poza tym sprawdzając błędy modułu świateł odnośnie czujników poziomowania można spotkać dwa, pierwszy to info o uszkodzeniu czujnika(zwarcie do masy albo zasilania nie pamiętam) a drugi o przerwie w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na żywo sprawdź ? Nie wiem o czym myślisz

Tak na chłopski rozum to pewnie czujniki coś zaczęły szwankować bo po piątym szóstym odpaleniu Xs raz za razem lampy ustawiają się normalnie. Później w trakcie jazdy znowu biją w górę :mad2: Trzeba podjechać do fachowca bo ludzie mrugają długimi wieczorem

 

W inpie jest opcja podglądu jakie wartości przychodzą z czujników poziomowania, poza tym sprawdzając błędy modułu świateł odnośnie czujników poziomowania można spotkać dwa, pierwszy to info o uszkodzeniu czujnika(zwarcie do masy albo zasilania nie pamiętam) a drugi o przerwie w instalacji.

Tak właśnie było i wyszło,ze przedni poszedł.

|Załatwiła go część przednia nadkola, która urwała się przy 220kmh :) Czyli znowu wszystkiemu winny TC & c.o. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.