Skocz do zawartości

[E91] Dokładnie wzmacniacza ??


Asemka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam E91 z 2008 roku z nawigacją prof. Tyle co sprawdziłem to że nie mam w bagażniku wzmacniacza a że jest możliwość żeby audio lepiej grało to proszę o informacje czy ktoś już zmierzył się z takim tematem.

 

Mam następujące pytania:

1. Czy będzie poprawa po zamontowaniu wzmacniacza?

2. Są różne dwa rodzaje wzmacniaczy hi fi czarna kostka i srebrny podłużny Harman. Który by lepiej pasował do mojego audio nawet przyszłościowo i rozwojowo???

3. W niektórych E91 widziałem że mieli regulację tonów taki jak by eqalizer?? Ja mam tylko regulacje basów i sopranów co trzeba zrobić by mieć taką regulację ???

4. Jeśli chodzi o wiązki do wzmacniacza rozumiem że nie jest nic przygotowane tylko trzeba samemu ciągnąć sygnał na wzmacniacz i go dopiero rozdzielać na głośniki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oczywiście bedzie zmiana...

 

Można założyć retrofitu BMW Alpine. Opisany na naszej stronie http://www.bimmerretrofit.pl

 

2. Może być wzmacniacz Hifi Kod 676. Bez sterowania swiatlowodami tylko po RCA lub top Hifi kod 677 i wtedy swiatlowodow i super działa

 

3.equalizer pojawia się przy top Hifi...

 

Można wszystko doposazyc z od zysku...

 

Najtaniej wychodzi zestaw Alpine i fajny efekt bo zyskujemy wzmocnień subwoofer i twitery

 

Wyraźnie pytań zapraszam pomozemy

Edytowane przez BMW_NAVI_GARAGE

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na wzmacniacz Hifi pro. Kod 676,

 

1. Proszę o jakieś informacje na jego temat (parametry)?

2. Czy ktoś posiada opis wyprowadzeń tego wzmacniacza?

3. Czy ktoś posiada opis jak go podłączyć (co gdzie jak do radia, głośników, akumulatora itp.)?

Dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już mam wzmacniacz teraz mam inny problem nie wiem gdzie mogę dostać taką wtyczkę co wchodzi w wzmacniacz????

Nie wiem jeszcze jaki pin w tym wzmacniaczu jest odpowiedzialny za załączenie wzmacniacza.

Czy dźwięk który wchodzi na wzmacniacz to wygnał wysoki z radia taki jaki leciał bezpośrednio na głośniki ????

 

Proszę o pomoc

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podam pn wtyczki do tego wzm to zamowisz w BMW...

 

Podaj numer wzmacniacza

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mimo numer czesci a podales kod wyposazenia... Prześle numer wtyczki standart ..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką rozpiskę ale tam nie ma sygnały załączenia wzmacniacza, czy ktoś może pomóc w tym temacie???

 

 

wzmacniacz mocy: E90 E91 E92 E93 HiFi Amp

 

styk sygnał

1 nie podłączone (lub RL- WOOFER w X5)

2 nie podłączone (lub RL+ WOOFER w X5)

3 SUBWOOFER L-

4 SUBWOOFER L+

5 +12V

6 nie podłączone

7 nie podłączone

8 wejście RR+

9 wejście FR+

10 nie podłączone

11 głośnik FR+

12 głośnik FR-

13 głośnik RR+

14 nie podłączone

15 nie podłączone

16 wejście RR-

17 wejście FR-

18 nie podłączone

19 nie podłączone

20 nie podłączone

21 głośnik RR-

22 SUBWOOFER R-

23 SUBWOOFER R+

24 nie podłączone (lub RR- WOOFER w X5)

25 nie podłączone (lub RR+ WOOFER w X5)

26 masa zasilania

27 nie podłączone

28 nie podłączone

29 wejście RL-

30 wejście FL-

31 głośnik RL+

32 głośnik RL-

33 głośnik FL+

34 głośnik FL-

35 nie podłączone

36 nie podłączone

37 wejście RL+

38 wejście FL-

39 nie podłączone

40 nie podłączone

41 nie podłączone

42 nie podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz musi być sterowany syg na wejściu... Czyli jak pojawia się sygnał tj dźwięk wzbudza wzmacniacz... W przypadku innego bedzie słyszałem pęknięcie w glosnikach.. Wejdź do nas stronę i jest dopasazenie e90 we wzmacniacz i masz model wzmacniacza reagujacego na syg wej. ,możemy pomoc....

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli mam rozumieć że jak radio się załączy i poda audio na wejście wzmacniacza wtedy on się wychodzi z uśpienia ???

 

2. Jeszcze jedno pytanie czy na ten wzmacniacz wchodzi bezpośrednio sygnał taki jak leciał na głośniki ???

 

3. Czy trzeba w jakiś sposób coś przeprogramować ???

 

4. Czy ten wzmacniacz daje dobry efekt w porównaniu z samym radiem prof bez wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.TAK

 

2.TAK bezpośrednio z głośników

 

3.Dobrze by było przekodować do wyposażenia audio 676 żeby mieć szerszy zakres częstotliwości audio przy tweeterach

 

3.Z własnego doświadczenia jest w pełni porównywalny z ori 676 .. dopiero różnica jest widoczna jak testuje się 677( Hifi pro / Harman lub Indyvidual audio) ale to już inna bajka ...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli mogę prosić instrukcję jak przekodować aby zwiększyć częstotliwość na wyjściu radia???

2. Czy w moim przypadku dokładanie wzmacniacza do profesionala nie ma sensu skoro jest porównywalny dzięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj ncs 676 do fa...

 

Zestaw Alpine spokojnie wystarczy....

 

 

Popros kogos z południa polski z forum to zakoduja ... Czasem trzeba kodowac przez ops bo kablu radio nie chce...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Po lewej stronie w schowku przy nadkolu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.