Skocz do zawartości

316i sedan - kontrolka bagażnika+problem z wycieraczkami


markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z swoją e46. Jest to 99 rok w sedanie. Chodzi o to, że od pewnego czasu świeci mi się kontrolka otwartego bagażnika na desce. Wiem, że podobnych postów parę jest, ale to jest przypadek trochę inny niż wszystkie opisane. Mianowicie.... sama kontrolka specjalnie by mi nie przeszkadzała bo z otwarciem klapy itd. nic się nie dzieje. Problem zaczyna się w momencie opadów deszczu. Sprawa wygląda tak, że w momencie świecenia się kontrolki nie działają mi wycieraczki przedniej szyby w trybie pracy ciągłej oraz nie wykonują jednego cyklu po naciśnięciu dźwigienki jednokrotnie w dół. W trybie tz. przerywanym pracują normalnie. Jednak wiadomo, że przy trochę większych prędkościach czy większych opadach staje się to nawet niebezpieczne. Dodam, że kiedy autko postoi trochę dłużej na deszczu kontrolka czasami gaśnie. Mam wrażenie, jak by gdzieś dostawała się woda zamykając może jakiś obwód, a w tym momencie komputer dostaje informacje że klapa jest zamknięta.

Czy patrząc na ten przypadek może to mieć związek z jakimś konkretnym miejscem w instalacji? Lub chociaż jest możliwość zrobienia czegoś co spowoduje ciągłe wysyłanie do komputera info, że klapa jest zamknięta? Chyba, że całkowicie idę w złym kierunku... Prosze o jakieś rady. Gdzie szukać, co szukać lub ewentualnie jak się da go w chu** zrobić, że klapa jest zamknięta. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik który powoduje zapalenie się kontrolki jest w zamku klapy bagażnika. Nie wiem czy jest to w ogole do rozebrania ale zawsze możesz próbować licząc się z tym że trzeba będzie zmienić ten mechanizm zatrzaskowy klapy.

 

A wycieraczki według mnie to drugi problem, stawiałbym na uszkodzoną manetkę wycieraczek. Na allegro za pare zł dostaniesz manetkę i zrób podmiane i zobacz czy pomogło bo to grosze i chwila roboty.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że w momencie kiedy kontrolka bagażnika gaśnie to wycieraczki działają ok. Wszystko jak należy. Już kilka razy mi się tak zdarzyło i za każdym razem przy nie palącej się kontrolce bagażnika wycieraczki działały poprawnie. W momencie kiedy się to pojawia to wycieraczki znowu szlag trafia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.