Skocz do zawartości

CZUJNIK OBROTÓW WAŁU KORBOWEGO - GDZIE????


zygi721

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Sytuacja wygląda następująco: rozbierałem silnik i pewnego dnia zauważyłem kabelek zakończony kółkiem z otworem w środku nie pamiętam żebym coś takiego demontował więc odczytałem numer znajdujący się na tymże czymś i zasięgnąłem rady wszechwiedzącego (google) dowiedziałem się że jest to czujnik obrotów wału korbowego (NIE MYLIĆ Z CZUJNIKIEM POŁOŻENIA WAŁU) ale nadal nie mam pojęcia gdzie powinien być zamontowany ani za co on jest odpowiedzialny. I takie jest właśnie moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez niego auto nie pojedzie :), chyba że masz coś modzone pod maską, czujnik powinien być zamontowany z przodu silnika, mniej więcej pod pompą wody - na uchwycie w poblizu koła zębatego z którego sczytuje impulsy dotyczące położone wału korbowego.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie potrafi mi pomóc ? przecież nie posiadam jakiegoś unikata tylko zwykłe auto nie wierze że nikt nie spotkał się już z tym w swoim aucie.

Chodzi o coś takiego: http://www.moto1000.pl/FACET,9.0101_Czujnik%20obr._min.%20sterowanie%20silnika_Uk%C5%82ad%20paliwowy_-275851.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest impulsator, przynajmnie tak jest nazywany. Ogolnie może on być ale nie musi byc. On w bardzo minimalny sposób koryguje zapłon...Nie wiem jak jest w m20, ale w m40 jest założony na przewód WN od 4 cylindra.... Trzeba zdemontowąc końcówkę przewody od strony cewki (znowu w m20 może być przy swiecy, nie wiem tego), nasadziś czujnik, po czym przedód obroić i wcisnąc spowrotem. Ładna instrukcja jest na stronie JANMORA.

Może też poczukać drogich przewodó z już założonym impulsatorem (BERU, BOSCH, BREMI).

Ale moim zdaniem nie ma on znaczenia dla pracy silniki. W moim przypadku czy go odlączcze czy podłącze, chodzi tak samo.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.