Skocz do zawartości

328i automat - kłopoty ze skrzynią i silnikiem


Custom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co prawda auto nie jest moje, ale chcę je kupić. Jednakże jest uszkodzone i najpierw wolałbym się rozeznać co to może być i ile kosztować. Na tapecie jest E46 328i z 98r. Sedan. Końcówka VINu EH67340.

Co jest nie tak? Po pierwsze skrzynia. Auto jeździ tylko do tyłu. Z tym, że jeśli z pozycji P przełączyłem na D, nie było żadnej reakcji, poza delikatnym spadkiem obrotów. Ale auto stało w miejscu mimo dodaniu gazu. Natomiast po przerzuceniu na R ładnie rusza. I tu zaskoczenie, bo jak z pozycji R wrzucam na D auto potoczy się z 0,5m do przodu i zatrzymuje. Gdy zrobie z P na D nie ma czegoś takiego. Miałem kiedyś Beemki, ale wszystko w manualu, w automacie nigdy żadnego auta, stąd moje doświadczenie w tej dziedzinie jest niewielkie.

 

Drugi problem, dużo mniejszy, to praca silnika. Gdy jest zimny wszystko jest w porządku (może po za nieszczelnym kolektorem wydechowym). Gdy temperatura podskoczy, silnik troche się nagrzeje, zaczyna nim telepać. Obroty nie falują, ale wyczuwalne są wibracje na całym nadwoziu. Przy 2,5tyś obr i wyżej problem ustaje. Moją uwagę zwrócił też dziwny dźwięk po odkręceniu korka wlewu oleju przy pracującym silniku. Mianowicie gdy zdjąłem korek na pracującym silniku, z okolic kolektora dolotowego zaczął dobiegać dziwny dźwięk, nie umiem go określić, ale jakby wycie (kojarzyło mi się z kompresorem, który napełnia butle :D ).

 

Mam swoje teorie na temat pracy silnika, ale chciałbym wiedzieć co inni o tym myślą. No i ta felerna skrzynia.

Jestem otwarty na wszelkie pomysły. Auto mi się podoba (co ważne ori buda, bez dzwona, lakierowania itp.), do tego jego cena jest atrakcyjna, dlatego się tym zainteresowałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkrecisz korek i wydobywa sie ten dzwięk co opisałes to pewnie ODMA a ile szmalu za taką uszkodzoną sztukę krzyczą co do skrzyni kupisz uzywke za do 1 tys zł ciekawe jaka skrzynia tam siedzi ZF czy GM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -wycie po odkręceniu korka - to separator oleju - odma ~600zł - w benzynach R6 siedziały skrzynie ZF - b.mało awaryjne - wiec chyba ktos katował to autko ze padła. Ja bym skrzynie naprawiał w dobrym serwisie - nigdy nie wiadomo na cos sie trafi kupujac uzywke - jak długo pojezdzi itd

Ogólnie automat w takim silniku to piękna sprawa :cool2: miałem wczesniej w 323 i jedziło sie boskooo.

Podepnij pod kompa - sprawdzisz błedy i moze wyjdzie od czego telepie silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam,za ile masz to autko do wyrwania ? Bo wiesz,jak by nie patrzeć to automatyczne skrzynie są kosztowne w naprawie,i musisz wiedzieć czy kupno tańszego uszkodzonego BMW nie przewyższy cię z kosztami ponad kwotę za którą byś kupił 328i sprawną do lekkich poprawek typu jakieś szczęki czy klocki hamulcowe,wymiana olei,filtrów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam w mojej coupe 323 włąsnie automat faktycznie potwierdzam jeździ sie super biegi przerzuca rewelacyjnie bez szrpniec itp :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Choć jedna usterka zdiagnozowana.

Co do kompa, to musiałbym od kogoś pożyczyć, żeby podpiąć, bo autem nie bardzo da się jechać, a brać na lawete tylko po to, by podjechać do warsztatu to trochę nieopłacalna inwestycja.

Myślałem właśnie nad używaną skrzynią. Pytanie tylko jak długo pożyje używka, nie wiadomo jak kto jeździł. A regeneracja z tego co słyszałem w granicach 4-5tyś zł, tak?

 

Auto wywoławczo jest za 9k, ale do dużej negocjacji (myślę, że za 7tyś by przeszła). Jak pisałem, nie bita, ori lakier itp. Full opcja, fotele sporty, klima automatyczna, 4x elektr szyby, szyberdach, radio + zmieniarka, ori navi i inne tego typu bajery ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro udało by Ci się ją za 7K kupić to mi się wydaje że najrozsądniejsze będzie zregenerowanie skrzyni - będzie jak nowa,dadzą Ci gwarancje na usługę no a do 20k możesz potem porobić resztę rzeczy. Ja bym to brał-gdybym był oczywiście zwolennikiem Automatu ;p

Jest to autko gdzieś w necie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O człowieku jeżeli za 7 tys by poszła i jest taka jak mówisz to BIERZ albo powiedz gdzie jest ja kupie :norty: ja bym wstawił jednak używkę skrzynie z gwarancją rozruchową po co ładować 5 tys w regeneracje te ZF naprawde są mało awaryjne wymienisz olej i bedzie pewnie hulać jak złoto :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też bym szukał używki z montażem u handlarza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest szansa,nikła ale jest że trafisz na skrzynie w podobnym stanie bądź na "dogorywującą" która padnie po paru tkm. Ja bym regenerował,ale to oczywiście Twoje zdanie - jeśli masz dobry warsztat i dają gwarancje na usługę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w necie nie ma tego auta, dowiedziałem się o nim od znajomego. Jest do sprzedania, ale nie wystawione na żadnym portalu.

 

Czy odma może mieć wpływ na nierówną pracę silnika? Szukam jeszcze rozwiązania tej "trzęsiawki" po nagrzaniu. Od czego to może być? Vanos, uszczelka pod głowicą, może jakieś nieszczelności w układzie dolotowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzęsiawka po nagrzaniu to mogą byc nieszczelnosci w ukladzie dolotowym, odma też. Vanosy raczej nie.

 

Co do uszczelki pod głowicą to można ją sprawdzić przed zakupem - jest przyrzą do sprawdzania zawartosci CO2 w płynie chłodniczym.

 

Jeśli za 7 tys zł to warto, jesli poza skrzynią autu nic nie dolega. Ja zrobilbym kompletny remont skrzyni. Może kosztuje parę złotych, ale potem masz problem z głowy na kolejne 200 tys km.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.