Skocz do zawartości

[E46] 320d problem przy dołożeniu multifunkcji


Misiek_sez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem. Zabrałem się za podłączenie multifunkcji. Po podłączeniu wszystkiego okazało się, że coś przy okazji zepsułem.

Multifunkcja działa podświetlenie jej też jednak całe oświetlenie w samochodzie zwariowało.

Podświetlenie przełącznika świateł ciągle się pali. Podłączałem pod ten moduł za przełącznikiem dwa kable do multi. Od ECU też podprowadziłem kabel.

Możliwe że coś tam mogłem zrobić?

Aktualnie mogę włączyć światła bez zapłonu co jest dziwne. Zapalają mi się: lewa lampa - ksenon, prawa lampa - ksenon, pozycja, kierunek (światłem stałym)

w lewym błotniku pali się kierunek i z tyłu światła mijania po skosie... istna herezja. Kierunki nie działają.

Ostatecznie całą multifunkcje rozłączylem jak i usunąłem kable które puszczałem i dalej jest ten sam efekt.

Czy ktoś miał coś podobnego? Czy możliwe, że uszkodzony został moduł świateł? Jak to sprawdzić?

Może ktoś posiada schemat opisowy który kabel z modułu od czego jest? :mad2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne gdzieś jakieś zwarcie zrobiłeś, jak masz możliwość "podmnień" moduł świateł od kogoś i będziesz wiedział co jest grane. Jeżeli padł ci moduł zawsze można go też i naprawić :)

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. jakie? Wszystko przywróciłem do stanu pierwotnego nawet kilka razy sprawdzałem czy czegoś nie pominąłem. Może istotne być to że od jakiegoś czasu miałem problem ze światłem z tyłu. Świecił mi się błąd żarówki na zegarach, prawa tylna po odpaleniu samochodu. Jednak gdy włączałem światła mijania wyłączał się od razu. Ignorowałem to ponieważ żadna żarówka z tyłu nie była uszkodzona. Może przy podłączaniu multi i dodatkowo odłączeniu aku coś padło. Narazie chyba zamówie moduł i jak to nie pomoże będe szukać jakiegoś elektro-magika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosamo miałem z światłami mijania (też kontrolka się świeciła) okazało się że przewody się nadpaliły i mikrozwarcia robiły (jak tylko zaktualizuje galerie będzie pokazane o co chodzi). Sprawdź przewody z tyłu lamp czy nie są przypalone.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,podłącze się do tematu. , dziś chciałem podłączyć multi funkcję w kierownicy, postanowiłem najpierw podłączyć samo sterowanie radiem,lecz po podłączeniu dwóch kabelków pod moduł świateł tak jak opisane jest to na różnych forach, na radiu wyskakuje napis DISABLED i radio nie działa. Po odłączeniu kabelków radio znów działa. czy ktoś coś kojarzy o co chodzi?

Druga sprawa jak zacząłem kombinować z tym sterowaniem radia to zapaliła mi się poduszka airbag i teraz po włączeniu zapłonu mruga na pół sekundy i zapala się, nie gaśnie. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.