Skocz do zawartości

2,0d nie równa praca na zimnym silniku????pomocy


zyga49

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam a może ktoś ma jakiegoś magika od tego sterownika świec w wawie lub okolicach?

 

Lepiej wysłać do Rogera, po 3 dniach będziesz miał z powrotem naprawiony sterownik a przez ten czas możesz jeździć bez niego. Nie ryzykuj z innymi magikami bo jeden kolega ostatnio dał partaczom i źle się to skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich:)

 

Ja mam taki sam problem tylko w silniku 2.5d po wymianie swiec bylo troszke lepiej ale im zimniej sie robi na dworze tym bardziej szarpie

podlaczylem samochod pod komputer i wywala takie bledy w inpie 43D1, 4501, 41F7, 43E2, 4030, 4212 moze ktos ma pojecie o co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43D1 43D1 Throttle valve, activation

4501 Exhaust-gas recirculation

41F7 Oxygen sensor, bank 1, signal, virtual ground

43E2 Throttle-valve actuator, activation

4030 Exhaust backpressure sensor before particulate filter, signal

4212 Glow plug, cylinder 1, activation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bardziej mi chodzilo o interpretacje tych bledow w sensie co wymienic zeby sie tych bledow pozbyc bo tyle to ja wiem z inpy mimo wszystko dzieki za zainteresowanie

 

Napisz coś więcej o objawach. Jeśli masz nierówną pracę silnika kiedy odpalisz po nocy to pewnie sterownik świec żarowych padł skoro wymieniłeś wszystkie świece a błąd pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie po nocy albo jak samochod dlugo stoi to tak szarpie buda jak by chcialo silnik wyrwac trwa to srednio 10-20 sekund i szarpanie ustaje. bledy byly kasowane wczoraj i od wczoraj znowu sie pojawily, innych objawow nie zauwazylem no chyba ze brak ogrzewanie z lewej strony ale mysle ze to osobny temat. 2 z tych bledów dotycza przepustnicy moze to byc jakos powiazane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie którym nie chce się czytać wątku od początku ...... ale przypomnę ja tez wymieniłem wszystkie świece i dalej błędy były i objawy jak u ciebie , wywal sterownik wyślij do roger-nysa znajdziesz na allegro i sprawa zamknięta .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytalem od poczatku z tym ze mi bardziej chodzi o to czy te bledy ktore mam sa z tym powiazane czy oprocz modulu musze jeszcze cos wymienic bo chcial bym wszystko za jednym zamachem wymienic i nie placic za kazdym razem mechanikowi bo na samodzielna naprawe sie nie czuje na silach

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten sterownik , skasuj błędy ,zrób rundke i pod kompa znowu ,i wszystko będzie jasne ,sama wymiana sterownika nie wiąże się z wielką robota więc zapłacisz za robotę grosze a już ci to wiele wyjaśni , z objawów wynika że to własnie to . Ja tez mialem te błedy i wszystkie znikły po wymianie i najważniejsze że nie telepie jak na odwyku ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam znowu od jakiegoś czasu kłopot telepania przy porannym rozruchu a są dodatnie temperatury przecież ??? niby sterownik nie powienien miec nic do tego a tu kłopot jest wkurzający , nak ompie pokazuje znowu błedy przerwa na 4 cylindrach kurde ktos z was wie o co jeszcze może chodzić ? przypomne że świecie wymienione były i steroiwnik zrobiony u rogera , sprawdzilismy też korekty na wtryskiwaczach i były w porządku innych błedów nie pokazuje ?? jak ktos może pomóc to prosze o info .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Czysciles egr? Mialem dokladnie to samo i przy okazji usuwania klapek wyczysvilem egr i wszystko ustalo. Miałem rowniez błąd jednej swiecy ale to bylo zima po wymianie poprawil sie rozruch i praca silnika przy niskich temperaturach.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem regenerowany sterownik i nowe świece i było wszystko ok,nie telepało i palił pięknie.Po 2 miesiącach mam już błędy 2 świec i znowu z rana telepie.Przed zimą jeszcze raz wymienie świece razem z czyszczeniem gniazd jak proponował Roger i wtedy zobaczymy.U mnie korekty na zimnym nie są najlepsze ale na cylindrach gdzie są sprawne świece.Jak wszystkie grzały to na zimnym miałem korekty w normie.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem regenerowany sterownik i nowe świece i było wszystko ok,nie telepało i palił pięknie.Po 2 miesiącach mam już błędy 2 świec i znowu z rana telepie.Przed zimą jeszcze raz wymienie świece razem z czyszczeniem gniazd jak proponował Roger i wtedy zobaczymy.U mnie korekty na zimnym nie są najlepsze ale na cylindrach gdzie są sprawne świece.Jak wszystkie grzały to na zimnym miałem korekty w normie.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Wiesz co nie czyściłem go jeszcze nigdy jak mam to auta a 90% jazdy to miasto ,więc pewnie jest zarabany , czyli tobie to telepanie ustało po oczyszczeniu egr a ograniczales go programowo ?? a po usunieciu klapek i czyszczeniu egr zauważyłeś jeszcze jakieś pozytywy ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem klapki żeby mieć spokojna głowę. W sumie ciężko powiedzieć o jakichs wiekszych pozytywach bo auto miałem jakies 2 tyg jak to robiłem wiec nie pamiętam dokladnie jak bylo przed tym a to moj pierwszy diesel , no poza płynną praca silnika i żadnych falowan obrotów. Poza czyszczeniem egr nic z nim nie robilem bo wydaje mi się to zbędne. Potem jak kupiłem kabel obd2 zczytalem błąd świecy zarowej ale czekalem do zimy jak zaczelo znowu poszarpywac silnikiem bo nie chciało mi sie znowu kolektora zdejmować. Jesli tego nigdy nie robiłeś to warto sie tym zająć i być może się to sprawdzi i u Ciebie.

 

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.