Skocz do zawartości

530dA 2001 brak wstecznego biegu pomocy


Sebidini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukam szybkiej pomocy otóż po wczorajszej wymianie oleju i filtra w asb nagle bez przyczyny zniknął mi wsteczny bieg R i zachowuje się na nim jak N. Po podłączeniu inpy bez błędu job status ok, zaznaczam skrzynia jest po kapitalnym remoncie i najechałem po tym 50tys i jak mi kazali zalecali wymieniłem po tych 50 tys olej i filtr. co robić a głównie chodzi mi o to co się stało i jak mam rozmawiać z tą firmą która mi robiła skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jest diagnoza rozleciał się kosz biegu wstecznego, oczywiście chcą żebym płacił jak za zboże około 2tys, wcześniej 5tys a teraz 2tys. a podobno przy kapitalnym remoncie wszystko wymieniali wsteczny też to dlaczego się rozleciał pytam? jak z nimi rozmawiać zeby zmniejszyć koszty a zrobić skrzynię muszę co polecacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ma praktycznie nową swoją skrzynie, i ma zapłacić 2 tyś za remont, to chyba lepiej taka reanimować niż wsadzić z 2 tyś w niewiadomego pochodzenia używkę, prawda?

Wg mnie lepiej robić tą co masz, ale ostateczna decyzja należy do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię u nich tylko jak z nimi rozmawiać żeby taniej wyszło bo według mnie gdy robili kapitalny remont to pewnie koszyk wstecznego zostawili stary i dlatego poleciał chociaż zapewniali że był nowy , pewnie ściemniają ale jak im to udowodnić ? jakieś racjonalne propozycje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą pójść w zaparte i powiedzą Ci, że np. zmieniałeś biegi jak auto się jeszcze toczyło. Możesz też przyrżnąć głupa, że przed wymianą oleju było OK, a po się spieprzyło - bo w sumie taka prawda.

Masz jakiś dowód, że robili remont? Kiedy to było? Może skończyć się w sądzie (jak masz jakieś kwity na remont, to warto), tylko pytanie co z autem przez czas trwania rozpraw (tak z 6 miesięcy jak nic). Oczywiście jak przegrasz, to koszty sądowe Tobie naliczą i prawników również Ty zapłacisz, więc może wyjść drożej niż kolejny kompletny remont skrzyni.

Ja bym z nimi rozmawiał najpierw spokojnie, jak nie pomoże to opier.olić

Jeśli chodzi o kwestie czy wymienili kosz, to możesz wziąć rzeczoznawcę, żeby był przy rozbiórce skrzyni, choć z nimi to trochę jak z mechanikami - większość nie ma pojęcia o robocie (dlatego również większość mechaników nie lubi jak się im na ręce patrzy; z kolei najlepszym to jakoś nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą pójść w zaparte i powiedzą Ci, że np. zmieniałeś biegi jak auto się jeszcze toczyło. Możesz też przyrżnąć głupa, że przed wymianą oleju było OK, a po się spieprzyło - bo w sumie taka prawda.

Masz jakiś dowód, że robili remont? Kiedy to było? Może skończyć się w sądzie (jak masz jakieś kwity na remont, to warto), tylko pytanie co z autem przez czas trwania rozpraw (tak z 6 miesięcy jak nic). Oczywiście jak przegrasz, to koszty sądowe Tobie naliczą i prawników również Ty zapłacisz, więc może wyjść drożej niż kolejny kompletny remont skrzyni.

Ja bym z nimi rozmawiał najpierw spokojnie, jak nie pomoże to opier.olić

Jeśli chodzi o kwestie czy wymienili kosz, to możesz wziąć rzeczoznawcę, żeby był przy rozbiórce skrzyni, choć z nimi to trochę jak z mechanikami - większość nie ma pojęcia o robocie (dlatego również większość mechaników nie lubi jak się im na ręce patrzy; z kolei najlepszym to jakoś nie przeszkadza).

remont robiłem w 2009 mam kartę gwarancyjną która była na 6 miesięcy jutro jadę po auto najpierw pogadam z szefem firmy spokojnie potem jak nic nie da bardziej nerwowo aż coś może mi zbije z ceny chociaż już podobno robią po kosztach a auto potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.