Skocz do zawartości

730i - skrzynia wymiana/ koszty


tajger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy :)

 

Mam możliwość kupienia automatyczna skrzynie z 730i (R6) gość zapewnia, że skrzynia działa(kupuje od niego teraz części i wszystko jest ok). Zakładam, że jeśli auto jeździło to skrzynia może być dobra lub już na wykończeniu. W przypadku gdyby była na wykończeniu to ile może mnie kosztować naprawa? Czy ktoś już to robił i jakie to były koszty.

 

Ostatni właściciel zamontował manual i niestety nie wiem jaki numer musi mieć jego skrzynia żeby pasowała do mojej 7.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ,z ... lat temu ,gdzie wartosc PLN byla inna w e32 v8 trzasnal mi automat :cry2: Z tarcz 1,2,3 biegu nic nie zostalo ,wtedy ponioslem koszt zaokraglajac 1000zl ( fachowiec od skrzyn automatycznych sklepal mi ja z czesci jakie zgromadzil przez swoje zycie ,przy naprawie ich ) i wszystko wrocilo do normy :D .

Wtedy w sklepie za czesci spiewali mi 1300zl ,a gdzie jeszcze robocizna w tamtych czasach :shock: Pamietaj by dowiedziec sie przebieg skrzyni :!: moja trzasnela przy 280 000 tys. I tak zauwarzylem ze wiekszasc konczy swoj zywot przy 300 000 tys. chyba ze o nia dbarz i nie katujesz :wink:

 

ps; zostan lepiej przy manualu :!: ,ja od tamtego momentu gardze automatami :!: choc dam im plusa za to ,ze jest im cieszko skatowac silnik i w skutek tego same sie niszcza :wink:

Sprzeglo wyjdzie Cie taniej :wink:

Koszt wymiany skrzyni wyjac/wlozyc przecietnie 300zl

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kiedys ,z ... lat temu ,gdzie wartosc PLN byla inna w e32 v8 trzasnal mi automat :cry2: Z tarcz 1,2,3 biegu nic nie zostalo ,wtedy ponioslem koszt zaokraglajac 1000zl ( fachowiec od skrzyn automatycznych sklepal mi ja z czesci jakie zgromadzil przez swoje zycie ,przy naprawie ich ) i wszystko wrocilo do normy :D .

Wtedy w sklepie za czesci spiewali mi 1300zl ,a gdzie jeszcze robocizna w tamtych czasach :shock: Pamietaj by dowiedziec sie przebieg skrzyni :!: moja trzasnela przy 280 000 tys. I tak zauwarzylem ze wiekszasc konczy swoj zywot przy 300 000 tys. chyba ze o nia dbarz i nie katujesz :wink:

 

ps; zostan lepiej przy manualu :!: ,ja od tamtego momentu gardze automatami :!: choc dam im plusa za to ,ze jest im cieszko skatowac silnik i w skutek tego same sie niszcza :wink:

Sprzeglo wyjdzie Cie taniej :wink:

Koszt wymiany skrzyni wyjac/wlozyc przecietnie 300zl

 

Hej, piszesz takie głupoty, jeszcze ktoś w to uwierzy. Żywot te skrzynie co widziałeś kończyły przy przebiegu oryginalnym 300kkm, czy polskim. Bo tak po polsku to mogę napisać, że prawie wszystkie e32 na allegro mają 300kkm.

 

SKrzynia automatyczna jeżeli nie ma wad wrodzonych, jest bezawaryjna do końca życia auta. W szczególności skrzynie 4hp są bardzo trwałe i poza brakiem zaworu upuszczającego ciśnienie na N nie mają wad wrodzonych. No ale wystarczy na N lub P parę razy przycisnąć do odcinki i skrzyni nie ma.

 

Temat rzeka, ale jak się dba tak się ma, proste.

 

Kolega napisał o koszu forwardu, było nie upalać z hamulcem i gazem jednocześnie, byłby spokój, a tak kolejna skrzynia padła przy 300kkm.

 

Ja mam oryginalne 300kkm i skrzynia nie sprawiała nigdy żadnych problemów, podobnie jak w innych kilkunastu autach z automatem jakie miałem.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał o koszu forwardu, było nie upalać z hamulcem i gazem jednocześnie, byłby spokój, a tak kolejna skrzynia padła przy 300kkm.

 

 

Kolego ja nigdy nie upalam gumy.Kosz zewrałem ,bo szarpnołem(Zakopałem się w śniegu).

Ogólnie skrzynia jest w dobrej konducji.(Ocena przez pana który ja naprawiał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.