Skocz do zawartości

M20B25 Brak odcinania obrotów


Karolm20b25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowym forumowiczem, od wczoraj szukam wyjasnienia, jednak go nie znalazlem. Kupilem 3 dni temu 325i. Wczoraj na rozgrzanym silniku cos mnie tchnelo zeby depnac mu na luzie do odciecia a tu nic.... raz nacisnalem i sie wystraszylem 8 tys obr.... skad taka wartość :/ sadzicie ze to problem mechaniczny, czy raczej jakiegos sterowania komputertem? moze ktos mial podobne objawy. dodam ze poza tym wszystko gra idzie ladnie w calym zakresie obrotów. Ma skubana ducha, wiec skad to?? bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle kretynem nie jestem zeby nie pomyslec o obrotomierzu. To nie jest jego wina poprostu na podstawie samego dzwieku ryczacego silnika moge na 100 procent stwierdzic ze poprostu brak odcinki jak na gazie mieszalnikowym mniej wiecej... bylem u magika ktory od razu powiedzial ze palec o kopulka rozklekotana. w tych silnikach odcinanie obrotów jest ustawione aparacie zaplonowym i odlacza odsrodkowo przy zbyt duzych obrotach. kiedy jest on zbyt moncno zuzytu przestaje to dzialac. i tyle:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to rzeczywiście magig!!! Zmień go na innego, bo pierwsze słyszę by w m20 były tego tylu palce :cool2: w VW tak, czy w m10. Ale nie w M20. Na gazie nigdy nie będzie odcinać. Na benzynie powinno oidcinak,m jak na benzynie nie odcina to znaczy że cośze sterownikiem jest nie tak.

No uśmiałem sie z tym palce do łez....po jakiś Ty czarownikach jeździsz.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widze w koncu kros podjal temat. Magik jest niezly, a to ze kopulka i palec jest w m20 to rzecz oczywiscta, poczytalem troche szerzej na ten temat i to wlasnie "czarownik" ma racje. Kris widze ze pomoc nie mogles wczesniej, wiec sadze ze na darmo rzucasz takie uwagi wyssane z palca. schemat m20 dostepny jest np na aukcji allegro nr 2704117831(przedmiotem jest kopulka do silnika m20). Jest tam rysunek i przedmioty 13 i 14 przedstawiaja na nim kopulke i palec.

to tyle. Odcinanie obrotów w tych silnikach jest zalezne od predkosci odsrodkowej wlasnie palca w kopulce. I to jest fakt.

Jezeli ktos ma pytania na ten temat chetni pomoge bo juz wiem troche wiecej. PS. BMW po wymianie tego el. przez "czarownika" sudownie zostało odczarowane i zaczelo chodzic jak pwinno. MAGIA jakias chyba.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles ma racje z tym palcem.. mozesz miec stare m20b25 na L jetroniku ktory ma aparat zaplonowy w bloku nie w glowicy z przodu.. i na palcu wlasnie masz taka sprezynke.. jesli ja wyjmiesz lub bedzie zabrudzona -cokolwiek.. odciecia nie bedzie .. bedziesz mogl ja krecic do wy... korby jak jakas integre .. pozdrawiam
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie napisałem ze w m20 nie ma palca, tylko że nie ma z odcięciem. Pokaż mi od tej kopulki jak wygląda palec z odcieciem. Masz samochód z 89 roku, wiec tam jest odcięcie na pompie. Równiesz aukcja, którą podaleś pokazuje że masz kopułkę z przodu głowicy, więc nei jest to L-jetronic.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kriss.. jest palec z odcieciem.. jesli ma aparat w bloku to musi miec na sprezynce.. jesli ma w glowicy to wiadomo ze nie bo to juz motronic jest i tam odcina komputer.. auto moze byc z 89r a silnik moze ma z 86 kto wie..
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

( na aukcji allegro nr 2704117831(przedmiotem jest kopulka do silnika m20). Jest tam rysunek i przedmioty 13 i 14 przedstawiaja na nim kopulke i palec.)

 

Widziałeś aukcję którą dał numer nasz kolega?? Tpowy palec na 3 śruby i kopułka też na 3 śruby. Dla mnie sprawa prosta. Chyba że kolega ma co innego a do czego innego daje link....może tak być. Fakt do któregoś tam miesiaca 85 był aparat na bloku i tam może i będzie taki palce. Muszę sobie dokładnie zobaczyć. Ja na razie czekam na palec z odcięciem do kopułki, pokazanej na aukcji którą pokazał kolega.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. wiec tak.. jesli kolega twierdzi ze jest seryjnie palec z odcieciem ten na 3 sruby - kopulka na glowicy z przodu wiadomo gdzie w m20bxx.. no to jak zyje to takiego czegos nie widzialem.. ale jesli ma taka kopulke jak ja w starej 2 litrowce w bloku pod kolektorem dolotowym - to jak najbardziej tak..tam jest taki palec.. innej opcji nie ma chyba ze jakis drut.. pozdr
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No popatrzałem dokładnie. W realoem, nastarsza kopułka i palce do m20b25 to jest to: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=1231&mospid=47263&btnr=12_0120&hg=12&fg=05

Czyli B25 miało tylko z przodu głowicy kopułkę i palec, chyba ze realoem się myli. b23/b20 są starsze niż 85 rok i tam była kopułka na bloku i palce może byćz odcięciem.

Dla formalności, to jest układ gdzie jest stosowany palce z odcięciem: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=1131&mospid=47257&btnr=12_0011&hg=12&fg=05 do połowy 1985 roku był stosowany.

Do 85 nie było b20b25, najmocniejszy było m20b23

 

PZDR>

Edytowane przez KRIS85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.