Skocz do zawartości

323i - diagnoza Vanosa pod INPĄ


Maru

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, zmieniłem tytuł wątku i piszę jeszcze raz. Wydawało mi się, że temat diagnozy VANOS-a dotyczy większości silników.

Zastanawiam się nad wymianą uszczelek w Vanosie. W czasie jazdy słychać coś w rodzaju terkotania, być może to łańcuch rozrządu, a może Vanos. Silnik w zasadzie ładnie ciągnie od dołu i nie mam zastrzeżeń, po teście INPĄ wygląda to tak:

http://imageshack.us/a/img811/3830/vanos2.th.png http://imageshack.us/a/img6/2497/vanos1.th.png

Zwłaszcza tutaj wygląda na przekroczenie kilku parametrów. Jest jeszcze opcja testowania Vanosa, ale nie zagłębiałem się bo nie wiem jak do tego podejść. Ewentualnie prośba o podpowiedź, co jeszcze sprawdzić pod INPĄ.

I tak od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany uszczelki pod pokrywą, bo sączy się olej i kapie na wydech, co mnie wkurza bo śmierdzi spalonym olejem w środku. W takim razie przy okazji zrobiłbym jedno i drugie.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem wszystkiego. Po wybraniu opcji "Vanos E valve activate", od razu silnik wkręca się na wyższe obroty, zanim jakiekolwiek zmiany zatwierdziłem. To jest chyba zawór ssący "Einlass", natomiast po wybraniu opcji dla zaworów wydechowych "Auslass", nic się nie dzieje. Innych opcji nie ruszałem, bo nie wiedziałem do czego służą, domyślam się tylko, że:

"Vanos E referenz value give", chyba służy do wprowadzenia wartości referencyjnej :roll: - pytanie tylko jakiej i do czego to służy :?:

"Vanos E adjust time measuring", chyba służy do wyznaczenia (ustawienia) czasu pomiarowego - pytanie j.w.

"Vanos E leak test", wiem już, że do testowania przecieków (nieszczelności) - jak tego używać, co podać :?:

 

Gdyby ktoś trochę objaśnił te kwestie, to byłbym wdzięczny i pewniej bym się czuł wciskając "ENTER" :mrgreen:

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odświeżam temat, bo nie chcę otwierać nowego. Nie wiem czy z INPĄ jest coś nie tak, czy raczej z czujnikiem lub jakimś modułem. Nie ma możliwości przetestowania przecieków Vanosa, program wywala błąd i tyle.

Natomiast przy próbie aktywowania zaworów, jak już wspomniałem, silnik wkręca się na wyższe obroty tylko dla opcji zaworów ssących. Jakiekolwiek zmiany ustawień nie odnoszą skutku, a dla zaworów wydechowych nic się nie dzieje. Nie ma żadnych błędów silnika, silnik też w sumie ładnie chodzi, może za bardzo szukam dziury w całym, ... ale mam wrażenie, że trochę za głośno chodzi Vanos :roll: .

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

czesc, wykopałem Twój temat bo mam podobne pytania.Nie wiem do czego służą pola gdzie sie wpisuje jakieś wartości % ? Przetestowalem VANOSy w moim M54 i dokładnie tak jak u Ciebie silnik wchodzi na obroty tylko dla ssacych zaworów a dla wylotowych nic. Tylko podejrzewam, ze skok obrotów nie jest wywołany praca vanosa tylko do testów zostaje celowo otwarta przepustnica.

Ogólnie z silnikiem raczej wszystko gra, poza wyczuwalnym skokiem mocy w okolicach 2,5tys obr. Spróbuje jutro zrobic screeny podczas jazdy. Nie wiem te z jak interpretować wykresy bo nie znam wartości prawidłowych. Ktoś więcej objaśni jak sprawdzić czy oba funkcjonuja prawidłowo? Czy Vanos jest układem 2-stanowytm czy regulowany płynnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
odświeżam bo temat jest nadal niewyczerpany, Czy ktoś zna procedure testowania VANOSów INPA? Co to są te wartości referencyjne? Nie rozumiem tez wartości które wpisuje się w testach Vanosów. U mnie po wpisaniu czegokolwiek wyskakuja jakies błędy. Silnik chwile pochodzi na wysokich obrotach i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.