Skocz do zawartości

Podwójne OC problem z MTU :(


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

16.10.2011 kupiłem swój samochód który miał ubezpieczenie OC w MTU który miał ubezpieczanie na okres 07.01.2011 - 07.01. 2012. Niestety spóźniłem się bo zapomniałem dokładnej daty kupna auta ( nie miałem umowy w swoim miejscu zamieszkania) i napisałem dopiero 22 listopada e-maila do MTU, że nie chce już ich OC, dostałem wiadomość że nie ratyfikują odmowy e-mailem wiec wysłałem listem poleconym pismo następnego dnia. W miedzy czasie już 28.10.2011 wykupiłem OC w AXA. Ku mojemu zdziwieniu i mojego taty ( współwłaściciela) MTU wysłało na początku roku że wzywa do zapłaty mojego tatę 344zł za OC o rejestracji LU..... ( takiej rejestracji już nie ma bo auto zostało przerejestrowane). Wiec wykonał mój tata i kilka j telefonów wyjaśniających ze było pisane wymówienie. Ale MTU to miało chyba daleko w d..... i wysłało sprawę do firmy windykacyjnej. A bym zapomniał potwierdzenie wysłania listu poleconego już dawno wyrzuciłem i będę musiał wołać na poczcie. Co teraz robić mam jakieś szanse w sądzie? Bo z tego co widzę prawo stoi po stronie MTU. Czy zbywca auta musi przedstawić kopię umowy kupna-sprzedaży samochodu w byłem firmie OC. Jeśli tak to czemu tylko obciążyli mojego tatę jak na umowie tez byłem ja?

Zajadając jak bym zapłacił tym zł... z MTU teraz te haracz to w razie wypadku który ja bym spowodował to z którego OC dostanie odszkodowanie pokrzywdzony?

Czy sąd uzna moją racje ze 16,10.2011r kupiłem samochód , 28.10.2011 kupiłem OC w AXA, a 22 listopada/23 listopada wymówiłem OC z MTU. A oni wiedząc to naliczyli mi po okresie ubezpieczenia OC starego właściciela nowe OC>

 

Tylko zastanawia mnie art 31 ust 2 W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust 1 zakład ubezpieczeniowy może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki (...)

 

Z tego co tu pisz to "może" ale nie jest zobowiązany i zmuszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie wygrasz z MTU. Nie wypowiedziałeś OC w MTU w ciągu 30 dni.

Zakład ubezpieczeń może odstąpić w takim przypadku od umowy i zwrócić ci pieniądze, ale nie musi.

 

Odszkodowanie komunikacyjne będzie wypłacone przez jedno TU, albo po połowie. Nie będzie wypłacone podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zbywca nie musi przedstawiac numowy kupna sprzedazy u ubezpieczyciela.Musi to zrobić w wydziale komunikacji wyrejestrowując auto

 

2.Nic nie napisałeś czy wpłynęło do nich to wypowiedzenie.napisz czy tak czy nie

 

3.Wg mojej wiedzy jesli przedstawisz dowód nadania a u nich tego pisma nie bedzie to poczta polska ponosi winę ale niestety musisz iść z tym do sądu.Tzn poczta zwróci chyba teraz 120 pln za niedostarczony polecony list ale polisa dalej jest do zapłaty przez ciebie i ojca i tutaj tylko sąd się kłania

 

4.Dane twojego ojca maja pewnie z przedstawionej u nich umowy kupna sprzedazy przez zbywcę

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Nic nie napisałeś czy wpłynęło do nich to wypowiedzenie.napisz czy tak czy nie

 

16.10.2011 kupiłem swój samochód ... napisałem dopiero 22 listopada e-maila do MTU,

 

nie ma znaczenia czy wpłynęło czy nie. było spóźnione. Jeżeli idą do sądu to jest pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko chłopaki tylko że nie nie zrobili re-kalulacji starego ubezpieczenia tego z którym kupiłem samochód. To zostawili bez zająknięcie. Pismo na pewno do nich dotarło tylko chyba spóźnione. Firma MTU może prawnie przetwarzając dane osobowe, bez mojej zgody ? Tylko chcą na siłę wcisnąć nowe ubezpieczenie obowiązujące od 08.01 br. Czyli downy z MTU nie mały danych tylko skorzystały z danych przesłanych na piśmie do nich z spóźnionym wymówieniem. Gdzie ja w nim nie wyrażałem zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwarzanie danych osobowych jest automatyczne z odnowniemiem polisy ( patrz :regulamin )

 

Oczywiscie mozesz sobie nie życzyć tego i wystarczy zadzwonić.Tak jest wszędzie

 

Dalej nie rozumiem twojego problemu.Jesli pismo do nich wpłyneło wysłane z tego co piszesz w listopadzie to nie rozumiem jak mogli ci przedłuzyć polisę w styczniu.

 

Coś tu jest nie halo.

 

Sprawdź czy pismo przesłane do ubezpieczyciela spełniło wymogi wypowiedzenie tzn. zawierało nr polisy oraz dane właściciela auta i czy i kiedy w ogóle dotarło ( piszesz ze pewnie dotarło czyli nie wiesz )

 

Kolego, a w jaki sposób nie wyraziłeś zgody na nieprzetwarzanie swoich danych? A twoje dane MTU uzyskało od poprzedniego własciciela, który przedstawił umowę kupna.

 

 

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podciąłem troszkę skrzydła MTU wysłałem wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczania na podstawie wzoru z ipolisa.pl Więc ich roszczenia co do kwoty 344zl stało się nie aktualne. Wzory dokumentów dla kierowców | ipolisa.pl

Pismo przesłałem zeskanowane podpisane własnoręcznie bo podobno takie ratyfikują przesłane na e-maila lub faksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do tego MTU osobiście z nimi pogadać, może odstąpią od swoich roszczeń. Ale ty prowadzisz walkę będąc na przegranej pozycji. Nie wygrasz bo z prawnego punktu widzenia, oni mają rację. Więc albo zapłać, albo niestety trzeba podkulić ogon i przestać szczekać na słońce, iść i prosić o łaskę, niestety. W innym przypadku do tych 344zł dojdą ci koszty, najpierw windykacyjne potem komornicze, opłaty sądowe, odsetki i wyjdzie ci trzy razy tyle. Wybór należy do ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podciąłem troszkę skrzydła MTU wysłałem wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczania na podstawie wzoru z ipolisa.pl Więc ich roszczenia co do kwoty 344zl stało się nie aktualne. Wzory dokumentów dla kierowców | ipolisa.pl

Pismo przesłałem zeskanowane podpisane własnoręcznie bo podobno takie ratyfikują przesłane na e-maila lub faksem.

 

Ciebie to nie dotyczy bo polisa była zawarta przez zmianami a te były 11-ego lutego 2012 r i polisy zawarte wczesniej nie podlegaja temu prawu

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do firmy windykacyjnej LEXUS działającej na zlecenie MTU. Pani powiedziała mi, że to 344zl jest naliczone za były okres. Czyli nie naliczali mi nowej polisy. To jakim cudem naliczyli 344zl jak mój tata ma takie same zniżki jak nie większe od byłego właściciela. Tym bardziej że właściciel miał wszystko opłacone do 7.01. Całe szczęście rozmowa była nagrywana więc już nie mogą się wycofać z tego co powiedzieli.

 

Kazała mi przesłać OC innej firmy za ten okres, to im przesłałem oraz żeby dosłała jej informacje o posiadanych zniżkach. Sprawa ma statu do wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.