Skocz do zawartości

X3 F25 20xd - wrażenia z jazdy


KubaBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

 

Miałem ostatnio okazję pojeździć F25 20xd i postanowiłem podzielić się wrażeniami z punku widzenia użytkownika F11.

 

Krótko mówiąc - REWELACJA.

 

A bardziej szczegółowo:

zawsze byłem przeciwnikiem suv-ów. że niby do wszystkiego i do niczego i takie tam.. ale muszę zmienić zdanie.

Moje spostrzeżenia - nowe X3, prowadzi się pierwszorzędnie, znakomita widoczność, bardzo przyzwoite osiągi, wysoki komfort. Najbardziej zaskoczyło mnie jak bezproblemowo się do niego wsiada i wysiada (w przeciwieństwie do pozostałych suv-ów, z którymi miałem do czynienia, gdzie zawsze brudziłem spodnie o próg)

 

In minus: głośny silnik, spalanie 8,8l/100km (spodziewałem się niższego, szczególnie że w F11 530xd mam średnie 8,4) opóźniona reakcja na naciśnięcie gazu

 

Ogólnie uważam, że świetne auto.

 

PS.

jeżeli podobny temat gdzieś już był, to prośba do admina o podpięcie, ja niestety nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem ostatnio okazję pojeździć F25 20xd i postanowiłem podzielić się wrażeniami z punku widzenia użytkownika F11.

 

Krótko mówiąc - REWELACJA.

 

A bardziej szczegółowo:

zawsze byłem przeciwnikiem suv-ów. że niby do wszystkiego i do niczego i takie tam.. ale muszę zmienić zdanie.

Moje spostrzeżenia - nowe X3, prowadzi się pierwszorzędnie, znakomita widoczność, bardzo przyzwoite osiągi, wysoki komfort. Najbardziej zaskoczyło mnie jak bezproblemowo się do niego wsiada i wysiada (w przeciwieństwie do pozostałych suv-ów, z którymi miałem do czynienia, gdzie zawsze brudziłem spodnie o próg)

 

In minus: głośny silnik, spalanie 8,8l/100km (spodziewałem się niższego, szczególnie że w F11 530xd mam średnie 8,4) opóźniona reakcja na naciśnięcie gazu

 

Ogólnie uważam, że świetne auto.

Czołem,

Mile nas połechtałeś tym komentarzem :)

Co Cię skłoniło do jazdy X3? Jakby nie było to X3 to klasa niżej - z F11 powinieneś raczej siadać do X5.

 

Wracając do wrażeń to rzeczywiście:

- silnik słabo wyciszyli w F11 lub w F30 2.0D prawie go nie słychać.

- turbo-dziura jest w automacie z trybem sport(+) prawie niewyczuwalna, gorzej jest z manualną skrzynią i trybie normalnym

- spalanie jest akceptowalne: jak jeździsz łagodnie spalisz znacząco mniej (cykl mieszany > 7,5 L) - nie ma co porównywać z 530d, większa moc tego drugiego nie zmusza silnik do tak ciężkiej pracy, no i oczywiście współczynnik oporu powietrza jest dużo lepszy w F11, porównując X3 2.0D z Audi Q5 Quattro z silnikiem TDI (170 KM lub 177KM) lub Range Rover Evoque 2.2 TD (150 / 190 KM) i tak jest przyzwoicie bo w obu konkurentach ciężko jest zejść poniżej 10L

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię skłoniło do jazdy X3? Jakby nie było to X3 to klasa niżej - z F11 powinieneś raczej siadać do X5.

 

Po pierwsze okazja:) jak mogę to staram się pojeździć rożnymi samochodami, szczególnie tymi ciekawymi, a po drugie to przymierzam się do dodatkowego samochodu w domu więc było dobre wytłumaczenie :D

 

X5, X6 - jeździłem. To nie moja bajka. Wybrał bym X3.

 

A przypomniałem sobie o jeszcze jednej rzeczy. Wg. mnie bardzo kiepsko były wykończone niektóre plastiki. Szczególnie te na drzwiach przy kieszeniach. U Was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co Cię skłoniło do jazdy X3? Jakby nie było to X3 to klasa niżej - z F11 powinieneś raczej siadać do X5.

 

Po pierwsze okazja:) jak mogę to staram się pojeździć rożnymi samochodami, szczególnie tymi ciekawymi, a po drugie to przymierzam się do dodatkowego samochodu w domu więc było dobre wytłumaczenie :D

 

X5, X6 - jeździłem. To nie moja bajka. Wybrał bym X3.

 

A przypomniałem sobie o jeszcze jednej rzeczy. Wg. mnie bardzo kiepsko były wykończone niektóre plastiki. Szczególnie te na drzwiach przy kieszeniach. U Was też tak jest?

 

Niestety tak, im niżej sięga wzrok tym gorzej, tak samo kiepski jest plastik na tyle przednich siedzeń (łatwo się rysuje - KIA Sportage ma taką samą jakoś(ć) :duh: , serio - sprawdzałem).

Na pocieszenie powiem tylko, że w X1 jest jeszcze gorzej, ponoć mieli poprawić w poliftingowej wersji, co właśnie się pokazała.

 

P.S. Czemu X5 ani X6 cie nie pasowały?

 

Mnie X5 w środku trąci myszką, ale ani jednym X-ksem ani drugim bym nie pogardził.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tez uwazam iz x3 jest super autem gdybym mial do wyboru x5 czy x3 to wole x3 oczywiscie x5 jest piekna ale komfort dla mnie jest beznadziejny

 

ale porownanie f10/11 do x3 to troche nie na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale porownanie f10/11 do x3 to troche nie na miejscu

 

tylko, że nikt tu f11 do x3 nie porównuje. chyba że czegoś nie zauważyłem...

 

P.S. Czemu X5 ani X6 cie nie pasowały?

 

w skrócie:

X6 - wygląd, komfort, ilość miejsca, ilość tego modelu na drodze...

X5 - głównie komfort (jeździłem na 20 cali), wielkość (odczucie subiektywne), super niepraktyczny dostęp do bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tez uwazam iz x3 jest super autem gdybym mial do wyboru x5 czy x3 to wole x3 oczywiscie x5 jest piekna ale komfort dla mnie jest beznadziejny

Z twojej wypowiedzi, wynika, że w X5 komfort ma beznadziejny... czy aby na pewno o to ci chodziło?

 

X5 szczególnie z pneumatyką zawieszenia "zjada na śniadanie" X3, które w moim odczuciu nie ma wcale złego resorowania, nawet na oponach ROF.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

.. niestety nie jedzilem x5 z zawieszeniem pneumatycznym i bylo strasznie twardo a do tego wszystko skrzypialo - model demo.

nie powiem super wyglad i dla wiekszej rodziny 2+2(3) jest to ideal.

 

Dlatego zainteresowalem sie przy zakupie x3 lub f10 - komfort w f10 nic nie przebije z tej grupu x3 x5 x6 vs f10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przed decyzja o zakupie X3 mialem 20d na weekend i albo testowka byla jakas zamulona, albo to auto z tym silnikiem to muł. :|

Za to w X1 LCI, 20d z automatem juz bardzo fajnie jezdzi. :cool2:

 

X1 jest 300kg lżejsze - poza tym duży wpływ na prowadzenie ma fakt czy to było S czy X-drive - ponoć S jest żwawsze (dodatkowo minus 50Kg)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.