Skocz do zawartości

Przedłużona gwarancja BMW


Trolu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zadzownił do mnie pan z BMW Polska i poinformował mnie, że własnie dobiega koniec mojej fabrycznej gwarancji na X6'ke. Tym samym uświadomił mi ze moje BMW juz nie jest nowe... choć ma tylko niecałe 30.000km. Zaproponował mi przedłużenie gwarancji. Pytanie czy ktoś już się na to decydował? Czy ktoś juz musiał z tego skorzystać ?? Jak wypada realne podejście do tematu w razie potrzeby???

Zastanawaim się czy warto...

Nie ukrywam, że chodzi mi po głowie wymiana na nowy model, ale on jest tak mało nowy... że chyba odpuszcze i wykupie sobie tą gwarancję. A wziąwszy pod uwagę, że nawet gdybym się zdecydował na wymiane to chyba taka gwarancja do pięciu lat, powinna być niebanalnym argumentem przy odsprzedaży samochodu. Z pewnością nowy właściciel byłby z niej bardzo zadowolony... :mrgreen:

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór (o ile się zdecyduje) to 3 lata dodatkowej gwarancji ograniczonej przebiegeiem 100.000km. Skoro przez dwa lata zrobiłem 30.000km, to 100.000km mi wystarczy. Koszt to około 7500zł brutto. Chyba warto....
"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hmm

mnie wyszła gw na 3 lata i 100.000 km za 3400 dla x6 jak oni liczą to ?

 

jest adnotacja:

Data startu gwarancji (data wykonania przeglądu przedsprzedażnego, data wydania samochodu lub data pierwszej rejestracji) jest datą startu ważności pakietu.

 

zatem wybierajac opcje np 3 lata gwarancji dostaję faktycznie 1 rok dodatkowy ? tak ?

 

Czy np zawieszenie (amortyzatory) podchodzi pod gwarancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy już nie za późno dla ciebie na odpowiedź ale tak dla potomnych:

Wybierając przedłużenie jak wyżej faktycznie masz 1 rok dłużej gwarancji.

Do 5 lat to prawie 10000zł kosztuje, ale uważam że się to opłaca i sam takowe zakupiłem. Wymiana amortyzatorów i innych części zawieszenia jest zawarte w tej gwarancji i szybki się zwróci na naszych drogach.:). Łączniki stabilizatora z przodu wymieniali mi już po 6000tys ( w sumie to stukały prawie od początku)- to coś mówi o trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy są jakieś wykluczenia w tej gwarancji?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika nie ma żadnych? Zazwyczaj te przedłużone gwarancji mają mnóstwo wykluczeń. Niestety :(

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO jest regulamin (ja swój zgubiłem). Przeczytałem cały regulami i praktycznie od fabrycznej gwarancji na nowe auto różni się tylko tym, że nie obejmuje skrzypień w kabinie...

Jeżeli przedłużysz gwarancję po tym jak skończy się stara to okres "ochrony" zaczyna się 3 miesiące później (taka karencja).

Jeżeli przedłużysz np. w ostatnim dniu trwania standardowej gwarancji to auto jest nią objęte natychmiast.

 

Skrzypienia nie są objęte gwarancją bo to prawdziwa zmora w tym samochodzie. Auto po 90 tyś. jak wpada do dziury kwiczy gorzej niż 15 letnie E36!!

U was też trzeszczy wszystko w kabinie tzn. podłokietnik lewy i środkowy, deska rozdzielcza i cholernie terkotanie w boczkach z tyłu, które serwis "usuwał" już trzy krotnie! Gdybym kupił to auto używane to pewnie bym myślał, że kupiłem jakieś po powodzi i środek był wymieniany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uradzili, tak zrobili. Zanabyłem 5lat (czyli realnie 3 lata dodatkowej) gwarancji ograniczonej 100.000km. Na ten moment (po wyjeździe na narty) samochód ma 35.000km i... odziwo niema żadnych wskazań wyżej wymienionych przez kolegów. Zupełnie nic nie skrzypi, nic nie dzieje sie z zawieszeniem. 29 stycznia 2013r wygasa mi fabryczna gwarancja i.... mam nadzieję, że z tej dodatkowej nie bede musial czerpać satysfakcji. zapłaciłem 7413zł brutto .... moim skromnym zdaniem warto za kolejne trzy lata spokoju ducha i portfela.

No... chyba że BMW wypuści nowy model X6 wczesniej, to wówczas nowemu włascicielowi mojej X6ki się dostanie gwarancja.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO jest regulamin (ja swój zgubiłem). Przeczytałem cały regulami i praktycznie od fabrycznej gwarancji na nowe auto różni się tylko tym, że nie obejmuje skrzypień w kabinie...

Jeżeli przedłużysz gwarancję po tym jak skończy się stara to okres "ochrony" zaczyna się 3 miesiące później (taka karencja).

Jeżeli przedłużysz np. w ostatnim dniu trwania standardowej gwarancji to auto jest nią objęte natychmiast.

 

Skrzypienia nie są objęte gwarancją bo to prawdziwa zmora w tym samochodzie. Auto po 90 tyś. jak wpada do dziury kwiczy gorzej niż 15 letnie E36!!

U was też trzeszczy wszystko w kabinie tzn. podłokietnik lewy i środkowy, deska rozdzielcza i cholernie terkotanie w boczkach z tyłu, które serwis "usuwał" już trzy krotnie! Gdybym kupił to auto używane to pewnie bym myślał, że kupiłem jakieś po powodzi i środek był wymieniany :)

 

Z tego co piszesz to BMW całkiem przyzwoicie zachowuje się wobec klienta nie robiąc wykluczeń w przedłużonej gwarancji.

Z drugiej nie powinni sobie pozwalać na brak satysfkacji Klienta :D

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W USA BMW sprzedaje przynajmnie 3 rodzaje dodatkowej gwarancji - oczywiscie roznia sie zakresem tego co obejmuja. Podstawowa gwarnacja fabryczna to 4 lata/max 50k mil.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.