Skocz do zawartości

Jak aktywować zmieniarkę CD


kaczad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem "świeżym" posiadaczem BMW e60 530d 2004. Mam pytanie do doświadczonych kolegów a propos zmieniarki CD, którą dokupiłem gdyż auto nie było w nią wyposażone. To oryginał Alpine, podłączyłem ją w miejscu dla niej przeznaczonym w schowku, zmieniarka działa - "szufluje" płyty lecz nie mogę przejść w iDrive na jej odtwarzanie, podobno trzeba ją aktywować w systemie, JAK TEGO DOKONAĆ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za błyskawiczną odpowiedź. NCS-expert tool? Podłączyć kompa do gniazda wewnątrz auta? Zakupiłem już kabel z oprogramowaniem, muszę więc spróbować :) Są to skomplikowane operacje, potrzebna jest jakaś instrukcja, czy są one intuicyjne? Czy takie programowanie należy robić przy odpalonym silniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak NCS-Expert, jak nie kodowałeś nic wcześniej to mozesz miec problem na początku ale z podpowiedziami dasz rade, kodowanie najlepiej robić na podpiętym prostowniku i zapłon włączony oczywiście, podam Ci podpowiedź jaką sam kiedyś uzyskałem.

 

KODOWANIE ZMIENIARKI

 

1. Dodajesz do CAS i LMA kod wyposażenia: $672

1.1 Do tego celu używasz Enter FA wpisujesz odpowiednią wartość i klikasz add.

1.2 Zamykasz ten pop-up i wciskasz back.

1.3. Wyświetli Ci się Process ECU i Process Car - Ty wybierasz ECU

1.4 Z listy wybierasz moduł do którego chcesz dodać wyposażenie najpierw niech to będzie CAS.

1.5 Pojawi Ci się menu z którego wybierzesz change job, a z menu które pojawi się później wybierzesz FA_Write.

1.6 Wciskasz Execute job czy coś w tym stylu.Trochę komp pomyśli, a gdy skończy FA masz już dodane, to samo robisz z modułem LMA lub LM2 (dla aut LCI) i całe wyposażenie jest już poprawnie dodane.

2. Nie wiem jaką masz nawigację/radio. Ja mam CCC, ale gdybyś miał Mask-a lub business'a to powinno być tak samo. Wybierasz moduł w zależności od typu radia. CAPPL lub M-ASK odczytujesz plik FSW_PSW.trc. Odnajdujesz pozycję CDC i zmieniasz z nicht_aktiv na aktiv. Zapisujesz jako FSW_PSW.MAN i kodujesz używając opcji SG_Codiren z listy change job dla tego modułu. Jeśli dalej nie byłoby rezultatu, polecam zakodowanie radia pustym plikiem FSW_PSW.MAN, wtedy ustawią się fabryczne ustawienia radia z uwzględnieniem wyposażenia z FA zapisanego w modułach.

 

A tu jeszcze filmiki i linki dla podglądu jak co się robi w przypadku innych kodowań:

 

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=45922

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=73650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw trochę o kodowaniu zanim zaczniesz coś robić żebyście spieprzył sobie czegoś. De fakto NCS to narzędzie którego używali w fabrykach BMW jak kodowali auta przed wypuszczeniem do salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam mam nastepujacy problem po wykonaniu czynnosci wyzej wymienionych dalej mi nie widzi zmieniarki w idrive czy cos jeszce musze aktywowac???? dodam ze w inpa ja widzi i co mnie martwi a mianowicie:

http://img23.imageshack.us/img23/9550/30514576.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

co byscie polecili aby idrive widzial imozna bylo normalnie operowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zainstalowalem wszystko od nowa windows,inpa od kolegi mlodzik18 i kolejny blad! niewiem jak ale zmieniarka dziala zmienia czyta plyty wszystko gra ale wyskakuje komunikat na wyswietlaczu w samochodzie ze zle za kodowana jednostka. podczas kodowania wyskakuje mi takie oto cos :evil: http://img201.imageshack.us/img201/7320/badk.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Standard tools 2.12, po tym jak zainstalowałeś INPE. Musisz mieć wersje 4.01 i będzie ok. Pózniej musisz dobrze zaktualizować daten, najlepiej 49

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Tam nie trzeba kodować, wystarczy wpiąć się z szynę i zmieniarka będzie widoczna przez radio czy navi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja tak naprawdę chciałem wpiąć się w gniazdo zmieniarki w radiu, żeby móc podłączyć się do niego przez jacka

(przez taki kabel - http://foto.glosniki.co/AUX2/aux-bmw.03-jack.jpg).

W weekend podpiąłem to, ale niestety radio nie daje możliwości wyboru zmieniarki jako źródła dźwięku.

Tak więc pytanie czy to ten kabel słabo udaje zmieniarkę, czy może jednak trzeba coś gdzieś aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w twoim modelu się nic nie koduje, podłącza się 3 kabelki i powinno śmigać. Nie wiem czy ta twoja przejściówka dobrze symuluje zmieniarkę oraz czy na dobrych pinach jest podłączona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Od razu przepraszam, za odgrzewanie tematu.

Posiada może ktoś poradnik jak dodać zmieniarkę do e46 przed FL? Nigdzie nie potrafię poszukać odpowiedzi.

Kod Fa jest taki sam jak napisał "guzior2", ale u siebie mam jedynie moduły akmb, alsz, ews i kmb.

Jeśli jest to możliwe, prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie, widocznie coś robię źle albo o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, odgrzebuje temat, żeby nie zakładać nowego, zamontowałem zmieniarke, (2 kable światłowody, jeden prądowy) i zmieniarka działa, słychać że obraca płytami itp, dodałem, według instrukcji powyżej, w aucie wyświetla mi się disc 1, disc 2 itp... lecz nie widzi płyt... Czy jest możliwość, że coś źle zakodowałem, czy raczej szukać przyczyny w sprzęcie? Pozdrawiam i czekam na odp.

 

Sprawdziłem zmieniarke, płyty normalnie pobiera, zaczyna czytać i odkłada... nie wyświetla mi aktywnych płyt. Dodatkowo zauważyłem, że mruga na czerwono tylko jeden z dwóch kabli które są w kostce do podłączenia zmieniarki, czy tak powinno byc? czy w jednym musi być jakaś przerwa i właśnie to jest problemem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I następny temat z głucha cisza to własnie forum BMW ! zaczynają a nie kończą. . .

Odgrzewam starego kotleta bo mam zmieniarkę widzi płyty od cd1 do cd6 ale jak włożę płytę audio to wszystkie mieli lecz nie uruchamia ich czy to moze byc wina światłowodu? inpa nie łączy mi sie ze zmieniarka a na module mask mam taki błąd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b5b066023a216f8.html

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.