Skocz do zawartości

316i Wysokie spalanie (brak katalizatora)


Poldek119

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie masakra jakaś wczoraj podłączałem car audio i musiałem odłączyć akumulator na kilka godzin.

 

Po ponownym założeniu już wogle dziwnie chodzi na dzień dobry ma 1000 obrotów miał 800

 

Auto nie ma mocy na 1 biegu jak puszcze gaz szarpie i wali kangurki.

Jutro jadę 400km i aż się boje :P

 

Jednak dziś podłącze pod kompa zanim zakupie przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy i mam taki sam problem ze swoim samochodem jak Poldek119 a dodatkowo rano jak jest zimny silnik to dochodzi do 3.5 tysiąca obrotów i dalej nie ruszy na liczniku pokazuje 60 70 km/h i żeby normalnie zaczęło pracować i jakoś jechać muszę wyłączyć silnik i go uruchomić ponownie. Po ponownym uruchomieniu jakby ta usterka znikała,silnik pracuje normalnie ale za to dużo pali. byłem na diagnostyce silnika to też nic nie wykryło tylko pokazało błąd sondy. Czy ktoś się orientuje o co kaman :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz błąd sondy lambda to musisz ja wymienić

Jak byś czytał to jest ona odpowiedzialna za mieszankę benzyny.

Szczególnie tak sie dzieje właśnie na zimnym siniku

 

Ja dziś o 14.00 jadę na pełną diagnostykę a nie tylko co pokazuje błędy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy i mam taki sam problem ze swoim samochodem jak Poldek119 a dodatkowo rano jak jest zimny silnik to dochodzi do 3.5 tysiąca obrotów i dalej nie ruszy na liczniku pokazuje 60 70 km/h i żeby normalnie zaczęło pracować i jakoś jechać muszę wyłączyć silnik i go uruchomić ponownie. Po ponownym uruchomieniu jakby ta usterka znikała,silnik pracuje normalnie ale za to dużo pali. byłem na diagnostyce silnika to też nic nie wykryło tylko pokazało błąd sondy. Czy ktoś się orientuje o co kaman :)

 

Weź odepnij kabel od przepływomierza i zobacz czy auto odżyje pod względem wigoru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu diagnostyki wyszło iż przepływomierz pobiera czy jak to napisać 12 razy wiece powietrza niż powinien.

 

Jutro pożyczam auto znajomej i pojedzie 350km i potem w ten sam dzień wraca ciekawe ile spali :D ?

 

Po powrocie wymieniam przepływke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad 120 brak polaczenia z przeplywka

blwd 140 cos ze sterownikiem silnika ale cholera wie co

airbag ci sie pali?masz blad maty zajetosci pasazera ktory wystepuje co jakis czas

blad 30 zwarcie do plusa zwiazany z nawiewem, dziala ci nawiew dobrze?

31 i 32 nie wiwm.

pojechales na diagnostyke i dostales tylko screeny?zadnego wytlumaczenia czy cos?bomba diagnostyka :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie tłumaczył ale pytał się właśnie o :

Airbag , czy mi działa dobrze nawiew oraz o macie informującej o nacisku pasażera oraz że przepływomierz nie reaguje ale to może wtedy gdy na chwile został odłączony.

Najbardziej interesuje mnie ten błąd sterownika silnika , może to związane z przepływomierzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad 140 - jest zwiazany z immo.

skoro przeplywomierz zostal odlaczony kiedys tam to faktycznie blad 120 pozostal w pamieci komputera wiec przeplywomierz sygnal jakis podaje, ale czy odpowiedni tego ci nie powiem.

tlumaczenie bledu 140 na tyle ile znam niemiecki a znam bardzo kiepsko - brak sygnalu miedzy sterownikiem silnika(DME) a modulem od immo(EWS)(?) który wystepuje sporadycznie. czasami nie mozesz odpalic auta prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie mogę w sumie odpalić wcale z kluczyka odpalam z tego szarego serwisowego.

 

Chyba z raz mi się udało odpalić normalnie :D

 

Dziś zamówiłem już przepływomierz i pojutrze idzie na warsztat wymienię to i mam lekki wyciek oleju i mam nadzieje że już wszystko będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie przepływomierza i diagnostyce komputerowej

Zero błędów zero pobierania więcej masy powietrza

Na 1,2,3 biegu nie szarpie za kilka dni napiszę jak spalanie jeżdżę mało więc cierpliwie czekajcie :P

 

Jedyny błąd poza skalą to z sondy lambda poza katalizatorem ale to iz go wcale nie ma mam zamiar założyć emulator 2 sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 100km w normalnych warunkach lecz na odcinkach z pracy i z powrotem 5-6 km , do sklepu 2km itd nigdzie nie było wiecej niż 10km czyli na zimnym silniku.

 

spalanie 10l (dodam iż już mohery w Tico mnie nie biorą :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej juz wiem o co kaman z moja slicznotka :D co sie okazalo wystarczylo wymienic przeplywomierz powietrza i wszystko wrucilo do normy :lol: malutka teraz jezdzi jak nalezy :mrgreen: dzieki za udzielenie wskazowek pozdro :wink:

 

Fajnie że z autem jest ok.

90% problemów z silnikiem w benzynowych e46 to przepływka, sonda, albo nieszczelność w dolocie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.