Skocz do zawartości

pytanie odnośnie kupna 320i


weszka

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów

 

nie posiadam jeszcze wymarzonego e90 ale jestem bliski jego kupna dlatego chciałbym się Was poradzić. Otóż u mojego znajomego w firmie sprzedają teraz po leasingowe e90 320i,,auto z 2007 roku, serwisowane, cena atrakcyjna, tylko przebieg wynosi 210tys km, full opcja. Powiedzcie mi proszę czy auto jest warte uwagi, tzn czy przy takim przebiegu należy się już obawiać większych i bardziej kosztownych napraw silnika, skrzyni itp. Nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji jakie są realne przebiegi dla bmw z tym silnikiem. Kolega ma e46 320d z przebiegiem 250k i przez czas posiadania auta (130k) za wyjątkiem części eksploatacyjnych nic w nim nie robił. Nie wiem jednak jak to wygląda w benzynie e90 - to trochę duży przebieg.

 

będę wdzięczny za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, podaż i popyt :P chciałbym jednak wiedzieć jaka jest żywotność tych silników, skrzyni, sprzęgła... Oczywiście w wielu serwisach można znaleźć auta z 2005 320d z przebiegiem 100 tys km, co jak wiemy nie jest realne, stąd pytanie jaka jest wytrzymałość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość zależy od tego jak auto było użytkowane, nie miałem 320i lecz powinno z założenia być mniej problematyczne od 320d z tym samym przebiegiem.

Jeśli autem jeździła osoba która traktowała wóz jak "cudzesa" i non stop go pałowała to sam wiesz czego można się spodziewać.

Radzę gruntownie sprawdzić auto i wtedy podjąć decyzję. Przebiegu raczej bym się nie bał, raczej sposobu użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik jest zdecydowanie bardziej niezawodny od diesla. Stosunkowo łatwo ustalić stan techniczny przez pomiar ciśnienia sprężania w cylindrach i ciśnienia oleju w układzie smarowania - to da się zrobić w prawie każdym warsztacie. Pozostałe elementy samochodu są w zasadzie takie same. Te silniki są stosunkowo proste w konstrukcji i niezbyt wysilone co gwarantuje znacznie większy przebieg niż diesla. Oczywiście zawsze może się zdarzyć awaria jakiegoś czujnika czy innej dupereli, ale nie będzie to tak kosztowne jak turbo, DPF czy tym podobne dodatki diesla. Edytowane przez multilab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Wiem że w idrive jest ukryte menu diagnostyczne, powiedzcie mi czy można tam coś ciekawego wyczytać, czy jest lista błędów, czy takie rzeczy to już tylko kompem? Chciałbym wstępnie wiedzieć czy w ogóle warto do ASO ciągnąć, bo do najbliższego to jakieś 100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za opinie. Wiem że w idrive jest ukryte menu diagnostyczne, powiedzcie mi czy można tam coś ciekawego wyczytać, czy jest lista błędów, czy takie rzeczy to już tylko kompem? Chciałbym wstępnie wiedzieć czy w ogóle warto do ASO ciągnąć, bo do najbliższego to jakieś 100km.

 

Tam niewiele się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie poldek że przy 200 tysiącach kończą się nadwymiary w tłokach :)

 

Jak dobra cena to bierz. Lepiej 200 tys z udokumentowaną historią niż 300 tys skręcone na 120 i z książka serwisową z allegro.

Ludzie mają półtora razy tyle w idealnym stanie albo jedną trzecią tego i zakatowane na amen.

Sam przebieg dużo nie mówi o stanie samochodu więc ciężko gdybać. Jedno jest pewne 2 stówki w żaden sposób nie dyskwalifikuja auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam 88 tys .... lubią olej i dolewki mam co jakies 6-7 tys małe ...ale ponoć w benzynach norma . A tak to nic sie nie dzieje ale to 220 tys przebiegu jeszcze i brakuje , no i mocy brakuje :DDDD nie to ,ze jest wolna bo ładnie sie zbiera mino to jezdzi jak 129 koni

sprzedam E90 . 2007 r. 214 tys km . bezwypadkowa


http://images9.fotosik.pl/3382/17096446618ee79emc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/f4b104e47553a614mc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/52cc5e934e5d2209mc.jpg

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.