Skocz do zawartości

wspólne elementy Z3 i e46


Maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

 

Mam pytanie do osób znajacych modele e46 i Z3 : czy oba te samochody mają dużo wspolnych elementów mechanicznych?

 

Wiadomo że wiekszosc silników jest ta sama, ale chodzi mi o inne elementy - skrzynie biegów, mosty, zawieszenie przód tył, hamulce, elementy elektryczne, wspomaganie kierownicy.

 

 

Obecnie mam e46 od kilku lat i mocno myślę nad zakupem Z3....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z3 ma wspolne czesci z E36 a nie z E46. Natomiast E46 to brat Z4

 

Wahacze przedniej osi są rzeczywiscie identyczne w e36 i Z3.

 

Z kolei tylna oś w Z3 jest identyczna jak w e36 compact. Dość archaiczna konstrukcja, szczególnie biorąc pod uwagę moce silników Z3 w lepszych wersjach...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Widzę że masz teraz 330cd a miałes z3 2.8.... mozesz pokusic sie tu o krótkie porównanie tych 2 aut?? sam własnie waham sie miedzy z3 a 330d 204 konie i to cieżki orzech do zgryzienia bo oba auta są doskonałe. A od kogo lepiej mozna sie dowiedziec o tych autach, niz od człowieka który posiadał oba ???
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie ma co tu porównywać bo to w sumie dwa inne auta, ale jeśli byłbym teraz na Twoim miejscu bez wahania wybrał bym Z3 a to dlatego że wolę benzyny a szczególnie lubię niezniszczalne 2.8 :) Na + 330Cd przemawia oczywiście spalanie i dynamika jest niczego sobie ale teraz patrząc z perspektywy to auto nie ma duszy tak jak Z3 :D Napisz konkretnie co chciałbyś wiedzieć to może pomożemy z kolegą saron-em podjąć Ci odpowiednią decyzję :wink:
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przejedz sie zdrowym E36 z S50 i E46 z M54 i bedziesz wiedzial dlaczego to bylo glupie pytanie.

 

Ja aktualnie ma S50B32 kiedys tam shamowane na 274km. W zeszly piatek spotkalem na dzielni Z4 3,0 i gosc podpuscil mnie do scigania. Wygladalo to tak jakby Z4 mialo 1,6 pod maska bo chwilami mialem problemy z dojrzeniem go w lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.