Skocz do zawartości

e60 rozładowujący się akumulator na postoju


bush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z rozładywującym się akumulatorem podczas postoju, wygląda na to że coś się nie wyłancza ,gdyż po otwarciu maski słychac że coś pracuje [ bzyczenie] proszę o pomoc :cry2: Edytowane przez bush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Popraw temat bo zostanie zamkniety. U wszystkich tak bzyczy pod maską, zrób taki test: włącz blokadę tylnych elektrycznych szyb i zamknij auto pilotem i obserwuj czy zgaśnie ta zielona dioda umieszczona na przycisku blokady szyb, w ten sposób można sprawdzić czy usypiają się systemy, mozesz też odłączyć kabel zasilający od inteligentnej klemy minusowej i sprawdzic czy nadal się rozładowuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat bo zostanie zamkniety. U wszystkich tak bzyczy pod maską, zrób taki test: włącz blokadę tylnych elektrycznych szyb i zamknij auto pilotem i obserwuj czy zgaśnie ta zielona dioda umieszczona na przycisku blokady szyb, w ten sposób można sprawdzić czy usypiają się systemy, mozesz też odłączyć kabel zasilający od inteligentnej klemy minusowej i sprawdzic czy nadal się rozładowuje.

Dzięki bardzo już to sprawdzam :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ile odczekujesz po zamknięciu auta ? Musisz mu dać trochę czasu na uśpienie. Rozumiem że odłączyłeś te cienkie kabelki od minusowej klemy ?

 

http://img507.imageshack.us/img507/4331/klema.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile odczekujesz po zamknięciu auta ? Musisz mu dać trochę czasu na uśpienie. Rozumiem że odłączyłeś te cienkie kabelki od minusowej klemy ?

 

http://img507.imageshack.us/img507/4331/klema.jpg

najpierw odłączyłem ten czerwony a teraz odłączyłem ten co mi pokazałeś i czekam około 30-stu minut odpisze za jakiś czas dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl problem z telefonem w podlokietniku( stara nokia). Bateria byla tak slaba, ze praktycznie caly czas sie doladowywala i podobno dlatego samochod nie usypial. Elektryk powiedzial, ze trzeba ja wywalic i pomoglo. Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl problem z telefonem w podlokietniku( stara nokia). Bateria byla tak slaba, ze praktycznie caly czas sie doladowywala i podobno dlatego samochod nie usypial. Elektryk powiedzial, ze trzeba ja wywalic i pomoglo. Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

u mnie problem zaczoł się po darmowym serwisie wymieniali mi kabel plusowy w bagarzniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
rozłączyłem te dwa kabelki i nadal światełko świeci co dalej :mad2:

 

Teraz to bym podłączył kompa i sprawdził błędy, być może któryś moduł powoduje nieusypianie auta, możesz też podłączyć miernik do aku i po kolei wyciągać bezpieczniki, jak pobór prądu wyraźnie spadnie to będzie to jakaś wskazówka, zaczął bym od modułu komfortu.

PS. Popraw temat jeśli nie chcesz żeby został zamknięty ! viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dopiero po wyciągnięciu bespiecznika od poduszek powietrznych światełko zgasło [problem z poduszkami ?]i co dalej ?? :roll: P.S JAK MOŻESZ TO SPRAWDŻ BESPIECZNIK 29 BO JAK GO ODŁĄCZE TO SŁYSZĘ JAGBY PALIWO ŚCIĄGAŁO ,A NA TABLICY POKAZUJE MI AIR BAG :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A ile odczekujesz po zamknięciu auta ? Musisz mu dać trochę czasu na uśpienie. Rozumiem że odłączyłeś te cienkie kabelki od minusowej klemy ?

 

http://img507.imageshack.us/img507/4331/klema.jpg

 

tak trochę z innej beczki, można tę klemę bez problemu wymienić samemu czy trzeba coś później kodować, adaptować itp. ?

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów.

Ja byłem na tyle głupi, że wymieniłem akumulator zanim sprawdzilem, czy sie wszystko "usypia". Po wymianie akumulatore przyszedł czas na kleme bo tam był błąd i jak na razie jest ok. Tzn. chyba jest ok, bo autko rzadziutko jeździ (pracuję na morzu), żona sie nie kwapi do jazdy (i dobrze :twisted: !!), a gdy Betunia troszke pojeździ po mieście (częste wył. i wł. silnika), pojawia mi sie ikonka akumulatora, że niby słaby. Czy to normalne? Jak autko "przegonię" po trasie kilkunastu kilometrów - znów jest ok. tyle, że nie na długo. Czasem sam baranieję :duh:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy1966 - dzięki za podpowiedź. :D

Jak sprawdzić, czy akumulator ładuje inpa (co to jest). Sorki, że pytam. Rozumiem że zinicjalizować znaczy ni mnie ni wiecej tylko dopasowanie przez soft akumulatora do systemu. :mrgreen:

Powiało troche ode mnie zieleniną :oops: .

Ale kto nie pyta - ten nie wie.

 

Pozdrwiam kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inpa to program do analizy auta laczysz sie przez zlacze diag.zwane OBD2 akumulator powinien trzymac 6 tygodni a zeby sprawdzic czy alternator laduje to wlacz swiatla i na wlaczonym siniku odlacz kleme od akum.ale na pare sekund wystarczy

i w tym modelu powinien byc orginal bo jest inny roztwor .

pisz jak cos nie wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej odswiezam temat jako nowy nabywaca poczytalem tutaj wasze uwagi.

 

Auto kupilem z tym problemem rozladowujacego akumulatora... moze jest to uszkodzony aku ale podczas badania wyszlo ze stan akumulatora to 88% i jest dobry autko laduje akumulator bo po jezdzie spokojnie mozna go odpalic. auto kupilem wczoraj i odrazu zabralem sie za robienie autka. diagnostyka wykazala napiecie ladowania okolo 14.5V popoludniu auto do garazu i robilem male niedociagniecia w aucie wylacznik klapy naprawialem xenon zdemontowalem lampy wypolerowalem klosze. rano wzialem sie do skladania po zlozeniu chce odpalic a tu ledwo zakrecilo i koniec.... wiec zaraz podlaczylem do ladowania.

Sprawdzalem... czy nie ma wody w tym module pod kolem zapasowym...

telefon wyjałem..bo tez czytalem ze komus to powodowalo rozladowywanie

czy gasnie zielona lampka po zablokowaniu tylnych szyb ... tak lampka zaraz po zamknieciu auta gaśnie... nie sprawdzalem czy prad ucieka z aku bo narazie sie laduje jak tylko sie naladuje i odpale samochod to wieczorem bede sprawdzal przeplyw pradu po zamknieciu pojazdu. czy gdzies nie ucieka .. podpowiedzcie co u was bylo uszkodzone albo typowe usterki chce wszystko wyeliminowac nim zdecyduje sie kupic nowe aku.

akurat jest loooz od pracy wiec moge grzebac przy autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja mam ten sam problem rozładowywuje mi akumlator,jak jest naładowany zgasze samochud poczekam 5 godzin i nawet kontrolki nie zaświecą i do tego niedziała mi pdc miga dioda prosze o pomoc

 

pewnie jakis padl obejdz i obsluchaj który jest cicho... z czujnikow wydobywa sie takie cykanie nawet jak mruga pdc a jak sie rozladowuje aku to zacznij od czerwonego kabla przy klemie inteligentnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.