Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe HIGH (MK4) 2013!


bekon74

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pare pytan. mogąone wydawac sie niektórym za głupie ale no coz nie jestem ogarnięty w tych tematach a od tego chyba jest forum :)

 

Sciągnęłem sobie mapy mieszczące sie na płycie jednowarstwowej, z fotoradarami, z powycinanymi językami i niektorymi POI z okna siódmego. Nagrałem na płycie verbatim +R i wszystko ładnie smiga. Mam nawet komendy głosowe po polsku nie wiem jakim cudem :D skoro miał byc jezyk niemiecki :?: Nie rozumiem tylko jak aktywowac te fotoradary :?: " Aby aktywować fotoradary wchodzimy w menu Informacje - Car - SpeedCam." ja jak wchodze w mojej navi w menu na informacje nie mam czegos takiego jak Car- a pozniej speed cam.... chyba ze po prostu w złym menu szukam :?: :?: :?:

 

Czy mapa którą sciągnełrm ma powiadamianie głosowe o fotoradarach?? jesli tak to jak to aktywowac??

jaki trzeba miec wgrany soft aby to powiadamianie głosowe wogóle zadziałało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam w Klubie !

Jako nowicjusz to czytam wasze posty z rozdziawiana gębą ;-)

Może się przedstawię : grubo po 50-siatce, obecnie z Montrealu ,doświadczenie samochodowe spore bo zaczynałem w 1979 od 126p , dalej Toyota,Pontiac, Chevrolet, Audi, Ford , GMC, Passat ,Volvo a obecnie od kilku miesięcy doszedł MBW X3 2.0D 2005 podobno full wypas , ten nabytek będzie od wielkiego dzwona bo autko stoi w kraju a ja tam bywam dwa razy do roku ale zapewnie moja siostra czy szwagier będą go czasami przeganiać aby się nie zastał w garażu.

Pomimo że mam spore doświadczenie to technologia się tak zmienia że człowiek nie nadąża,

Na początek to na tym forum będę biorcą waszych doświadczeń.

Jestem w dziale nawigacji i z tego co do tej pory zrozumiałem to mam MK4 DVD High, z monitorem co się otwiera po przekręceniu kluczyka i ze zmieniarką w bagażniku.

Kupiłem od pośrednika bez płyt, auto z Włoch i po przeczytaniu prawie wszystkich postów jestem skołowany bo tyle jest systemów i doradców co by chcieli zarobić parę groszy a sprawa chyba jest prosta .

Na początek bez szczegółów czy aby taka nawigacja działała w PL to wystarczy jedna odpowiednia płyta ?

Wystarczy ją włożyć i od razu działa ?

 

Jestem nie na miejscu więc eksperymentować mi nie łatwo.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ściągasz obraz płyty HIGH. Pełny obraz płyty - wchodzi na płytę dwuwarstwową (DVD+R DL Verbatim) lub obraz płyty z okrojonymi językami, jest tylko jeden język (DVD+R Verbatim). Polecam ten okrojony, gdyż płyta DVD+R (jednowarstwowa) jest pewniejsza, mniej zawodna, szybciej jest odczytywana w czytniku. Ściągasz darmowy program imgburn i nagrywasz obraz płyty na płytę. Wkładasz, jedziesz. Pamiętaj, aby to była płyta Verbatim - zawsze działają. Pamiętaj, że płyta ma być + a nie -.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michals dzięki !

Upewniłeś mnie w tym co sie naczytałem.

Dzięki wszystkim co tu już pisali na ten temat a szczególnie założycielowi tego wątku.

Pozdrawiam z Montrealu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja , brać puki jest a jak będą nowsze to zawsze będzie to można dobrać .

Pozdrawiam

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińszczyzna tu w Montrealu nas zalała i nigdzie DVD Verbatin nie mogę dostać bo mi mówią że już ich nie mają a na to miejsce jakieś badziewia , ale muszę sie do tego bardziej przyłożyć lub zamówić przez internet.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Krążki Verbatim zakupione ale zostałem zaskoczony procedurą do wypalenia płyty.

Przystąpiłem do okienka nr. 7 i ze zdziwieniem stwierdziłem że aby to ściągnąć to jest potrzebna cała wieczność albo zapłacić za szybkie ściąganie.

Jestem dobry w inwestycjach na parkiecie ale ściąganie plików czy wypalanie płyt to dla mnie nowość , to nie znaczy że nie do opanowania, przy okazji się muszę pochwalić że jeszcze w latach 1970-tych byłem informatykiem przemysłowym ale to mi nie wiele pomoże.

Chciałem się tylko upewnić czy ściąganie każdego pliku wszystkim zabiera dobrych kilkadziesiąt minut , a może jest inna możliwość?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michals, dzięki za odpowiedz .

Przynajmniej mnie podniosłeś na duchu że dobrze zrozumiałem, bo córka sie zemnie śmiała że ktoś mnie wpuszcza w maliny aby mnie nakierować na płatne programy.

Jednym słowem muszę ściągać powoli plik po pliku.

Pozdrawiam

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfings witaj !

Dzięki !

Pisaliście o softach że są starsze i nowsze, po czym mam poznać jaki mam soft.Autko jest z połowy 2005 E83 2.0D Monitor to ten co po przekręceniu kluczyka sie otwiera ( wysuwa )a czytnik jest w bagażniku.

Pozdro.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM... jakie to wszystko proste ;-) jak się wie czym to się je ;-)

z Softem to na razie sobie dam spokój, bo nie jestem na miejscu, ale tego linka dałem sobie do zakładek .

dzięki , Pozdro.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nagrałem obrazy płyty z okna 6 i nie działa. Nawigacja 16:9 cały czas się resetuje i nie można w niej wejść w żadna funkcję.

Płyta jaką użylem to DVD+R Verbatim nagrywana najmniejszą prędkościa programem ImgBurn.

No chyba, że mój soft nie daje rady (4-1/12) pozatym nadmienię, że oryginalną płyte od navi z 2003r czyta bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.