Skocz do zawartości

E39 Oryginalny hak / zaczep holowniczy ORIS AK40


georguE34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś już czasu jeżdżę E39 kombi która to jest wyposażona w oryginalny hak / zaczep holowniczy przyczepy. Jak ją kupiłem to hak był nowiutki jeszcze pachniał nowością (auto kupiłem jak miało 9 lat). Teraz zacząłem trochę tego haka używać i okazało się że mimo iż mam dwa oryginalne kluczyki nie mogę zabezpieczyć haka przed ewentualną kradzieżą. Robię wszystko tak jak w oryginalnej instrukcji i ni hu hu ?!? Jest jeden mały myk który chciałbym abyście potwierdzili. Otóż w instrukcji napisane jest że przy wpinaniu haka pokrętło powinno być w pozycji "czerwone pole na przeciw białego punktu". U mnie tak nie jest i nigdy nie będzie. Tak jakby pokrętło było przekręcone o kilkadziesiąt stopni względem tego punktu. Niby jak zapnę hak to wszystko jest sztywno i cacy (choć ostatnio zauważyłem delikatny luz na czopie) ale i tak nie mogę zabezpieczyć haka za pomocą kluczyka a co za tym idzie muszę go ciągle wypinać.

Może ktoś miał podobne doświadczenie z takim hakiem ? A jeśli nie podobne to może ma taki hak w 100% sprawny i opisałby krok po kroku jak go montować i zabezpieczać przeciw kradzieży bo może jednak jak robię coś nie tak.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiek

Chyba mi się udało ... choć muszę powiedzieć że co się na kur.....em i odcisków na palcach od kręcenia tym pokrętłem nabawiłem to moje.

U mnie problem był taki że pokrętło było przekręcone o około 120 stopni względem sworznia na którym pokrętło to jest osadzone. Dlatego to co było w instrukcji nijak się miało do mojej rzeczywistości.

Tak czy siak bardzo dzięki za pomoc !!! Mam nadzieję że będę miał okazję kiedyś się odwdzięczyć ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolego bardzo cię proszę napisz jak ci się to udało....

gdyż ja jak włoże kluczyk do haka to fajnie zaskoczy siedzi mocno i superrrrr ale kluczyka nie wyciągne.... dopiero jak spuszcze haka na dół....

oco biega??

czy tak ma być? ze jak jest założy to kluczyk zostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.