Skocz do zawartości

316 hałasuje łańcuszek rozrządu


keray69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu coś mi klekota na ciepłym silniku mniej więcej na dole silnika. Byłem u mechanika i stwierdził, że to łańcuszek rozrządu. Za samą wymiane zaśpiewał mi 200 zł czy to dobra cena czy chce mnie naciągnąć ? Co trzeba wymienić jeszcze przy wymianie rozrządu ? Jakiś napinacz czy coś jeszcze ? Mechanik mówił, że nie musze jeszcze go zmienić, że mogę tak spokojnie jeździć… Co wy na to ? Zdziwiło mnie to, bo czytałem kiedyś na forum, że zdarzało się, że łańcuszek pękał i silnik był do remontu. Wiec nie wiem czy mu w to wierzyć ?! Proszę napiszcie mi jak to wyglądało u was czy też tak hałasował i czy wymienialiście go ? i czy było to kosztowne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ogólnie łańcuch jest dozywotni...ale czasami sie zdarza jak u Ciebie. Wydaje mi się żę za robote nie policzył dużo. Ale jak wymieniać to wymień wszystko, wtedy masz pewnośćze pojeździ to wiecej niż pół roku.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nikt nie da Tobie gwarancji ile to pojeździ, Jedni robią jeszcz 30tyś innym przestawia sie po 3km... nie ma reguły. Jeśli halasuje caly czas, na ciepło i zimno to lepiej zabrać się za to.

Są jeszcz ślizgi, chyba 2 lub 3. Pomocna strona to REALOEM.COM.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

HEHE no właśnie. W podpisie kolega ma 92 rok, wiec nie ma tam prawa być łańcuch....kolego keray, jesteś pewien ze masz tam łańcuch rozrządu?

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja u siebie mam 46000km i lancucha nie slychac moze u ciebie to nie lancuch tylko np lozyska alternatora a ile bylo cofniete to h.. wie przy zakupie mial 140000km

a z tego wnioskuje o cafnieciu licznika lub wymianie z nizszym przebiegiem bo znalazlem w skrzynce bezpiecznikow kartke z wymiany oleju w serwisie bmw w niemczech z przebiegiem 176000

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.