Skocz do zawartości

Podrzuca tyłem przy ruszaniu na śliskim.


Jordi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

 

Mam pewien problem który się pojawił dopiero teraz gdy robi się mokro, oraz ślisko szczególnie na trawie (mokrej). A więc przy cofaniu jak i ruszaniu rwie/szarpie/podskakuje mi tył. Ale tylko i wyłącznie na śliskim gdzie koła wpadają w lekki uślizg przy normalnym ruszaniu, nie wie ktoś co to może być?

 

Auto: E91 320d + Chip, Manual, 2006r. 265 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak jest krzywy asfalt, albo bardzo zmienna przyczepność, albo masz do dupy opony to po prostu koła podskakują na nierównościach, albo na zmiane łapią puszczają przyczepność i tak drga skacze właśnie.

 

Jak ruszasz normalnie jak człowiek to jest ok ?

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak jest krzywy asfalt, albo bardzo zmienna przyczepność, albo masz do dupy opony to po prostu koła podskakują na nierównościach, albo na zmiane łapią puszczają przyczepność i tak drga skacze właśnie.

 

Jak ruszasz normalnie jak człowiek to jest ok ?

 

 

pzdr. Łukasz

 

 

Próbujesz robić zemnie debila? Ruszam jak ty to mówisz "Normalnie jak człowiek", opony są w idealnym stanie, podrzucanie na krzywym asfalcie? Idz nabijać posty gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu są takie objawy jak ci napisałem właśnie na lekko mokrym i śliskim, bo skoro piszesz, że dzieje się tak na mokrym i śliskim wynika z twojej wypowiedzi, że na suchym rusza ok i start przebiega płynnie. I nie pisałem że jesteś debilem choć sądząc po twoim tonie wypowiedzi widać, że nie musiałem. I wybacz ale ruszyć można 500 konny porsche bez uślizgu na mokrym, więc pisząc że masz te objawy i ślizg kół NA PEWNO nie ruszasz normalnie tylko jak za przeproszneime "debil"....

 

I to że masz opony w idealnym stanie nie oznacza że są to dobre opony.....

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak jest krzywy asfalt, albo bardzo zmienna przyczepność, albo masz do dupy opony to po prostu koła podskakują na nierównościach, albo na zmiane łapią puszczają przyczepność i tak drga skacze właśnie.

 

Jak ruszasz normalnie jak człowiek to jest ok ?

 

 

pzdr. Łukasz

 

 

Próbujesz robić zemnie debila? Ruszam jak ty to mówisz "Normalnie jak człowiek", opony są w idealnym stanie, podrzucanie na krzywym asfalcie? Idz nabijać posty gdzie indziej...

 

 

 

Z takim podejściem do forumowiczów nie uzyskasz wielu odpowiedzi na swoje pytania... Radzę się ogarnąć bo wielu postów "nie nabijesz" na forum :nienie: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kolego" wyspiarz.wolin - Zeszło ci powietrze już? ? Prosze nie zabieraj słowa w tym temacie, nie mam ochoty na słowne przepychanki do których mnie prowokujesz.

 

arnold - Pisze na forum tylko w tedy jak mogę komuś pomóc lub jak mogę coś wnieść do danego tematu albo gdy sam tej pomocy potrzebuje, a ilość napisanych postów nie jest dla mnie jakimś wyznacznikiem. So i dont care.

 

Może napisze jeszcze raz. Ruszam normalnie, nie przekraczając 2tys obrotów, tyłem poszarpuje a w zasadzie podrzuca dosyć mocno na trawie i to nie jest wina np. nierówności, czy wybrakowanego bieżnika w oponach lub próby pokonania 1/4 mili na trawie w czasie mniejszym niż magiczne 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz kompletnie DSC oraz DTC (przytrzymaj przycisk DTC przez 5s). Aby wyrównać moment obrotowy, DSC hamuje na krótko koło tracące trakcję. Przy wyrobionym zawieszeniu, może powodować rytmiczne uderzenia przenoszone po całej karoserii. Jeżeli to pomoże, to pozostaje przyglądnąć się zawieszeniu lub ruszać jeszcze "normalniej".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja na mokrej trawie ruszam ze sprzegla przy okolo 2 tys obrotow nie ma co sie dziwic ze masz uslizgi i ingeruje stroz

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.