Skocz do zawartości

F10 jednostka 530D - charakterystyka, wady zalety etc.


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o opinie użytkowników w/w jednostki. Czy wystąpiły już pierwsze problemy? Jakie spalanie osiągacie średnio w mieście i poza? Jak zachowuje się w okresie zimowym, czy czas nagrzewania się jest bardzo długi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Dla tych którzy mają już 530d - wg mnie, powinni być zadowoleni. Przejechałem w niecały rok ponad 40k km bez jakichkolwiek problemów. Średnie spalanie dla całego przebiegu 8,4l/100. Nie pamiętam dokładnie jak szybko nagrzewa się w zimie, ale jak przyjdzie mróz to sprawdzę:) Do plusów można oczywiście zaliczyć całkiem niezłe osiągi i przyjemny jak na diesla dźwięk. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że subiektywne odczucie w samochodzie jest takie, że jedzie/przyspiesza wolniej niż w rzeczywistości (masa auta, wyciszenie itp).

 

Największą wadą jest to, że nie jest to 535d... nieduża różnica w cenie a duża w osiągach. Ale to uwaga dla kupujących, nie zastanawiajcie się i bierzcie 535d, a najlepiej benzynę:) Ja brałem to co było od ręki więc jest 530xd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

porownujac 530d a 535d to az takiej bardzo duzej roznicy nie ma w osiagach -sa ale przepasci nie ma biorac pod uwage cene to oczywiscie tylko 535d a ostatnio usmialem sie jak facet powiedzial mi iz nie oplaca sie kupowac 535d bo sa 2 awaryjne turbiny i lepiej miec jedna niz dwie bo jedna tak sie nie psuje :8)

530d jest to fajne autko tylko cena powina byc o min.5% mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć,

 

Dla tych którzy mają już 530d - wg mnie, powinni być zadowoleni. Przejechałem w niecały rok ponad 40k km bez jakichkolwiek problemów. Średnie spalanie dla całego przebiegu 8,4l/100. Nie pamiętam dokładnie jak szybko nagrzewa się w zimie, ale jak przyjdzie mróz to sprawdzę:) Do plusów można oczywiście zaliczyć całkiem niezłe osiągi i przyjemny jak na diesla dźwięk. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że subiektywne odczucie w samochodzie jest takie, że jedzie/przyspiesza wolniej niż w rzeczywistości (masa auta, wyciszenie itp).

 

Największą wadą jest to, że nie jest to 535d... nieduża różnica w cenie a duża w osiągach. Ale to uwaga dla kupujących, nie zastanawiajcie się i bierzcie 535d, a najlepiej benzynę:) Ja brałem to co było od ręki więc jest 530xd.

 

Nie wiem jak jest z cenami w przypadku serii 5 ale w X3, gdzie bazowo było 225 tyś za 30d i 250 tyś za 35d to - jak na lekką zmianę softu i drugie turbo - nie jest mała różnica w cenie wg mnie. Ja się przesiadłem do X'a z blisko 400 konnego evo i na dynamikę nie narzekam. Od 100km/h w górę przydałoby się mieć jeszcze parę koni więcej ale z drugiej strony nigdy nie ma tyle, żeby było aż nadto :wink:

Faktycznie silnik brzmi nieźle a spalać potrafi b.mało, ale też odpowiednio brutalnie traktowany potrafi pokazać apetyt.

 

A co do benzyny - jeździłem chwilę F10 535i i wg mnie średnio toto jechało. A spalanie... :roll:

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.