Skocz do zawartości

320d głośna praca skrzyni


mruczek

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam problem z biegami w swojej buni z którym nie wiem jak się uporać. Trochę poczytałem lektury na forum, ale jakoś nie znalazłem precyzyjnej odpowiedzi. Na zgaszonym silniku ciężko wchodzą mi biegi tzn. występuje takie haczenie i przy tym taki mały huk. Słychać każdy wbijany bieg ... Przy jeździe tak samo źle wchodzą biegi i nie wiem gdzie szukać problemu. Dodam jeszcze że przy obrotach 2300-2500 nie występuje powyżej wspomniany problem. Jakieś sugestie ? Wysprzęglik padł czy może poduszki pod skrzynią są do wymiany. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od poduszek i oleju i powinno byc sporo lepiej przy wbijaniu biegu. Być może sprzęgło już nie działa poprawnie i stąd problemy z wrzuceniem biegu.

 

. Ja też mam stuki przy zmianie biegów. Ogólnie dużo osób to ma, niektórzy od wału, inni od skrzyni, inni od półosi. Ogólnie ciężko zdiagnozować czy to skrzynia czy inne elementy powodują stuki.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznę może od oleju i od razu mam małe pytanie czy olej Castrol 75w90 Syntrans Transaxle 75w-90 1L TAF-X będzie dobry do moje auta ? Mam zółtą naklejkę w aucie bo jakiś czas temu jak byłem w kanale i widziałem że taka była, ale to jeszcze sprawdzę dla pewności. Co do poduszek pod skrzynia też zainwestuje i zmienię.

Może ktoś się wypowiedzieć odnośnie tego oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.

Po wymianie poduszek pod skrzynią miałem poprawę bo biegi się nie blokują ale dalej coś zahacza przy zmianie.

Niedługo będę lał PENTOSIN MTF2 SEA 75W-80. Zadam relacje za jakiś tydzień czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie było ubytków oleju lub ktoś go już nie zmieniał to nie powinien on być problemem.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wymieniałem ostatecznie oleju w skrzyni. Z tego co widzę korek zamocowany jest na kleju, nie wiem czy to oryginalny klej ale nie ruszałem. Dolałem tylko w.w. oleju. Weszło około 0.4l. Sadziłem że ubytek jest mniejszy.

Biegi wchodzą całkiem przyjemnie ale czasem blokuje 1 przy ruszaniu. Przy redukcji jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.