Skocz do zawartości

Jestem nowym właścicielem Z3 :-)


bigi303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Właśnie kupiłem Z3 2,8. jestem zachwycony tym samochodem

Pewnie czeka mnie kilka napraw tych które wyjdą wkrótce i tych eksploatacyjnych więc już dziś zdaje się na waszą wiedzę i będę wdzięczny za cenne wskazówki.

 

To co na początku zwraca moją uwagę to:

++ nie za każdym razem składa się/ dach elektrycznie. Musze podnieść przednią część i wciskając hamulec plus przycisk dach się powinien automatycznie złożyć. nie zawsze tak się dzieje, czasami muszę nim ruszać kilak razy w przód i w tył by ruszył. Jeśli chodzi o rozkładanie to proces przebiega bez zarzutu.

++ chciałbym zmienić osłonki na głośniki wysoko-tonowe w drzwiach - osłonki te w obu drzwiach są lekko zardzewiałe (pewnie zalewane) i wydaje mi się , że nie da się ich uratować i wymagają wymiany.

++ w samochodzie jest zestaw głośników wraz z subwooferem Harman Kardon oraz oryginalne radio kasetowe. Zidentyfikowałem 2 głośniki z przodu "w nogach", w drzwiach, na podszybiu wspomniane wcześniej 2x1 lub 2x2 wysoko tonowe, po jednym relatywnie małym głośniku za fotelami i w końcu subwoofer Harman Kardon między fotelami. Trochę to wszystko harczy i chciałbym wymienić na nowe głośniki. Będę wdzięczny za polecenie sprawdzonego zestawu dla nie koniecznie dla melomana

Radio też mógłbym zmienić ale musiałby bym znaleźć jakieś konserwatywne w stylu pasujące do ascetycznej konsoli środkowej- może blaupunkt?

A teraz drobiazgi:

++ drażnią mnie "zwykłe" metalowe rury wydechu i chciałbym kupić osłonkę chromową na dwie rury. Czy ktoś może polecić sprawdzone rozwiązanie?

++ syn zwrócił uwagę , że w środku pachnie silnikiem. Nie mam doświadczenia z Z3 ale faktycznie trochę pachnie wyziewem z silnika. Nie spalinami ale jakby olejem.

To chyba wszystko .

Pomimo wylistowanych powyżej tematów jestem bardzo zadowolony z samochodu. Świetnie się prowadzi, ma rewelacyjny dźwięk wydechu i silnika, wygląda ponadczasowo, daje mnóstwo satysfakcji i wygląda na to że zostanie na dłużej więc chciałbym go doinwestować.

 

wdzięczny za wasze uwagi

Marek z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
Odnosnie zapachu silnika? Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany - wyciek na kolektor ssący.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.